Venkovský nábytek ze dřeva pro kutily: výkresy a schémata

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Dřevěný nábytek
 3. Kovové předměty
 4. Proutěný nábytek
 5. Výkresy a schémata
 6. Jak sbírat?
 7. Rada
 8. Krásné příklady

Venkovní aktivity s rodinou nebo přáteli jsou skutečnou lahůdkou pro ty, kteří žijí ve městě. Při vybavování venkovského domu nebo chaty je nutné nejen přemýšlet o výzdobě interiéru, ale také udělat samotný zahradní pozemek pohodlným a útulným, protože je tak hezké uspořádat piknik pro blízké nebo jen ležet na slunci lehátko s oblíbenou knihou. Zahradní nábytek je v tomto případě prostě nenahraditelný. Zpříjemní a zpříjemní vám pobyt. Můžete to udělat vlastníma rukama - nevyžaduje to velké úsilí a ušetří finance.

Zvláštnosti

Venkovský nábytek nese stejnou funkční zátěž jako předměty ve vašem bytě. Stačí vzít v úvahu jednu důležitou nuanci: jistě musí být nejen funkční, ale také praktický, protože bude provozován na ulici. Právě tato vlastnost určuje výběr materiálů pro stavbu - neměli by se bát vody, slunce a chladu. Pokusme se zjistit, který ze stávajících materiálů nejlépe vyhovuje těmto požadavkům.

Čalouněný nábytek v našich bytech je bezesporu pohodlnější než masivní dřevěné nebo kovové konstrukce. Ale umístění takových předmětů venku je nepraktické. Pro pohodlné sezení na venkovské lavici nebo pohovce stačí připravit měkké podnože nebo polštáře, které lze snadno vyjmout do domu.

Dřevěný nábytek

Jedná se o klasickou verzi nábytku pro letní sídlo, kterou můžete udělat sami. Dřevo je ušlechtilá a praktická možnost. Je vhodný pro výrobu téměř jakéhokoli předmětu. Stůl, židle, lavice a dokonce i zahradní sedací soupravy ze dřeva vám při správné péči budou věrně sloužit déle než rok.

Vyrobit jednoduchou lavici zvládne i začínající řemeslník, ale esa jejich řemesla dokážou proměnit obyčejný piknikový stůl ve skutečné umělecké dílo.

Kovové předměty

Kov je velmi praktický a odolný materiál. Při práci s ním ale budete potřebovat sadu určitých nástrojů a dovedností. Kovové díly můžete vzájemně spojovat jak svařováním, tak pomocí šroubů a šroubů. Další možností je dát požadovaný tvar ohýbáním jednotlivých sekcí nebo konstrukčních prvků.

Proutěný nábytek

Elegantní a sofistikovaný proutěný nábytek může ozdobit jakoukoli oblast. Hlavním problémem je naučit se tyče krásně plést a vytvářet z nich potřebné tvary. I když jste to nikdy nedělali, můžete začít s nejjednoduššími prvky. Získané zkušenosti umožní v budoucnu vytvářet složitější a květnaté modely.

Výkresy a schémata

Po rozhodnutí o materiálu, ze kterého bude váš nábytek vyroben, musíte předem přemýšlet, kde bude umístěn a jaké předměty chcete vyrobit. Přestože se nejedná o byty, musíte si určit velikost a styl, který je pro vás optimální.

Prodejna

Nejjednodušším a nejtradičnějším materiálem je zde dřevo. Existuje několik jednoduchých schémat venkovských obchodů. Sedačky pro ně můžete vyrobit buď z prken, nebo z masivního dřeva. Na základě výše uvedených schémat můžete snadno postavit pohodlnou a praktickou lavici nebo lavici požadované velikosti. Po dokončení montáže nezapomeňte dřevo ošetřit ochranným prostředkem.

Co se týče barev a provedení, vše záleží na vaší fantazii. Můžete zanechat čisté, lakonické linie nebo vystřihnout ladné křivky. Přírodní design stromečku je neměnnou klasikou, takže jej můžete překrýt pouze lakem. Ale pokud to váš nápad vyžaduje, pak mu můžete snadno dát jakoukoli barvu.

Stůl

Nejjednodušší verze stolu je považována za výrobek na čtyřech podpěrách (nohách) a s pevnou deskou stolu. Mimochodem, může být vyroben jak z desek, tak z masivního dřeva. Pevný řez velkého stromu vypadá velmi neobvykle a samotný kmen lze řezat podél kmene i napříč.

Často lze celé pahýly vidět jako malý stůl. Čím působivější je jeho velikost, tím složitější vzor bude mít samotná „stolní deska“. Důležitý je také výběr místa, kde bude stůl instalován. Ujistěte se, že povrch je rovný. V opačném případě se deska stolu nakloní nebo se stůl bude kývat.

Základna pro venkovský stůl může být také vyrobena z kovu - produkt se ukáže jako skutečně pevný a odolný. Kov se navíc velmi dobře hodí ke dřevu a tkaní. Ale stolní deska ze skla a jiných křehkých materiálů v tomto případě vůbec nebude fungovat. Za prvé na něm budou okamžitě vidět i malé kapky deště a za druhé se může rozbít i při mírném mechanickém nárazu.

lehátko

Tím neříkám, že lenoška je nejnutnější kus nábytku v zemi. Ale vzpomeňte si na dovolenou někde na břehu moře a ten příjemný pocit, kdy jste si na něj odpočatí lehli a vyhřívali se na sluníčku. Vytvořit takovou atmosféru ve vaší dači je sen, který lze snadno proměnit ve skutečnost.

Nejpohodlnější možností by byla lenoška s nastavitelnými zády. Díky tomuto designu můžete najít ideální úhel náklonu pro čtení knihy nebo jen pozorování dětí, které dovádějí poblíž.

Pro výrobu budete potřebovat desky, trámy a lišty. Po sestavení rámu můžete začít pokládat latě. Nezapomeňte mezi nimi ponechat malé mezery. Výška lenošky může být libovolná – vše záleží na vašich preferencích. V případě pochybností je nejlepší držet se standardních 35 cm.

Zahradní pohovka

Hlavní rozdíl mezi zahradní pohovkou bude v tom, že nebude čalouněná měkkou pěnovou gumou a látkou. Pokud jste zvyklí scházet se na chatě s velkou společností, pak bude takový stacionární objekt v rekreační oblasti nepostradatelný. Může být jak jednoduchý, tak hranatý a dokonce ve tvaru U.

Modely vyrobené z kmene stromu velkého průměru vypadají docela brutálně. V tomto případě stačí kládu nainstalovat na správné místo a vyříznout z ní 1/4, abyste získali sedadlo. Takové mistrovské dílo můžete doplnit područkami s rozměry, které zdůrazňují masivnost a spolehlivost konstrukce. Ale přemalování v jasných barvách, které pokrývají strukturu dřeva, se pro takovou pohovku nedoporučuje, protože bude vypadat nejpůsobivější ve své přirozené podobě.

Kromě štípaného modelu zahradní pohovky ji můžete vyrobit i z obyčejných trámů a prken. V poslední době se výroba nábytku z palet stává skutečným trendem. Ve skutečnosti už máte „polotovary“, které stačí spojit a dodat jim estetický vzhled barvením.

Houpací křeslo

Je docela možné sestavit houpací křeslo sami. Pokud jste ale nikdy nedrželi v rukou letadlo a skládačku, pak vám doporučujeme začít s jednoduššími modely nábytku: zde budete potřebovat přesný výpočet každého detailu. Kromě toho bude třeba věnovat náležitou pozornost spojovacím prvkům: jsou na ně kladeny zvýšené požadavky kvůli zvýšené zátěži, které bude muset křeslo čelit po dobu provozu.

Design může být naprosto jakýkoli. Nejčastěji to může být klasická verze dřevěné židle, ve které je tak útulné sedět v teplém večeru, zabalit si nohy do teplé deky a popíjet horkou kávu. Milovníci minimalismu, hi-tech a loftových stylů najdou možnosti s kovovou základnou a sedadlem hřebenu a pastorku.

Takové domácí houpací křeslo se stane skutečným oblíbencem jak dospělé generace, která oceňuje ticho, tak malých neposedů, kteří je rádi využijí k zamýšlenému účelu.

Jak sbírat?

Aby byl proces montáže zahradního nábytku co nejjednodušší, doporučujeme předem se zásobit veškerým potřebným nářadím. Profesionální přímočaré pily a hoblíky v obchodech jsou poměrně drahé, takže pokud plánujete sestavit jednu lavici a uklidnit se na to, pak je nevhodné je pořizovat pro osobní potřebu - zeptejte se svých sousedů nebo přátel.

Pro začátečníky, kteří se rozhodli zvládnout výrobu zahradního nábytku, je třeba mít na paměti, že ne vždy se podaří vše dokonale zvládnout napoprvé. Je lepší zásobit se materiálem pro budoucí použití, abyste mohli poškozený díl hned vyměnit a neutíkat do železářství.

Proces výroby nábytku bude mnohem jednodušší, pokud předem najdete potřebné pokyny nebo výkres. Když už máte zkušenosti, můžete snadno improvizovat a vytvářet své vlastní jedinečné projekty. Ale v počátečních fázích je lepší držet se osvědčených schémat.

Rada

 • Začít s výrobou zahradního nábytku je mnohem jednodušší než navrhnout a vyrobit kus nábytku do vlastního bytu. Je to dáno tím, že na něj nejsou kladeny žádné zvláštní estetické požadavky. No, kdo vám může vyčítat, že obchod je trochu nevyrovnaný?! A mimochodem, je to skvělá zkušenost. A pokud již máte elegantní zahradní pohovku nebo stůl, přemýšlejte o tom, jak vyrobit nábytek do kuchyně nebo koupelny vlastníma rukama.
 • Při výběru materiálů byste neměli okamžitě běžet do železářství. Podívejte se blíže na to, co máte na skladě. Možná máte vy nebo váš přítel již několik let trámy a prkna, které je škoda vyhodit. Pařezy a naplavené dříví, které na místě překáží, se také mohou stát unikátním předmětem nebo jeho součástí. Pamatujete si, jestli máte nějaké lovecké trofeje v mezipatře? Rohy, kůže a další příslušenství harmonicky zapadne do interiéru vaší rekreační oblasti.
 • Palety (palety) se dají koupit za málo peněz na stavbách, v obchodech nebo online. S těmito všestrannými konstrukcemi ušetříte značné množství času na řezání a montáž.
 • Základem budoucího zahradního nábytku se mohou stát i interiérové ​​předměty, které již ztratily svůj význam. Podívejte se blíže, je čas, abyste si doma vyměnili stůl, když je vám líto se s ním rozloučit? Pak klidně vezměte nástroje do rukou a proměňte je. Vyleštěný a přelakovaný získá nejen nový vzhled, ale také druhý život jako piknikový stůl.

Krásné příklady

Máte již představu, jak by mělo vypadat posezení na vaší zahradě? Ať už to bude útulný koutek ve stínu stromů nebo velké hřiště s plošinou a dlouhou zahradní pohovkou - vše závisí na vaší představivosti a touze. Níže uvedené příklady vám mohou posloužit jako výchozí bod a stát se zdrojem inspirace pro budoucí proměny.

Kompetentní umístění všech potřebných kusů nábytku na místě vytvoří správnou atmosféru a pomůže pohodlně trávit čas s blízkými. Výroba nábytku vlastníma rukama vyžaduje spoustu času a úsilí, ale ve výsledku získáte jedinečná umělecká díla velikostí a tvarů, které potřebujete, na které budete velmi dlouho hrdí.

Další zajímavé nápady najdete ve videu níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek