Dům s garáží: krásný a funkční design

Dům s garáží: krásný a funkční design
 1. Výhody a nevýhody
 2. Design
 3. Různorodost materiálů
 4. Krásné příklady pro inspiraci

Bydlení ve venkovském domě vyžaduje garáž pro jedno nebo více aut. Garáž lze postavit jako samostatnou stavbu, nebo ji můžete udělat součástí domu. Možnost „dva v jednom“ je často preferována kvůli její praktičnosti. Existuje mnoho způsobů, jak spojit dům pro lidi a auto. V případě potřeby můžete najít řešení, které plně uspokojí potřeby plánování, designu a materiálu, ze kterého je budova postavena.

Výhody a nevýhody

Soukromý dům s garáží pod jednou střechou má několik výhod:

 • Bez zbytečných materiálových investic lze garáž zateplit napojením na topný systém samotného domu.
 • Do garáže můžete také zavést vodovodní potrubí a kanalizaci, díky čemuž bude tato místnost ještě pohodlnější.
 • Vytápěný úložný prostor pro auto lze obdařit i funkcemi dílny či posilovny, umístit sem saunu nebo prostě dát část plochy pro uskladnění inventáře. Je také vhodné vytvořit zde suterén pro zeleninu a okurky.
 • Obyvatelé domu mohou kdykoli vstoupit do garáže stejně snadno jako do kterékoli místnosti v domě. Roční období a počasí za oknem v tomto případě nebudou hrát žádnou roli.
 • Další výhodou je úspora volné plochy pozemku. To je zvláště důležité, když je nasazování minimální, ale chcete co nejvíce prostoru pro zeleň ve vašem vlastním majetku.
 • Úspora stavebních a dokončovacích materiálů. Vzhledem k tomu, že garáž a dům mají společnou střechu, základy a jednu ze stěn, stavba bude levnější a potřebné práce budou provedeny rychleji.
 • Zabezpečení majetku v garáži. Je téměř nemožné ukrást auto z takového skladu a vynést cenné věci, protože hluk vzniklý během krádeže okamžitě uslyší obyvatelé domu, na rozdíl od situace, kdy je garáž umístěna samostatně.

Dům s garáží má své nevýhody:

 • možné pronikání technických zvuků a pachů do obytné části objektu;
 • zeď mezi domem a garáží nemá okno.

I když to všechno nelze nazvat nepřekonatelnými problémy. Existují příležitosti, jak takové nepříjemnosti kompenzovat. Chcete-li minimalizovat vliv "garážové životnosti" na životnost domu, můžete nainstalovat spolehlivé dveře mezi obytnou a technickou část nebo dokonce udělat zádveří. Samotnou garáž je lepší situovat na severní stranu budovy, což v kombinaci s prázdnou přilehlou stěnou dokonce sníží spotřebu energie.

Garáž v kombinaci s domem lze připojit různými způsoby:

 • V suterénu domu. Tato možnost je dobrá, pokud se obytná budova nachází na pozemku se svahem. Pokud však vjezd do podzemní garáže zahrnuje strmý sestup, je nepohodlné jej používat. Je třeba mít na paměti, že výstavba takové technické místnosti bude obzvláště nákladná. Jeho zařízení vyžaduje vážné výkopové práce. Navíc je možné pustit se do takové možnosti pouze při určité hladině podzemní vody.
 • V nadzemní části, pod obytnou částí. Na malém pozemku tak můžete ušetřit místo, ale dům se stává vyšším a celý život jeho obyvatel probíhá především v úrovni podkroví. V přízemí se zpravidla nachází kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem a také koupelna.Při této konfiguraci domu je důležité dobře propracovat ventilační systém, aby se do obytných místností nedostal oxid uhelnatý z běžícího stroje.
 • Nadzemní garáž přistavěná z boku. Tato možnost je výhodná v tom, že tato technická místnost může být postavena vedle domu již během provozu bydlení a nestaví ji současně s hlavní budovou, jako v prvních dvou případech.
 • Garáž propojená s domem přístřeškem nebo galerií. Takový objekt lze ve skutečnosti nazvat samostatně stojící budovou. Ale kvůli jediné střeše domu pro lidi a pro auta je vnímán jako jeden. Vytápění garáže bude v tomto případě náročnější, ale také se k ní bez problémů přiblížíte za každého počasí a v kteroukoli roční dobu. Tento druh konfigurace pro spojení domu a technické budovy eliminuje problémy s hlukem a zápachem z auta.

Při projektování je třeba zvážit velikost garáže. Jeho rozloha je velmi důležitá v podmínkách předměstského života. I ten nejmenší a nejjednodušší by měl umožňovat údržbu vozu. Je nutné, aby na každé straně vozu zůstalo alespoň sedmdesát centimetrů volného prostoru. To umožní klidný pohyb v procesu práce.

Samotné auto by mělo bez problémů zajíždět a vyjíždět ze svého „domova“. Požadovaná šířka vstupu je minimálně 2,5 metru s výškou minimálně 2 metry.

Často je potřeba, aby garáž byla opravdu velká, určená minimálně pro 2 auta. Pokud je samotný pozemek velmi malý, budete se muset spokojit s vestavěnou technickou místností úzkého tvaru, ve které budou umístěny vozy jako vagóny na železnici.

To je nepohodlné, protože pokaždé, abyste mohli vyjet vzdálené auto z garáže, budete muset vyjet zpod střechy na druhé, které uzamkne průchod. Nebo musíte garáž navrhnout tak, aby z ní byl východ ze dvou stran, i když to na malé ploše nebude snadné.

Vážným problémem při kombinaci garáže s domem je střešní zařízení. Majitelé domů často volí variantu sedlové střechy. Takové zařízení bude nejméně nákladné az technického hlediska nejsnáze realizovatelné. I když je možné navrhnout střechu nad domem šikmou, nad garáží zcela plochou. Díky tomu je oživena silueta domu. Jen musíte věnovat vážnou pozornost odvodňovacímu zařízení. Nejjednodušší způsob, jak získat dům s garáží, kterou potřebujete, je obrátit se na profesionály. Vypracuje kompetentní projekt s ohledem na všechna přání zákazníka a povinné technické nuance spojené s výstavbou.

Architekt poskytne stavební plán a výkresy, na jejichž základě lze správně provést základ, všechna podlaží, střechu a inženýrské komunikace.

Jako základ si můžete vzít typický projekt, který bude potřeba pouze vázat na plochu, nebo si můžete objednat individuální. Druhá možnost bude mnohem dražší, ale získáte skutečně praktický a jedinečný architektonický objekt.

Na základě hotových projektů můžete vyvíjet své vlastní a samostatně, ale i v tomto případě by bylo správnější nechat si poradit od profesionála.

Design

Vnímání obytné budovy do značné míry závisí na tom, jak jsou garáž a dům kombinovány pod stejnou střechou. Při výstavbě můžete získat nejen bydlení s přistavěnou garáží, ale také garáž, která má „přístavbu“ pro bydlení. Samotná garážová vrata, která mají působivé rozměry, strhávají značnou část pozornosti při vnímání celé konstrukce jako celku. Při navrhování je někdy důležité dbát na to, aby jejich velikost vizuálně nepřebíjela vše ostatní.

Pokud se bavíme o venkovském domě s lázeňským domem, který je někdy provozován pouze v létě, může být majitelům jedno, že se obytná část stane „náhradou“ budovy významného hospodářského významu. I když pro tento případ existují hodná kompoziční řešení. Pokud se bavíme o úctyhodném příměstském bydlení, do popředí se dostávají architektonické a designové složky.

Když k věci přistoupíte s chutí a dovedností, můžete postavit budovu s velkou garáží pro dvě auta a podkrovím nebo obytným druhým patrem. Díky krásné siluetě střechy a důstojné výzdobě stěn bude struktura vnímána harmonicky. V tomto případě garáž nebude vypadat jako něco těžkého. Taková struktura bude vypadat dobře v úzké oblasti. Abyste měli dostatek prostoru pro umístění obytných místností, musíte „vyrůst“.

Uspořádáním nadzemní garáže můžete získat dům s terasou nebo s přístavbou ke garáži umístěné nad ní. Stane se dobrým odpočinkovým místem, dílnou nebo kanceláří - vše záleží na potřebách obyvatel. Dům s arkýřem a malou garážovou částí připojenou k boku bude vypadat malebně.

Garáž v domě se suterénem neodvádí pozornost, což vám umožní soustředit se na celkový design budovy. Majitelé zároveň mají budovu nejen s garáží, ale také se suterénem, ​​který může být vybaven dalšími ekonomickými funkcemi.

Moderní venkovský dům je dokonale kombinován s garáží, bazénem a saunou současně.

Při realizaci architektonického konceptu je nežádoucí zvýraznit garáž speciální barvou. Měl by odpovídat obecnému stylu a být vyroben ze stejných stavebních materiálů jako hlavní budova.

Různorodost materiálů

Výběr stavebních materiálů určí nejen cenu, ale také vzhled domu s garáží a také jeho funkční vlastnosti.

Jednou z nejdostupnějších možností je stavba dřevěného domu. z profilovaného dřeva nebo zaoblená polena. Bydlení v takových domech je pohodlné, dobře se v nich dýchá. Ohledně ekologické bezpečnosti pobytu v nich můžete být klidní. Problémy rozkladu a požární bezpečnosti jsou v naší době také úspěšně řešeny díky speciálnímu zpracování materiálu.

Své služby pro stavbu dřevostaveb nabízí mnoho firem, které mají i vlastní výrobu stavebních materiálů a konstrukčních prvků pro budoucí domy. Můžete si vybrat projekt z obrovského množství standardních nebo si objednat speciální.

Strom umožňuje stavět budovy na několika podlažích. Kontaktováním renomované společnosti můžete získat dům vyrobený v souladu s přáním zákazníka a požadavky regulačních dokumentů. Prvky budoucí konstrukce budou připraveny v továrně a během výroby montážní sady bude vyroben pásový nebo deskový základ. Samotná montáž srubu zabere málo času.

Můžete si vybrat a technologie rámový dům, který se dlouho používá ve skandinávských zemích a Americe. Jedná se také o relativně levnou konstrukční variantu. Základ pro takovou konstrukci, která je lehká, může být lehká, a proto není z finančního hlediska nijak zvlášť nákladná.

Pro stavbu domu si můžete vybrat i tradiční cihly a různé tvárnice vyráběné různými technologiemi.

Cihlový dům je tradičně ukazatelem prestiže a serióznosti, protože stavba takové struktury vyžaduje velké množství ruční práce. Typických projektů zděných chat je mnoho. Stavební dokumentaci zhotovují architekti na žádost budoucího majitele.

Přitom jednopatrové a dvoupatrové domy např. z pěnových bloků, demonstrují své nejlepší kvality, počínaje ukazateli vysoké energetické účinnosti.Není náhodou, že tento materiál je široce používán v Rusku, zejména v severní části země. Je odolný a lehký, což snižuje zatížení základu. Náklady na stavbu domu nejsou příliš vysoké.

Staví se i obytné budovy ze SIP panelů... SIP je konstrukční izolační panel používaný při vytváření rámových konstrukcí. Uvnitř je izolace a venku je orientovaná třísková deska (OSB) nebo překližka.

Domy vyrobené z takového materiálu se vyznačují seismickou odolností, mají dobré ukazatele pro úsporu energie a hlukovou izolaci. Vzhledem k tomu, že materiál je bohatě impregnován retardérem hoření, je klasifikován jako ohnivzdorný. Takové domy se vyznačují trvanlivostí, snadno a rychle se staví.

I když je třeba přiznat, že ne každý výrobce SIP panelů dodává na trh skutečně kvalitní materiál, je třeba být v této věci obezřetní.

Krásné příklady pro inspiraci

Chcete-li najít přesně svou vlastní verzi ideálního domova s ​​garáží, můžete se nejprve inspirovat nápady, které designéři nabízejí.

 • Pokud dosáhnete rovnováhy mezi obytnou částí domu a garáží, můžete získat vynikající architektonické a designové řešení. Dům se neztrácí na pozadí garáže a vstup do technické místnosti je velký, což je důležité pro domácí záležitosti.
 • Dům propojený s garáží galerií umožňuje rozumně využít dostupnou plochu pozemku a dokonale jej vybavit.
 • Pokud je dům prostorný, garáž nebude dominovat jeho zázemí a stane se překážkou každodenního života. Zařízení mezipokoje mezi obytnou částí a garáží řeší problém pronikání nepříjemných pachů a hluku strojů do místností a v samotném vestibulu si můžete zařídit pohodlný úložný prostor.
 • Pokud si přejete, můžete si na místě postavit dům, ke kterému jsou z obou stran připojeny garáže. Jeden - pro dvě auta, druhý - pro jedno. Konstrukce jako celek má tvar písmene P.
 • Při kombinaci domu a garáže ve tvaru U můžete získat poměrně kompaktní konstrukci s přímým přístupem do zadní části dvora. Před samotným domem se přitom objevuje útulný kout přírody a pohodlný přímý vjezd do garáže.
 • Dům na místě lze provést poměrně stručně. Obytná budova s ​​garáží, postavená ve formě pouzdra na tužky, nebude odvádět pozornost od přírodní krajiny území.
 • Originální design garážových vrat a dekorativní prvky v celém objektu to opticky usnadňují ze strany technické místnosti. Díky tomu se stavba jako celek zbaví zbytečných pohledových drsností, které často vznikají při propojení obytné a užitné části pod jednou střechou.

Dále videorecenze projektu domu s garáží.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek