Projekty moderních domů a chat

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Použité materiály
 3. Přehled projektů
 4. Design interiéru a exteriéru
 5. Připravené příklady

V moderním světě si s pomocí různých počítačových programů můžete vytvořit skutečně ideální a jedinečný projekt pro váš domov. Člověk si opravdu může postavit dům snů, touha by byla!

Zvláštnosti

Projekty moderních domů a chat dnes oživují ty nejneobvyklejší a nejodvážnější nápady v dispozicích a fasádách.

Nejprve se musíte rozhodnout, v jakém stylu chcete vidět svůj vysněný dům.

 • Minimalismus - vyznačující se odmítnutím všeho nadbytečného v interiéru, vnější výzdobě, fasádě. Při dodržování tohoto stylu používají nejjednodušší formy, světlé barvy a nekomplikovaný dekor. Tento styl oživí kov, dřevo, sklo, ale i beton. Plusy minimalismu jsou velký prostor a dostatek světla. Chatové projekty ve stylu minimalismu pomáhají ušetřit na stavbě a výzdobě interiéru.
 • Špičková technologie - na rozdíl od minimalismu se v dekoru používají hrubé a tmavé odstíny, často se objevují poznámky brutality. Tomuto stylu dominuje praktičnost.
 • Fúze - kombinuje několik stylů najednou. Pomocí tohoto dekoru můžete snadno kombinovat minimalismus a gotiku, klasiku a zámek, podkroví a hi-tech.

Proces vytváření projektu pro moderní dům zahrnuje několik fází:

 1. architektonický - jsou určeny rozměry budoucí stavby, vzhled fasád;
 2. konstruktivní - poloha základů, oken, schodů, dveří, podlah je pevná;
 3. inženýrství - je nakresleno schéma umístění budoucích komunikací, zásuvek, kohoutků;
 4. designový projekt - vyvíjí se vnitřní výzdoba domu s uvedením materiálů;
 5. odhad - jsou evidovány materiálové náklady potřebné v každé fázi výstavby.

Použité materiály

  Výběr materiálu pro stavbu domu je poměrně rozmanitý. Pokud dáváte přednost některému z materiálů, je nutné každý z nich řádně prostudovat.

  Venkovské domy z cihel jsou ekologické, mrazuvzdorné a ohnivzdorné.

  Cihla má dlouhou životnost, má vysokou pevnost a dobrou zvukovou izolaci.

  Dnes jsou oblíbené i domy z baru. To jsou hlavní výhody tohoto druhu materiálu.

  • Konstrukce z tyče je několikanásobně levnější ve srovnání s jinými materiály. Pokud plánujete dům v ekonomické třídě, pak bude dřevo ideální volbou.
  • Vysoce šetrný k životnímu prostředí, nevypouští škodlivé látky. Skvělá volba pro alergiky.
  • Výborná propustnost kyslíku.
  • Po postavení domu se můžete ihned nastěhovat. Vnitřní obložení vyrobené ze dřeva dokonale zapadne do interiéru.
  • Dlouhotrvající.

   Venkovské domy a chalupy z přírodního dřeva vypadají skvěle. Mnoho lidí chce ve svém domově vidět jednotu s přírodou. Ideální je přírodní dřevo. Srubové domy jsou šetrné k životnímu prostředí, skvěle vypadají, jsou odolné a dobře udržují teplo.

   Přehled projektů

   Dnes jsou katalogy plné různých hotových venkovských domů a luxusních chat. Je snadné najít projekt pro každý vkus: chata s panoramatickými okny, otevřené verandy, tematické přílohy a dokonce i bazén.

   Při plánování výstavby venkovského domu člověk sleduje následující cíle:

   • samota, touha být sám s přírodou;
   • příležitost načerpat sílu na čerstvém vzduchu a odpočinout si od hlučného města;
   • pravděpodobnost zlepšení zdraví, dělá vylepšení webu.

   Nejčastěji slouží přilehlé terasy jako rekreační oblast ve venkovských domech.Jsou to otevřené i uzavřené prostory, kde můžete snadno posedět s přáteli při grilování, odejít do důchodu s šálkem čaje a zajímavou knihou, zasportovat si nebo zacvičit jógu.

   Výhodné jsou chatky s prosklenou terasou, díky které je možné ji využívat jak v létě, tak v zimě.

   V moderním světě je auto již dlouho nedílnou součástí každé rodiny. Garáže se proto staví i na soukromých pozemcích.

   Garáž lze postavit jako samostatně stojící stavbu, nebo naopak propojit s domem, čímž se stane nedílnou součástí.

   Samozřejmě, pokud má stránka velkou plochu, můžete na ní snadno přidělit místo pro garáž. Stále častěji se však ve venkovských domech používá vestavěná garáž.

   Nepochybnými výhodami chaty s garáží je několik faktorů.

   • Rychlý přístup k autu. Tento bod je zvláště důležitý, když je venku deštivé počasí - majitel nemusí v dešti, vánici a bouřlivém větru utíkat do samostatné budovy.
   • Garáž přistavěná k domu zachovává prostor pozemku.
   • Připojená garáž je mnohem teplejší než samostatně stojící budova. Tuto vlastnost člověk ocení při opravě auta v podzimním nebo zimním počasí.
   • Vestavěná garáž šetří peníze. Samostatná garáž je také samostatný rozpočet.

   Střecha domu je jeho důležitou součástí, protože chrání a uzavírá domov. Zatímco se drží moderního designu, mnozí chtějí mít chatu s plochou střechou. Je však třeba zvážit několik faktorů.

   1. Podnebí. Pokud člověk žije v deštivém a chladném klimatu, pak je vhodné upřednostnit plochou střechu se sklonem. V opačném případě nebude voda schopna odtékat, a to je plné špatných následků.
   2. Vegetace. Pokud bude kolem domu mnoho stromů, pak je lepší zvolit střechu se sklonem.

   Chaty s plochou střechou splňují standardy moderní architektury. Konzervativní, s rovnými a jednoduchými liniemi, s mnoha rezonují.

   Nejlepší možností pro milovníky spousty světla v domě je chata s arkýři. V takových domech se zpravidla používají velká nebo panoramatická okna. Je také přípustné tyto dva typy oken kombinovat. S takovou budovou můžete zapomenout na ponuré a tmavé místnosti.

   Oblast budoucí chaty je zvláště důležitá. Zde samozřejmě stojí za zvážení počet lidí žijících v domě a plocha pozemku přiděleného pro výstavbu. Pokud rozpočet neumožňuje výstavbu domů, pak je docela možné pohodlně odpočívat v malých domech do 60 m2. m. Ve speciálních kancelářích mohou snadno vytvořit projekt na malé ploše s umístěním bytových i nebytových prostor.

   Domy o rozloze do 150 m2. m jsou ideální pro malé rodiny od 3 do 5 osob.

   Pokud existují pokročilé příležitosti, je možné na pozemcích realizovat plán výstavby chat o rozloze 300 m2. m a 500 m2. m, a dokonce 1000 m2. m

   Jeden příběh

   Jednopatrové domy jsou v moderním světě velmi oblíbené. Taková budova umožní obyvateli města být blíže zemi, přírodě a také mít samostatný východ na zahradu nebo na terasu.

   Jednopodlažní chaty mají na výběr řadu výhod.

   1. Cena. Pokud má člověk omezený rozpočet, pak je ideální jednopatrová budova. Je to mnohem levnější - jak pokud si vyberete hotový projekt, tak pokud si jej postavíte sami.
   2. Nedostatek schodů. Obrovské plus z hlediska bezpečnosti domova. Zvláště když v domě žijí malé děti a starší lidé.

   V současné době je populární použití panoramatických oken v malých jednopodlažních budovách. Díky panoramatickému zasklení se prostor rozšiřuje a dům je naplněn světlem. Přírodu navíc můžete obdivovat ve dne i v noci v kteroukoli roční dobu.

   Dvoupatrový

   Stavba dvoupatrového domu vyžaduje důkladnější přípravu. Zpočátku se musíte seznámit s vlastnostmi půdy. Dále je důležité co nejpřesněji vypočítat hmotnost budoucí konstrukce.To vše je nutné, aby se půda v budoucnu neprohýbala pod tíhou budovy.

   Dvě podlaží v domě umožňují nejvýnosnější realizaci dispozice. V přízemí lze umístit tzv. užitnou část a prostor pro hosty - jedná se o kuchyni, kotelnu, komoru, obývací pokoj. A druhé patro zůstane zcela osobním prostorem majitelů: ložnice, kancelář, knihovna a mnoho dalšího. Koupelny lze umístit na každé patro.

   Pokud v chatě plánuje bydlet velký počet lidí nebo několik rodin, budou 2 patra tou správnou cestou. Každá rodina se může ubytovat na vlastním patře.

   Design interiéru a exteriéru

   Po vyřešení všech praktických otázek stavby domu se potýkají s takzvanými kreativními problémy, jako je uspořádání, interiér místností, vnější dekorace. Zde musíte naslouchat sami sobě: potřebujete moderní design nebo naléhavěji duchovní složku.

   Vstupní hala je první místnost, kterou vidí hosté i členové rodiny. Na hosty samozřejmě více zapůsobí interiér a zařízení. Domácnosti ale zajímá především funkčnost a prostornost této místnosti.

   Dnes si můžete vybrat jakýkoli styl, který bude "hrát" v předsíni, a udělat úložné prostory skryté před zvědavými pohledy.

   Kuchyň je hlavní místností pro hostitelku rodinného krbu. Měl by být nejen krásný, ale i praktický. Materiály jako hlína, kámen, keramika, dřevo budou vypadat nejvýnosněji ve venkovské chatě. Jsou ideální pro výzdobu interiéru kuchyně - materiály jsou voděodolné, nebojí se vysokých teplot a budou sloužit majitelům po dlouhou dobu.

   Obývací pokoj vítá přátele a je také ideální pro klidné rodinné posezení. Odvážné, živé interiéry zde budou vypadat lépe. A také můžete aktivně používat čalouněný nábytek: pohovky, pufy, křesla, polštáře. Jak to vše organicky zařídit, je vidět na obrázcích.

   Ložnice slouží především k dobrému odpočinku majitelů. Toto je, dalo by se říci, pokoj pro soukromí, intimní oblast chaty. Je lepší se vzdát jasných barev v ložnici, preferovat světlé barvy. Ten vám pomůže uklidnit se, zahalí vás do pohodlí a poskytne vám úplnou relaxaci po náročném dni.

   Moderní velké chaty vám umožňují vytvořit samostatné koupelny a také se neomezovat ve velikosti. Pokud je dům zcela na samotě, pak je možné realizovat koupelnu s panoramatickými okny a dopřát si tak přírodu při perličkové koupeli.

   Vnitřní výzdoba domu je odrazem charakteru majitele a vytvořením pohodlí pro něj. V designu někdo dodržuje jeden styl a někdo míchá několik najednou.

   Zdobení z přírodních materiálů, velké množství čerstvých květin bude dokonale odrážet styl Provence v domě. V tomto případě by měl být nábytek vintage. Aktivně se používají vázy, proutěné koše, svícny a další.

   Pro milovníky přirozenosti a blízkosti přírody poslouží jako vynikající varianta kompletně dřevěný dům. Dřevěný interiér vypadá harmonicky s jakýmkoliv stylem. Pokud chcete jas, pak může být strom bezpečně namalován v jakékoli barvě.

   Je žádoucí, aby fasáda domu byla harmonicky kombinována s výzdobou interiéru. O dekoraci exteriéru bude přemýšlet mnoho nejen hostů a přátel. Je důležité, aby fasáda byla maximálně funkční, protože chatu chrání před větrem, deštěm, sněhem.

   Přírodní katastrofy by neměly poškodit krásný domov.

   Pro dekoraci lze použít následující materiály:

   • vlečka;
   • kámen;
   • obkladové panely;
   • cihlový;
   • omítka.

     Venkovské domy jsou obvykle obehnány vysokými ploty. V moderním světě je výběr druhého také rozmanitý. Můžete použít vyřezávaný dřevěný plot, kovový nebo železný plot, polykarbonát, plast a další možnosti. Pro vytvoření harmonie s interiérem domu může být plot namalován v jasných barvách nebo v šedých tónech. Vše záleží na fantazii majitele.

      Připravené příklady

      Níže jsou fotografie hotových venkovských domů a chalup.

      • Krásná dvoupatrová chata s velkými high-tech okny. Ideální pro velkou rodinu.
      • Luxusní dvoupodlažní zděná chata s vestavěnou garáží. Může být bezpečně nazýván domem snů.
      • Cihlový venkovský dům v evropském stylu.
      • Velká chata s moderní fasádou.
      • Interiér uzavřené terasy v soukromém domě. Můžete si zde skvěle odpočinout, obdivovat přírodu nebo se pobavit s přáteli.
      • Panoramatická okna v interiéru poskytují nezapomenutelný zážitek a naplňují dům zvláštním kouzlem.
      • Obývací pokoj s krbem poskytne nejen teplo, ale také pohodlí při tichých večerech.

      Projekt a návrh moderního domu s plochou střechou v dalším videu.

      bez komentáře

      Komentář byl úspěšně odeslán.

      Kuchyně

      Ložnice

      Nábytek