Vše o high-tech jednopatrových domech

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Projekty
 3. Materiály (upravit)
 4. Design
 5. Krásné příklady

High-tech styl je dokonalou kombinací krásy s praktičností a funkčností. Domy postavené tímto směrem působí moderně a futuristicky, vyznačují se neuvěřitelnými geometrickými tvary, které je odlišují od běžných staveb. Nejčastěji se high-tech používá při stavbě jednopatrových chat. V tomto článku budeme zvažovat vše o high-tech jednopatrových domech.

Zvláštnosti

Tvar high-tech jednopatrových domů připomíná krychli, jejíž jasné hranice vytvářejí pocit bezpečí a pohodlí. Na výstavbu takových budov je vynaloženo více peněz a času, ale to vše se vyplatí vysokým komfortem, energetickou účinností a funkčností. High-tech domy si většinou vybírají ambiciózní a aktivní lidé, kteří se rádi obklopují vším novým. Mezi hlavní rysy budov v tomto stylu patří:

 • přítomnost ploché střechy s mírným úhlem sklonu;
 • spousta panoramatického zasklení a přirozeného světla;
 • přísné linie v designech a minimální kulatost;
 • přítomnost sloupců.

Ve výzdobě domů převládá paleta černé, červené, žluté, béžové, bílé a šedé barvy. Na obkladové fasády se používá pouze umělý materiál, ale přírodní kámen a dřevo by měly být přítomny minimálně. Při zdobení domů je zvláštní pozornost věnována osvětlení, je instalováno po celém obvodu budovy. Pokud jde o high-tech interiér, má také své vlastní vlastnosti, a to:

 • povrchová úprava se provádí omítkou;
 • vysoké stropy a panoramatické osvětlení;
 • přítomnost schodů, velkých akvárií a krbů;
 • maximální otevřený prostor, žádné příčky (zónování se provádí pomocí nábytku nebo dekorace).

V interiéru domů výzdoba nevyniká na obecném pozadí s texturou a jasnými barvami. Pro zdůraznění stylu musí být dům vybaven systémem Smart Home, vestavěnými domácími spotřebiči a moderní elektronikou.

Projekty

Při navrhování malých jednopatrových high-tech domů obvykle zahrnují kuchyni, zádveří, prostorný obývací pokoj, kotelnu, vstupní halu a sprchový kout. Někdy projekty poskytují další prostor pro uspořádání spíže nebo šatny. U domů s plochou střechou pouze s 1 podlažím můžete přidat i verandu.

Velmi oblíbené jsou návrhy domů s plochou do 100 metrů čtverečních. m s garáží. Jejich dispozice je klasická: obývací pokoj, ložnice, koupelna, koupelna, kuchyň a šatna.

Pokud to plocha příměstské oblasti umožňuje (je nad 150 m2), může stavební plán zahrnovat podkroví.

Materiály (upravit)

Navzdory skutečnosti, že high-tech jednopatrové domy se vyznačují neobvyklými vnějšími formami, při jejich konstrukci se používají nejběžnější materiály. Pro výstavbu takových moderních budov se obvykle používají následující řešení:

 • pěnový beton (nejdostupnější materiál, ale vyžaduje dekorativní úpravu);
 • keramické, pórobetonové bloky (jsou vysoce odolné, pohodlné při pokládce, jsou levné a mají nízkou tepelnou vodivost);
 • cihla (spolehlivý a odolný materiál).

Existují také dřevěné domy (z baru), dokonale zapadají do krajinného designu lokality a jsou harmonicky kombinovány s jinými budovami. Jednopodlažní domy lze postavit ze dřeva metodou rám-panel.

Hlavním rysem high-tech domů je přítomnost neobvyklé střechy. Je zcela rovná a má mírný sklon, proto se pro instalaci takových střech používají PVC membrány.

Vzhledem k tomu, že high-tech jednopatrové domy jsou lehké, jsou instalovány na vyztužené základně nebo sloupovém základu. To navíc vyžaduje nákup sloupů a betonu.

Design

Hi-tech se vyznačuje maximální funkčností, takže design prostor by měl být nejen stylový, ale také bez všech nepotřebných věcí. V interiéru místností je přísné zónování. Dekorace je provedena zrcadlem, sklem a plastem. Hlavním rysem v designu je přítomnost hojného světla, v každé místnosti je zařízeno jinak.

 • Obývací pokoj. Dekorace se prezentuje kombinací moderních a tradičních materiálů: plast je doplněn kamenem, sklem a kovem. Cihlové a betonové textury jsou velmi oblíbené, na pozadí nábytek přísných tvarů vypadá nádherně, s jednoduchými fasádami a otevřenou texturou. Jako čalouněný nábytek jsou zvoleny pohodlné sedací soupravy s koženým čalouněním. V interiéru nesmí chybět plastový nebo skleněný konferenční stolek.
 • Koupelna. Stěny v této místnosti jsou zdobeny velkými monochromatickými dlaždicemi. V závislosti na ploše místnosti si můžete vybrat světlé i tmavé tóny obkladu. Designově krásně vypadá kombinace šedé s béžovou a bílou barvou. V high-tech interiéru často najdete obložení z přírodního dřeva. Pro zdůraznění dekoru se používá podsvícení stěn a stropu. Instalatérství je zvoleno v metalických odstínech.
 • Ložnice. Tyto místnosti se vyznačují ergonomií, povrchová úprava je v nich provedena přírodními materiály. Podlaha je obvykle laminátová nebo parketová v pastelových odstínech. Pro vytvoření romantické atmosféry v ložnicích je instalováno nastavitelné osvětlení. Textilie jsou vybírány ve světlých barvách z lehkých látek.
 • Kuchyně. Design této místnosti zajišťuje přítomnost dvou zón: jídelní a pracovní. Vybavení a veškeré kuchyňské náčiní jsou uspořádány přísně podle požadavků ergonomie. Nad velkou pracovní deskou je instalováno jasné osvětlení. Na přání lze interiér kuchyní doplnit o posezení a TV.
 • Chodba. Při zdobení chodby zvolte světlý nábytek, dekorace, vestavěné osvětlení a lesklý strečový strop. Úložná plocha je skryta za šatní skříní s lesklým nebo zrcadlovým povrchem. V designu chodby je vždy velké zrcadlo, pod které můžete umístit konzolovou polici.

V interiéru pokojů zařízených v high-tech stylu není dovoleno používat mnoho dekorů. Design můžete doplnit černobílými plakáty, rodinnými fotografiemi, vázami s květinami.

Krásné příklady

Dnes existuje mnoho designových projektů pro high-tech jednopatrové domy, z nichž každý má své vlastní vlastnosti. Chcete-li postavit malou chatu v moderním designu, můžete si vybrat z několika variant projektu.

 • Zděný dům s plochou střechou. Vnější obklad fasád by měl být proveden sněhově bílou omítkou a mělo by být vyrobeno několik vložek dřevěných panelů v teplých odstínech. V levém křídle budovy můžete umístit ložnici, obývací pokoj a koupelnu a v pravém křídle - kuchyň, dětský pokoj a koupelnu. Obývací pokoj je nejlepší udělat celoprosklený, venku k němu můžete přidělat terasu.
 • Originální dům s propracovaným designem exteriéru. Takový projekt je ideální pro odvážné vývojáře s mimořádným vkusem. Rekreační oblast v tomto domě je otevřená, představuje ji kulatá terasa. Aby se všichni členové rodiny cítili pohodlně, musí dispozice zahrnovat několik míst na spaní, dobře osvětlenou koupelnu, obývací pokoj a jídelnu spojenou s kuchyní.

Podívejte se na přehled high-tech jednopatrového domu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek