Vyrábíme chatky pro děti

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Zajímavé nápady
 3. Zimní stan na dvoře
 4. Cestovatelská chata
 5. Gymnastický projekt obruče a tkaniny
 6. Jak udělat chatu v bytě?
 7. Malý kartonový domeček
 8. Jak vyrobit vigvam?
 9. Výroba stanu pro děti
 10. Jak se staví na ulici?
 11. Štít
 12. Jediný svah
 13. Chata-vigvam

Stany jsou oblíbeným místem pro hraní dětí. Aranžují je v nejzapadlejších koutech země nebo doma. Výběr přístřešku závisí na fantazii stavebníků, času na stavbu, materiálu na stavbu. Existuje mnoho typů chatrčí: tradiční (používané lidstvem od nepaměti), originální (varianty budov, s přihlédnutím k improvizovaným interiérovým prvkům a rostlinám na místě).

Zvláštnosti

Každý má představu o tom, z čeho se skládá a jak vypadá klasický dům indiánů Severní Ameriky. Vigvam pro děti vypadá jako on. Skládá se z tyčinek potažených látkou. Základní pravidla pro stavbu přenosného domu:

 • bezpečnost a spolehlivost konstrukce;
 • použití pro stavbu ekologických, přírodních materiálů;
 • chata musí odpovídat velikosti místnosti, věku dítěte;
 • chata by měla být atraktivní.

Od toho kde bude chata umístěna, závisí na výběru surovin pro stavbu. Pokud rodiče pomáhají svým dětem stavět vigvamy, vyplatí se zůstat u přírodních materiálů, jako je pytlovina nebo bavlna. V případě, že boudu nevynesou na ulici, budou si děti hrát pouze v bytě, postačí obyčejné prostěradlo nebo jiná bavlněná látka požadované velikosti a jakékoliv barvy.

Pro vigvam postavený na dvoře nebo na venkově byste měli zvolit materiál hustší, který nepronikne větrem, nebude okamžitě mokrý, pokud začne pršet.

Plachtu je lepší odmítnout - na dětskou stavbu se nehodí, ale ideální je vlněná látka (látka). V domě na ulici by měla být k dispozici moskytiéra k uzavření dveřních a okenních otvorů.

Pro podlahu byste měli zvolit měkkou deskovou izolaci nebo polyuretanovou pěnu. Pokud si v boudě hrají děti, které se ještě samy o hrnec neptají, je nutné do vrchní vrstvy všít látku s voděodolným složením (olovkou). Pomůže to předejít nepříjemným nedorozuměním. Ale ani taková izolace nebude stačit, pokud samozřejmě nebude chata instalována na promenádě. Pokud je vigvam postaven jednoduše na zemi, musí se do něj všít polštáře.

Zajímavé nápady

Když začnete stavět, zeptejte se svého dítěte, jaký dům na hraní chce. Navíc je potřeba ho zapojit, aby dělal práci, kterou umí, pomáhal při zařizování a návrhu boudy. Ať se mu dům stane svátečním domovem, na jehož stavbě se stal nejen hlavním architektem, ale i projektantem.

Zimní stan na dvoře

Trávit čas venku a dýchat čerstvý vzduch je nutné nejen v létě. V předvečer oslav Nového roku pořádají děti ze školek a škol soutěže o nejlepší sněhovou sochu. Jen velmi zřídka se ale najde konkurence na stavbu moru. Samozřejmě, abyste mohli reprodukovat plnohodnotné zimní obydlí, musíte mít představu o jeho vybudování. K vybudování dočasného zimního obydlí budete potřebovat:

 • voda, sníh;
 • kladivo, lano, hustá tkanina;
 • tlusté tyče v množství 6–12 ks. (záleží na očekávané kvalitě moru), musíte použít minimálně 9 kůlů.

Je potřeba počkat, až na zem napadne slušná vrstva sněhu, aby se do ní daly tyče zasunout.Po instalaci všech tyčí je shora zabalte lanem.

Tyčinky roztáhněte na optimální poloměr, zatlučte je do sněhové pokrývky, v případě potřeby použijte kladivo. Poté konce tyčí zafixujte provazem, přetáhněte deku přes rám. Je-li to nutné, proveďte řezy, kterými jej připevníte k rámu.

Další fází je pokrytí chum sněhem zdola nahoru, čímž se vytvoří závěj, po které musí být zhutněn - posypán vodou. Pak musíte zvýšit vrstvu sněhu uvnitř obydlí.

Cestovatelská chata

Ti šťastlivci, kteří vlastní osobní pozemek nebo soukromý dům, budou nepochybně preferovat možnost ulice. To umožní dítěti trávit více času venku a ochrání ho před ultrafialovým zářením.

Dům pro děti byste neměli zařizovat na volném prostranství - je vhodné zvolit rovnou plochu ve stinné části zahrady.

Školáci mohou dobře postavit dům z pomocných materiálů vlastníma rukama. Budete potřebovat kůly, provázek, deku. Algoritmus akcí pro stavbu:

 • mezi podpěry (stromy) musíte vytáhnout motouz;
 • přehoďte přes ně látku;
 • po stažení polí přehozu je nutné je připevnit k zemi pomocí kolíků.

Děti získají obrovskou dávku živosti, protože všechny kroky k postavení domu udělají samy.

Uvnitř můžete rozložit přehoz, rozložit polštáře. Aby byla pro děti hra na cestovatele zajímavější, dejte jim s sebou baterku, tašku, baňku a optické zařízení.

Gymnastický projekt obruče a tkaniny

Takový závěsný dům si můžete postavit vlastníma rukama. Bude vhodné jej vynést na ulici nebo zavěsit v bytě.

Hlavním konstrukčním prvkem je obruč, na které je upevněn kus dlouhé látky. Pro lano se dům zvedne do takové výšky, aby se okraje plechu dotýkaly podlahy. Střecha bude samostatný kus látky umístěný kolem kruhu obruče. Pak bude stačit do středu kopule přišít silnou stuhu a za ni zavěsit boudu. Výška domu by měla odpovídat růstu dítěte, takže pro něj bude pohodlnější hrát. Před upevněním tkaniny by se proto měla vypočítat požadovaná délka tkaniny.

Nejprve musíte udělat držák. Budete potřebovat 4 kusy lana stejné délky, které jsou upevněny na opačných stranách obruče a poté svázány dohromady.

Vrchlík je zajištěn velkými stehy nebo svorkami. Pokud si děti hrají venku, musí být dům zcela zavěšen.

Když je chata připravena, pokračujte ve výrobě podlahy. Stěny domu mohou být zdobeny elegantními luky, širokými stuhami, velkými flitry.

Jak udělat chatu v bytě?

K výrobě domácího stanu budete potřebovat:

 • elastický;
 • jakákoliv záležitost (prostěradlo, staré záclony, závěsy);
 • šicí příslušenství;
 • 4 tyče po 1,5 m, tyč na hrazdu o průměru 1,5 cm a délce 2 m.

Montáž chaty z tohoto materiálu se provádí podle určitého sledu kroků.

 1. V horní části tyčí jsou vyvrtány otvory tak, aby do nich zapadaly konce příčky. Chcete-li vrtat od okraje, musíte ustoupit o 15 cm.
 2. Do získaných otvorů je vložena příčka, zatímco tyče jsou spojeny křížem.
 3. Sestavený rám je rovnoměrně zavěšen hadříkem.
 4. Zpracování hran a řezů se provádí pomocí psacího stroje.
 5. Pro 4 smyčky je zapotřebí elastický pás, šitý do každého rohu látky.
 6. Každou smyčku je nutné zavěsit na nejbližší nohu rámu a struktura bude rovnoměrná, bez deformací.

Taková chata se snadno přenese z pokoje na balkon, takže dítě může odejít do důchodu podle vlastního uvážení.

Malý kartonový domeček

Batolata si budou rádi hrát v domečku, který může být založen na kartonu. Výhody designu:

 • snadná výroba;
 • dítě může vyzdobit takový dům zevnitř tužkami nebo barvami, ukázat kreativitu a rozvinout dovednosti kreslení;
 • dům se snadno sestavuje.

Chcete-li vytvořit takový design pro dítě, budete potřebovat pásku, dvě velké krabice, nůžky a lepidlo.

S jejich pomocí můžete dát hernímu komplexu požadovaný tvar. Dítě může projevit fantazii a rodič mu může vytvořit pohádkový zámek, kde bude bydlet princezna nebo statečný rytíř.

Křehkost konstrukce by neměla být ostudná, hlavní je požitek ze hry.

Jak vyrobit vigvam?

Když je za oknem zima, je snadné vyrobit trojúhelníkový vigvam v podmínkách bytu, kde si děti budou rády hrát. Bude to skvělý doplněk do dětského pokoje, který má skandinávský styl. K vytvoření textilního vigvamu budete potřebovat:

 • kryt vyrobený z textilního materiálu nebo trojúhelníků, které bude nutné připevnit k rámu;
 • lamely ze dřeva, které jsou nahoře upevněny lanem a po obvodu se dole otevírají.

Aby byl vigvam stabilní, jsou na spodní straně lamely spojeny příčnými tyčemi. V takovém "obydlí" mladých indiánů si můžete nejen hrát, ale také ukládat hračky.

Výroba stanu pro děti

Prostor malého pokoje vám nedovolí vytvořit chatu na podlaze. Řešením může být výroba odnímatelné markýzy instalované nad postýlku. V této podobě místo na spaní poslouží i jako hrací koutek.

Pro rám je třeba vzít několik ohnutých kovoplastových trubek, které musí být připevněny páskou. Látkový materiál poslouží jako střecha boudy. Děti si takový stan mohou postavit a odložit samy.

Jak se staví na ulici?

Milovníci dobrodružství a cestování mohou zažít potěšení ze skutečné "živé" chaty. Dětská přání se plní - stačí použít nářadí po ruce a dlouhé ohýbací větve.

Štít

Pomocí dlouhé tyče a velkých praků můžete postavit rám chatrče. Jeho rozměry závisí na rozměrech použitých dílů. Rohy jsou zaraženy do země svisle, dokud nejsou zcela stabilní. Přibližný limit poražených oštěpů dosahuje třetiny délky. Poté je nahoře položena tyč a dodatečně zpevněna v kloubech pletacími předměty (rybářský vlasec, drát).

Zesílené a silné kůly, vložené do půdy pod úhlem, musí být připojeny shora ve stejné výšce od země. Průsečíky jsou zajištěny motouzem.

Dalším krokem je výběr silnějších tyčí nebo tyčí, které budou sloužit jako podpěry pro pokládku. Pomocí smrkových tlapek, větví s listím, rákosí, kapradí, slámy nebo sena můžete postavit stavbu.

Ve většině případů jsou strany připevněny v intervalech 20 cm. Ale základnu můžete zhutnit pomocí příčných větví připevněných ke straně tyčí. Získáte tak přepravku, která je pokryta smrkovými větvemi nebo jiným vhodným materiálem. Proces pokládky se provádí zdola. Následující řady jsou částečně zakryty předchozími, což poskytuje bezpečné uchycení a ochranu před kapkami deště. Zbytek zdí chaty je postaven podle stejného principu, přičemž jednu z nich nezapomeneme ponechat jako vchod.

Jediný svah

Tento typ přístřešku se staví mnohem rychleji díky zmenšenému pracovnímu objemu. Kostra konstrukce je vysoká hůl a pár kopí. Poté se výše uvedené body pro instalaci stěn chaty opakují. Pro urychlení procesu je potřeba nahradit smrkové větve plachtou nebo jinými nepromokavými surovinami. Horní krycí materiál je připevněn k rámu pomocí lan a ve spodní části je plátno přitlačováno k improvizovaným závažím.

Chata-vigvam

Měli byste se zásobit dostatečným počtem poboček. Nakreslete kruh v místě určeném pro stavbu. Následují jednoduché úkony: větve se vertikálně zarývají po vyznačeném kruhu vzhůru po tenkých částech, výsledná konstrukce se kónicky naklání do středu, kde je shora pevně fixována.

Po obvodu rámu lze vysadit krásné popínavé rostliny, které dodají živost a radost mladým obyvatelům stavby.

Chata pro dětské hry není jen další touhou a rozmarem dítěte. Přítomnost osobní rekreační oblasti funguje skvěle jak pro děti, tak pro děti a dívky ve věku 10-12 let, rozvíjí představivost, přináší dobrou náladu a pomáhá snít.

Přehled stromové chýše viz níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek