Současné konzoly v interiéru

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Pohledy
 3. Materiály a barvy
 4. Jak si vybrat?
 5. Krásné příklady v interiéru

Řídicí panel - funkční a praktický kus nábytku, často používaný při zařizování interiérů moderních předsíní, obývacích pokojů, ložnic, pracoven. Díky své kompaktní velikosti je takový design schopen organicky zapadnout do prostoru prostor s velmi skromnou plochou. Jaké typy konzolí jsou nejvíce žádané? Co zvážit při výběru a nákupu domácí konzole?

Zvláštnosti

Vizuálně klasická konzola připomíná malý stolek, nejčastěji umístěný podél jedné ze stěn místnosti. Obvykle se používá jako stojan (police) pro dočasné uložení drobností a příslušenství: klíčů, telefonů, rukavic, kosmetiky a parfémů.

Jedním z charakteristických rysů konzolí je jejich kompaktní velikost. Šířka a hloubka pracovních desek se u většiny modelů obvykle pohybuje mezi 40-50 centimetry. V tomto případě může být výška konstrukce asi 80-100 centimetrů.

Pohledy

Je obvyklé rozlišovat mezi těmito typy konzol:

 • volné stání;
 • připojený;
 • stěna (zavěšená);
 • roh.

Původní typ konzolí představuje modely transformátorů... V případě potřeby je lze snadno proměnit v pohodlný konferenční stolek a dokonce i plnohodnotný jídelní stůl. Ve složeném stavu nezaberou mnoho místa, takže není těžké umístit takový model ani do velmi malé chodby nebo ložnice. Volně stojící a závěsné konzoly s úzkou dlouhou stolní deskou se často používají jako stojany pro TV, audio, video a TV zařízení: antény, přijímače.

Přiložené modely, mající jednu nebo dvě nohy, obvykle plní dekorativní funkci v interiéru. Nástěnné nábytkové konzoly většinou nemají nohy. Některé modely mohou mít jednu krátkou nohu, která nedosahuje na povrch podlahy.

Rohové modely mohou mít také jednu nebo dvě nohy, případně žádné. Malé chodby, kanceláře, koupelny a toalety jsou často vybaveny takovými konzolami.

Materiály a barvy

Při výrobě konzol používají moderní výrobci rozsáhlý seznam nábytkových materiálů přírodního i umělého původu. Nejběžnější konzoly v moderních interiérech jsou vyrobeny z následujících materiálů:

 • dřevo;
 • sklenka;
 • plastický;
 • MDF;
 • kov.

V interiérech vyrobených ve stylu moderní klasiky se obvykle používají konzoly vyrobené ze dřeva nebo levného MDF. Kovové, plastové a skleněné konzoly, zase se používají při uspořádání originálních interiérů, vyrobených v tak ultra-módních stylech, jako je hi-tech, loft, moderní.

V designu moderních interiérů designéři vítají použití konzoly vyrobené v neutrálních (základních) barvách: černá, bílá, šedá... Koncepce některých módních stylů (například secese a hi-tech) však docela umožňuje použití vzorů, které mají poněkud neobvyklý barevný výkon. Takže při navrhování interiérů vyrobených v uvedených stylech je povoleno používat konzoly s povrchy, imitující zlato, bronz, chromovaný kov.

Jak si vybrat?

Při výběru nábytkové konzole pro dům nebo byt, designéři doporučujeme vzít v úvahu vlastnosti místnosti, ve kterém se plánuje umístění konstrukce, a styl interiéru. Takže do vesmíru malá chodba ve stylu moderní klasiky organicky zapadne volně stojící, zavěšená nebo rohová konstrukce z tmavého dřeva nebo MDF.

Pro předsíň nebo obývací pokoj, vyrobeno v módním high-tech stylu, doporučuje se zakoupit konstrukce ze skla a / nebo kovu. Do interiéru zase zdařile zapadne praktická plastová konzole, navržená v minimalistickém stylu.

Při výběru konzole pozornost by měla být věnována pevnosti konstrukce a její stabilitě... Při nákupu závěsných (nástěnných) a připevněných modelů byste měli také studovat vlastnosti jejich připevnění ke stěně... Nejspolehlivější upevnění je považováno za držáky. Konzola s vertikálně protáhlým tvarem se nejlépe hodí do místnosti s nízkými stropy.

A pro místnosti malé šířky návrháři naopak doporučují zakoupit struktury, které jsou protáhlé vodorovně. Takové techniky vám umožní vizuálně upravit výšku a šířku místnosti.

Krásné příklady v interiéru

Bílá obdélníková konzola - úspěšné funkční řešení pro chodbu, vyrobené v duchu moderní klasiky. Prezentovaný model je pozoruhodný nejen svými kompaktními rozměry, ale také jednoduchým, decentním designem. Do dvou zásuvek snadno umístíte potřebné drobnosti a příslušenství.

Interiér ložnice, vyrobený v minimalistickém stylu, organicky zapadne samostatně stojící obdélníková konzola ze dřeva a kovu ve zlaté barvě. Dobrým doplňkem tohoto modelu je velké kulaté zrcadlo v kovovém rámu stejné barvy jako nosné prvky samotné konstrukce.

Dalším zajímavým a originálním řešením pro chodbu, vyrobené v duchu moderní klasiky, je rovná, volně stojící konzola s neobvyklými tvarovanými nosnými prvky... Dalším výrazným prvkem tohoto modelu je hnědý mramorový top.

Pověšení obdélníkový design v bílé barvě. Přítomnost několika sekcí a polic umožňuje do tohoto modelu snadno umístit jakékoli příslušenství pro domácnost. Stojí za to věnovat pozornost horizontálně protáhlému tvaru konstrukce a lesklým povrchům, které přispívají k vizuální expanzi prostoru.

Informace o tom, jak vyrobit konzolu vlastníma rukama, naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek