Vše o high-tech chatách

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Projekty
 3. Design
 4. Krásné příklady

High-tech chata je multifunkční dům, jehož design pohltil fantazie sci-fi nápadů. Vlastnosti domu umožňují odklonit se od tradičních základů. Projekty chat ve svém designu dovedně kombinují nejnovější vědecké úspěchy architektury a diskrétního designu. V tomto článku budeme zvažovat vše o high-tech chatách.

Zvláštnosti

Vnější prvky high-tech chat úspěšně kombinují jasné moderní formy s elegantní všestranností. Takový dům se stává volbou úspěšných lidí, kteří pro sebe nacházejí pohodlí v projektech bez architektonických přebytků. Hlavní rysy high-tech domů jsou následující:

 • excentricita - styl je moderní a na trhu s nemovitostmi se teprve rozvíjí; popularita stylu výrazně převyšuje jeho rozšíření v projektech, proto hotové stavby ohromí svými jednoduchými, ale zároveň elegantními hranicemi a přitahují oko;
 • jasné geometrické tvary - high-tech architektura se vyznačuje přísnými pravoúhlými a krychlovými prvky, mezi nimiž nejsou žádné dekorativní přebytky; navzdory tomu celkový vzhled projektů vždy vypadá velmi působivě a elegantně;
 • plochá střecha - jedná se o polyfunkční dispozici domu, ve kterém může plochá střecha výrazně vyčnívat za hranice hlavní budovy a sloužit jako doplňkové místo vybavené k rekreaci, nejčastěji terasa;
 • přítomnost skleněných a zrcadlových povrchů - to je další hlavní rys chatek, který je nejen dekorativní, ale i praktický; okna v takových projektech jsou vždy velmi široká, což umožňuje dostatečné množství denního světla proniknout do domu a vizuálně zvětšit prostor prostor;
 • minimalismus - omezený počet architektonických technik, různé materiály a dekorační nástroje použité při plánování projektu umožní dosáhnout moderního vzhledu chaty.

Důležité! High-tech projekty jsou vytvářeny pomocí high-tech nástrojů a programů, takže jsou často propojeny s oblíbeným systémem „smart home“.

Projekty

Moderní chaty mají jednoduchý, ergonomický vzhled spojený s vysokou mírou funkčnosti a hospodárnosti. Projekty jsou navrženy tak, aby bylo dosaženo geometrické rovnováhy. Nejčastěji jsou uspořádány v pořadí symetrie nebo díky ploché střeše svým vzhledem připomínají několik krabic, které jsou složeny do jedné komplexní konstrukce. Při stavbě se nejčastěji používají následující materiály:

 • kov;
 • železobeton;
 • zesílené sklo;
 • pěnové bloky;
 • přírodní kámen.

Méně často chaty obsahují prvky z cihel a dřeva. High-tech projekty se obvykle vyznačují plochou střechou a panoramatickými okny od stropu k podlaze, ale existují možnosti s klasickou sedlovou střechou. Jako vnitřní přepážky pro zónování je vhodnější použít skleněné nebo polykarbonátové tkaniny. Každá oblast domova by měla být funkční a obsahovat praktické výhody. Zneužívání architektonického dekoru je nepřijatelné - typ chaty musí být jasně promyšlen.

Otevřená část ploché střechy nebo verandy se tak často stává dalším místem k odpočinku a je vybavena nábytkem.

Design

Hlavními požadavky na high-tech projekty jsou dodržování správných jasných linií v projektu a také kombinace světlé omezené barevné palety. To vše vytváří určitý efekt minimalismu v kombinaci s business elegancí. Nejčastěji se interiér provádí ve stylu podkroví. A inovativní metody umožňují správně začlenit špičkové technologie do domácího kutila a učinit z něj high-tech a multifunkční provoz.

Skleněné a zrcadlové prvky v kombinaci s různými světelnými zdroji umožňují vizuálně zvětšit prostor prostor, aniž by jej zbavily pocitu pohodlí. Při zdobení fasád se zpravidla používají drahé materiály, takže design domu nevypadá příliš jednoduše.

Dřevěné prvky v kombinaci s kovem nebo betonem činí fasádu živější a pohodlnější.

Krásné příklady

Klasická verze high-tech chaty, která úspěšně kombinuje minimalismus a eleganci. Dům má jednoduchou strukturu, ale vypadá docela působivě. Velká panoramatická okna prosvětlují prostory domu a plochá střecha odlišuje budovu od tradičních možností.

Jasné linie a kompetentní rozdělení funkčních oblastí činí domácí dekoraci praktickou a zároveň útulnou.

   Veranda-terasa a otevřená panoramatická plocha do dvora opticky zvětšuje prostor a umožňuje dosáhnout požadovaného efektu modernosti konceptu.

   Přehled high-tech domu ve videu níže.

   bez komentáře

   Komentář byl úspěšně odeslán.

   Kuchyně

   Ložnice

   Nábytek