Vlastnosti designu letní kuchyně v zemi

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Projekty
 3. Materiály (upravit)
 4. Interiér
 5. Krásné příklady

Letní kuchyně je právem považována za oblíbené místo v zemi, kde se shromažďují všichni členové domácnosti. V horkých dnech si zde můžete pohodlně uvařit a večer relaxovat na čerstvém vzduchu u šálku aromatického čaje. V zimě je tato místnost ideální pro grilování jídel.

Znáte-li designové prvky letní kuchyně, můžete vytvořit spolehlivou místnost, ve které bude příjemné být kdykoli během roku.

Zvláštnosti

Letní kuchyně je nejfunkčnější stavbou v zemi. Jeho přímým účelem je sloužit jako místo pro přípravu jídla. Ale většina letních obyvatel jej používá nejen v teplé sezóně. Na podzim je například vhodné zabývat se zde zpracováním ovoce, bobulovin a zeleniny, zavařováním, přípravou kompotů. Zde můžete vybavit další místo na spaní, zařídit prádlo a samozřejmě shromáždit hosty u velkého stolu.

Stavba jakékoli letní kuchyně vyžaduje předběžné vytvoření projektu, ve kterém budou vypočteny všechny nuance a funkce.

 • Jedním z důležitých faktorů ovlivňujících další provoz kuchyně je její umístění. Místo je nutné vybrat tak, aby bylo možné provést všechny potřebné inženýrské komunikace: plynovod, kanalizaci, vodovod, elektřinu.
 • Takové budovy by neměly sousedit s toaletou, kompostovací jámou a jinými nepříjemnými místy. Pokud je to možné, měly by být umístěny mimo vozovku, jinak se na všech otevřených plochách bude usazovat automobilový prach. Měli byste se také vyvarovat přítomnosti hořlavých předmětů v blízkosti - vzdálenost k nim by měla být alespoň 10 metrů.
 • Nejlepší ze všeho je, že pokud kuchyňská okna směřují na severovýchod, v letních dnech vás to ochladí. Často se vyskytují případy, kdy je v podoblasti letních kuchyní uspořádán sklep - toto praktické řešení okamžitě zvyšuje funkčnost místnosti.
 • Za pozornost stojí zejména kamna, která jsou dřevěná, plynová nebo elektrická. Pokud plánujete instalaci grilu, doporučuje se předem rozhodnout o místě, kde budou výrobky pečené, aby bylo možné správně umístit potřebné inženýrské systémy.
 • Důležitým aspektem při vybavení místa pro grilování a grilování je dodržování pravidel požární bezpečnosti. Nedoporučuje se umístit jídelní stůl nebo vybavit rekreační oblast v blízkosti sporáku. Obvykle je prostor kolem vyplněn skříněmi, zásuvkami a dřezem. Aby byla příprava jídla příjemným procesem, musí být jejich uspořádání praktické a snadno použitelné.
 • Na území letní kuchyně je nezbytné vybavit rekreační oblast pohodlným nábytkem. Nejlépe fungují proutěné nebo plastové stoly a židle. Důležitým faktorem pro pohodlný pobyt v takové místnosti je vysoce kvalitní osvětlení.

Při výběru svítidel věnujte pozornost úsporným LED žárovkám, jejichž použití sníží spotřebu energie.

 • V poslední době jsou velmi oblíbená kamna na dřevo, která lze používat jak samostatně, tak společně s klasickými kamny. Aby se předešlo problémům s provozem trouby, doporučuje se předem promyslet všechny nuance s tím spojené.

Projekty

Téměř každá předměstská oblast je vhodná pro stavbu malé nebo velké letní kuchyně.Existuje mnoho typů těchto prostor, mezi nimiž si můžete vybrat projekt, který je vhodný velikostí a konfigurací pro konkrétní místo.

Kuchyně jsou rozděleny do dvou typů: otevřené a uzavřené. Nejprimitivnější možností otevřeného typu, kterou opravdu zvládnete vlastníma rukama, je terasa.

Druhá verze kuchyní zahrnuje verandy, jejichž prostory jsou zcela nebo částečně uzavřené. Budeme mluvit o nejoblíbenějších a nejběžnějších typech těchto budov.

Otevřeno

Takové budovy jsou altán se stěnami a střechou.

Jsou právem považovány za nejběžnější, protože mají řadu výhod:

 • s konstrukčními dovednostmi lze takovou budovu postavit samostatně v poměrně krátké době;
 • venkovní vaření vás zbaví výparů a nepříjemných pachů, které jsou vždy přítomné v tradičních uzavřených kuchyních;
 • v takové kuchyni mají obvykle gril nebo gril.

  Navzdory nepochybným výhodám takových prostor je třeba věnovat pozornost řadě nevýhod:

  • doba provozu je omezena na teplé období roku;
  • místnost není prakticky chráněna před sprchami, průvanem a hmyzem;
  • na zimní období bude nutné do domu přinést kuchyňský nábytek.

  Kuchyně-veranda

  Takovou místnost lze snadno vybavit na území verandy vašeho letního domu. Projekty vypadají obzvláště krásně, když je celá budova, včetně letní kuchyně, vyrobena v jediném stylu.

  Nejprve se položí základ, jehož hloubka by měla být shodná s hloubkou hlavní místnosti. Poté se postaví zdi, opláští se a staví střecha. Zvláště efektně vypadají kuchyně s jednou prosklenou stěnou.

  Příloha

  Taková struktura může být součástí budovy: letní sídlo nebo koupel. Využitím části verandy můžete místnost rozšířit a nainstalovat do ní veškeré potřebné kuchyňské doplňky.

  Nejprve jsou namontovány nosné stěny, ke kterým je připevněn vrchlík.

  Podlaha je vydlážděna nebo vylita betonem. Otevřenou část verandy lze chránit před deštěm pomocí rolet, plachtové markýzy nebo speciálních odnímatelných panelů. Popínavé rostliny vysazené podél stěn pomohou vytvořit chlad v horkých dnech.

  Tato možnost je při realizaci mnohem levnější než předchozí, ale její nevýhoda je v jejích slabých pevnostních vlastnostech - půda začne klesat a časem se může kuchyně naklonit.

  Výklenek

  Tento projekt lze nazvat nejfunkčnější a nejpraktičtější. Na území takové kuchyně je obvykle instalován gril, gril nebo krb. Bude vhodné zde trávit čas s přáteli a rodinou, zpracovávat sklizenou úrodu a mnoho dalšího.

  U otevřeného kuchyňského altánku je nutné položit základ - schodiště nebo sloup. Pro střechu je lepší vzít bitumen nebo ondulin. Pro rám je vhodné dřevo, kámen nebo cihla. V případě potřeby lze otvory kuchyňského altánu zakrýt látkovými závěsy nebo žaluziemi.

  Popínavé okrasné rostliny vysazené po obvodu vytvoří stín uvnitř kuchyně. A kreativní police a příčky, umístěné podél stěny nebo v otvorech, vytvoří potřebné předměstské okolí.

  Zavřeno

  Tento typ letní kuchyně je samostatnou budovou nebo rozšířením hlavního domu, lázní nebo užitkových budov. Tato možnost je nepostradatelná v obtížných klimatických podmínkách s častými větry, dešti a ranými mrazy. Taková kuchyně bude nejlepším řešením pro ty, kteří rádi relaxují na venkově po celý rok.

  Stavba takového kuchyňského domu je samozřejmě složitý a nákladný proces. Zejména pokud jde o vytvoření pohodlných podmínek se všemi potřebnými komunikacemi. Často jsou takové budovy doplněny krbem, technickou místností, sklepem. Při zahájení výstavby uzavřené letní kuchyně by proto mělo být vše předem spočítáno a navrženo, jinak může být proces výstavby zpožděn.

  Dům s terasou

  Tato verze letní kuchyně, stejně jako předchozí, znamená uzavřenou místnost s terasou. Jelikož se jídlo bude připravovat v kuchyni, musí být řádně vybavena. Ale na terase si můžete udělat posezení - dát stůl se židlemi, lehká křesla, gril nebo gril.

  Tento projekt bude vyžadovat mnoho investic: položení základů, postavení stěn, instalace oken a dveří.

  Dokončená budova však bude pevná a spolehlivá, bude se zde příjemně trávit jak v létě, tak v zimě.

  Při zahájení výstavby budovy byste měli vzít v úvahu některé nuance charakteristické pro každou konkrétní oblast. Jedním z nejdůležitějších faktorů je například síla větru, na základě které se počítají materiály pro stěny a střechy. Zohledňují se také klimatické vlastnosti: četnost srážek a teplotní režim.

  Materiály (upravit)

  Výběr materiálů pro stavbu přímo závisí na typu konstrukce, životnosti, preferencích majitelů a jejich finančních možnostech. Moderní technologie nám umožňují stavět praktické a spolehlivé stavby s minimálními investicemi.

  Při stavbě letní kuchyně jsou oblíbené následující materiály:

  • cihlový;
  • polykarbonát;
  • beton;
  • vlnitá lepenka;
  • přírodní kámen;
  • dřevo;
  • podšívka;
  • hliník.

  Letní chata vyžaduje použití nejen praktických, ale i dekorativních materiálů. Na území letní chaty jsou často rozmístěny zahradní cesty, které spojují všechny budovy navzájem. Cesty mohou být kamenné nebo štěrkové, zdobené na obou stranách květinovými záhony a keři. Zkušení zahradníci vytvářejí krajinné dekorativní prvky z improvizovaných prostředků, které harmonicky vypadají na jejich letní chatě. Exteriér pomůže doplnit umělé jezírko naplněné živými rybami a vodními rostlinami.

  Když čelíte kuchyni a výzdobě interiéru, odborníci doporučují držet se jediného stylu. Například, pokud je pozemek již oplocen zděným plotem, je lepší jej použít k vybudování kuchyně. Domy z kamene a cihel jsou považovány za nejodolnější a nejspolehlivější, takže taková budova bude sloužit po celá desetiletí.

  Dalším oblíbeným materiálem pro stavbu letních chat a letních kuchyní je dřevo. Takový projekt bude více rozpočtový, ale bude vyžadovat zvýšenou pozornost. Proces budování prostor z baru nelze nazvat jednoduchým: bude vyžadováno speciální vybavení. Navíc i po dokončení stavby vyžadují takové stavby pravidelné ošetřování protiplísňovými sloučeninami a zvláštní péči. Dřevo je rychle opotřebitelný materiál, takže bez zachování příznivých podmínek se budova začne hroutit.

   Na podlaze je laminát, parkety, dlažba nebo linoleum. Pro střechu se používá vlnitá lepenka, měkká střešní krytina, kovové dlaždice. Všechny tyto materiály jsou prověřené časem a tradičně se používají v příměstské výstavbě.

   Obklad stěn s obkladem dodá letní kuchyni moderní, udržovaný vzhled.

   Interiér

   Exteriér letní kuchyně by měl být útulný a pohodlný a jeho design by měl oslovit vás a vaši rodinu. Při výběru nábytku pro výzdobu kuchyně se zaměřte na své chuťové preference a finanční možnosti.

   • Kuchyň zařízená hi-tech, vhodné pro aktivní moderní lidi, kteří i mimo město chtějí jít s dobou. Taková kuchyně se vyznačuje zdrženlivými barvami, přísnými formami a jasnými liniemi. Kuchyňský nábytek s kovovými vložkami je praktický a funkční. Vhodné bude použití moderního designu, domácích spotřebičů a módních dokončovacích materiálů.
   • Provence styl - nejvhodnější pro vytvoření interiéru letní kuchyně. Kombinace dřevěného nábytku, keramiky, starožitných ubrusů, přehozených potahů a dekorativních hrnkových květin vytváří kouzelnou atmosféru venkovského domu.Nejlepší je volit stoly, židle a skříně z odolného dřeva. Skvělou alternativou může být proutěný nábytek.
   • Kuchyně v africkém stylu vypadá jedinečně a originálně. Etnické tisky, šamanské amulety, vícebarevné korálkové dekorace, zvířecí kůže na stěnách v interiéru kuchyně vypadají prostě úžasně. Nábytek by měl být vybrán vhodně: nízké kozlíkové postele, křesla nebo pohovky.
   • Etnický styl ideální pro majitele, kteří milují cestování. Taková budova bude příznivě vystupovat na pozadí sousedních letních chat a zdůrazní individualitu svých majitelů.
   • Interiér kuchyně v orientálním stylu - to je přítomnost luxusního nádobí, barevných mozaik, kamenných prvků a zlaté malby. Orientální interiér také znamená přítomnost velkých rostlin, vodní dýmky, velkých váz s obrazy. Po obvodu terasy lze vysadit popínavé rostliny. Stěny kuchyně vymalované pestrými barvami budou pěkně kontrastovat s rostlinami kolem. Navíc takový živý plot terasu spolehlivě skryje před zvědavými pohledy.

   Otevřená kuchyně s baldachýnem je považována za jednu z všestranných možností. Může být nejen vybavena pro vaření, ale také zdobena různými dekorativními prvky. Květiny lze umístit do velkých podlahových květináčů po obvodu, květináče s kudrnatými květinami jsou tradičně zavěšeny poblíž verandy.

   Vedle kuchyně můžete postavit malé jezírko nebo umístit fontánu.

   Krásné příklady

   Kombinace dřeva, kamene a kovu je vítězným řešením pro letní kuchyně všech velikostí. Moderní design, pohodlné uspořádání nábytku a kamna na dřevo udělají váš pobyt nezapomenutelným.

   Letní kuchyně jako rozšíření venkovského domu je zvláště vhodná, pokud se v zemi shromažďuje velké množství lidí. Pokud z ní plánujete udělat hlavní kuchyni, pak je instalace sporáku a kuchyňského vybavení prostě nezbytná.

     Uzavřené kuchyně vypadají jako malé domy. Díky tomu je možné jej používat bez ohledu na povětrnostní podmínky. Zde můžete nejen vařit jídlo, ale také postavit spíž, udělat z ní lovecký zámeček nebo dát další místo pro přenocování hostů.

     Více o tom najdete v dalším videu.

     bez komentáře

     Komentář byl úspěšně odeslán.

     Kuchyně

     Ložnice

     Nábytek