Vše o barokním nábytku

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Jak si vybrat?
 3. Pravidla kombinování
 4. Krásné příklady

Na trhu s moderním nábytkem můžete najít produkty navržené v různých stylech. Zároveň odborníci doporučují v první řadě zaměřit se na vaše chuťové preference a také na obecný styl dekorace vašeho domova. Dnes v našem článku budeme hovořit podrobněji o barokním nábytku a také zvážíme vlastnosti a charakteristické rysy těchto výrobků.

Zvláštnosti

Obecně řečeno, barokní styl je již dlouho vlastní lidem, kteří patřili k bohaté vrstvě. Charakteristickým znakem tohoto trendu v interiéru je přítomnost velkého množství nádherných detailů a bohatých prvků. Navzdory skutečnosti, že baroko je kurzem minulých epoch, podobný styl je populární i v naší době. Navíc, pokud chcete vyzdobit svůj dům ve stylu italského baroka, měli byste mít na paměti skutečnost, že se vyznačuje takovými vlastnostmi, jako je okázalost a luxus.

Barokní nábytek je status a drahý produkt. Při jeho výrobě jsou použity vysoce kvalitní a přírodní materiály. Pokud jde o barvy, nejdůležitější jsou zlaté a pískové odstíny. Je také třeba mít na paměti, že takový nábytek je úplným opakem minimalistických předmětů, protože je vybaven velkým množstvím různých detailů.

Praktičnost a funkčnost nábytku navíc není na prvním místě, větší pozornost výrobce věnuje vzhledu.

Zvažte několik charakteristických vlastností barokního nábytku:

 • velké množství dekorativních detailů (někdy se může zdát nadměrné);
 • surovina - dřevo;
 • zlatá a stříbrná barevná paleta;
 • použití mozaikových prvků a skleněných částí;
 • použití materiálů, jako je žakár nebo tapisérie;
 • mramorové části (jako jsou židle a stoly) atd.

Stojí za to připomenout, že barokní nábytek je vhodný pouze do prostorných pokojů. Kromě toho jsou náklady poměrně vysoké. Všechny tyto vlastnosti je třeba vzít v úvahu při nákupu a nákupním procesu.

Jak si vybrat?

Výběr a nákup barokního nábytku je důležitý a zodpovědný úkol. Koneckonců, celkový vzhled místnosti bude záviset na položkách, které jste si koupili. Odborníci zároveň doporučují vzít v úvahu několik klíčových parametrů.

Jmenování

Za prvé, v procesu nákupu a nákupu nábytku musíte věnovat pozornost účelu místnosti, ve které budete instalovat určité položky. Tak, například na trhu najdete sametový čalouněný nábytek do obývacího pokoje, ložnice nebo dětského pokoje, koupelnové výrobky nebo kuchyňské potřeby (například banket). Doporučuje se předem promyslet uspořádání nábytku uvnitř místnosti a funkční účel určitých položek.

Funkční charakteristiky

Jak bylo uvedeno výše, hlavní účel barokního nábytku je dekorativní. Ale vzhledem k tomu, že nábytek budete používat nejen jako dekoraci, ale také jako funkční prvek interiéru, je důležité dbát na praktické vlastnosti kupovaného zboží. Například, některé pohovky mají vestavěný úložný systém, který automaticky několikanásobně zvyšuje jejich funkčnost.

Pohodlí a pohodlí

Tyto specifikace platí pro nábytek, jako jsou pohovky, křesla, židle, postele atd. Nábytek si předem vyzkoušejte, abyste v budoucnu nebyli zklamáni při nákupu.

Cena

Barokní nábytek se vyznačuje poměrně vysokou cenou. I v tomto rozmezí však existují nižší náklady a vysoké sazby. V tomto ohledu se v první řadě doporučuje zaměřit se na své finanční schopnosti. Na druhé straně, můžete nakupovat zboží ze středního segmentu, protože vyhovuje optimálnímu poměru ceny a kvality

Výrobní materiál

Při výrobě barokního nábytku se používají pouze vysoce kvalitní a přírodní materiály (to jsou důvody vysoké ceny předmětů). Odborníci doporučují věnovat pozornost praktickým a funkčním vlastnostem určitých materiálů (například trvanlivost, snadná údržba atd.).

Výrobce

Během procesu nákupu se doporučuje upřednostňovat pouze důvěryhodné společnosti, které jsou mezi spotřebiteli oblíbené a důvěryhodné. Díky tomuto přístupu si můžete koupit produkt, který splňuje všechny normy a standardy, které jsou akceptovány a zavedeny na národní i mezinárodní úrovni.

Místo nákupu

V tomto případě to znamená, že nákup nábytku by měl být adresován pouze oficiálním obchodům a dealerům, stejně jako velkým a osvědčeným internetovým stránkám. Díky tomu si můžete být jisti, že kupujete značkový nábytek a ne nekvalitní padělek.

Hodnocení zákazníků

Pokud jste se postarali o tento nebo ten kus nábytku, neměli byste spěchat do obchodu, abyste si jej koupili. Předem si musíte prostudovat recenze a komentáře uživatelů, abyste se ujistili, že všechny vlastnosti deklarované výrobcem odpovídají skutečnému stavu věcí.

Barvy a vnější design

Barevné řešení a vnější design jsou nejdůležitějšími vlastnostmi nábytku, protože díky tomu některé předměty úspěšně doplňují interiér a dobře zapadají do celkové atmosféry místnosti. Můžete si vybrat jak monochromatický design, tak nábytek s kresbami a vzory. Zaměřte se na své individuální chuťové preference.

Tím pádem, s přihlédnutím ke všem výše popsaným faktorům si pořídíte takový nábytek, který bude plně vyhovovat vašim individuálním potřebám a preferencíma bude mít také vlastnosti, jako je vysoká kvalita a trvanlivost.

Pravidla kombinování

Při zařizování místnosti v barokním stylu je velmi důležité pamatovat na to, že kusy nábytku by se měly dobře hodit k základní výzdobě a měly by být také vzájemně srovnatelné. Dnes se v našem článku podíváme na několik pravidel pro kombinování barokního nábytku v různých místnostech.

Chodba

Úspěšná kombinace na chodbě vytvoří takové prvky nábytku, jako je šatní skříň a zrcadlo. V tomto případě se doporučuje zvolit skříň dostatečně velkých rozměrů, její vnější povrch musí být bezpodmínečně lakován. Tím pádem, vzhled tohoto kusu nábytku neztratí svou funkční hodnotu - domácnosti a hosté si budou moci uložit svrchní oděvy do skříně.

Pokud jde o zrcadlo, měli byste si vybrat předmět s rámem ve zlatých odstínech.

Obývací pokoj

Doporučuje se umístit do obývacího pokoje takové kusy nábytku: pohovka (nebo pohovka), skříň, konferenční (nebo konferenční) stolek, židle atd. Při výběru pohovek se doporučuje upřednostňovat takové možnosti, které jsou vybaveny neobvyklými zakřivenými nohami, čalounění gobelínů bude také vypadat vhodně a relevantní. Jako skříň vám poslouží knihovnička, vitrína nebo konzole (služby v nich krásně uspořádáte). Konferenční stolek a židle by měly být zakoupeny, pokud plánujete pravidelně hostit hosty ve svém domě.

Ložnice

Ložnice bude dobře ladit s postelí, nočními stolky, toaletními stolky. Kromě toho by všechny měly mít několik dekorativních prvků. Kromě toho, že kusy nábytku by měly být úspěšně kombinovány mezi sebou, je důležité postarat se o výběr barevného schématu. Všechny detaily se vzájemně doplňují a nevynikají na obecném pozadí.

Krásné příklady

Podívejme se na některé příklady použití barokního nábytku v interiéru různých místností.

 • Na této fotografii můžete vidět design ložnice ve světlých barvách, který je ideální pro ženskou polovinu lidstva.
 • Můžete tak zařídit jídelnu pro velkou rodinu.
 • Světlý a útulný obývací pokoj s barokním nábytkem a útulným kobercem.

V dalším videu najdete více informací o barokním stylu v interiérovém designu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek