Středomořský styl v interiéru i exteriéru domu

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Materiály a barvy
 3. Jak ozdobit fasádu?
 4. Nápady na interiér pro různé místnosti
 5. Krásné příklady

Pokud si chcete prodloužit léto na celý rok, měli byste v designu interiéru zvolit styl s romantickým názvem - Středomoří... Připomíná klid relaxace, moře a teplo, dny plné slunce. Tento styl je spojen s veselostí a lehkostí bytí, pro mnoho lidí je tou nejlepší vakcínou proti depresi. Podívejme se blíže na rysy středomořského stylu v interiéru a exteriéru domu.

Zvláštnosti

Středomořský styl existuje již dlouhou dobu. Jeho počátky sahají až do starověku a nejautentičtější příklady stylu lze nalézt v Itálii a Řecku. Po celém jižním pobřeží Evropy se styl rozšířil, zakořenil, zředěn místní chutí „zajatých“ zemí. A i v severní Africe můžete najít jeho ozvěny, kde se na základě středomořského stylu objevil světlý marocký design.

Venkovský dům nebo vila ve středomořském stylu je skutečným luxusem, krásnou a vysoce postavenou budovou, kterou nelze přikázat žádnou módou. V severních oblastech nebudou takové struktury tak přesvědčivé, i když kompromisy se vždy najdou. V architektonických projektech domů ve středomořském stylu je běžné řešení, díky kterému bude v domě chládek a pohodlí i v extrémních vedrech.

Pro dům v tomto stylu jsou charakteristické následující vlastnosti:

 • taškové střechy v červené, oranžové nebo hnědé barvě;
 • otevřený plán;
 • velká okna (a dokonce i v koupelně);
 • patio - tedy patio s posezením, obvykle vybavené vanami s rostlinami;
 • niky, balkony, obloukové otvory, galerie, ploty, otevřené terasy.

Byt ve středomořském stylu nemusí být obrovské. Je možné vybavit malý byt tak, aby byl organický ke stylu. Přestože převážně středomořský interiér je uspořádán do prostorného obydlí, jehož okna směřují na slunnou stranu.

Čím méně příček v bytě, tím lépe.

Zodpovědnost za útulný interiér dřevěný nábytek záměrně drsný vzhled, přirozené světlé textilie, nejčastěji s modro-bílým vzorem. Interiér by měl být naplněn slunečním světlem a příjemnou svěžestí zeleného listí. Měly by se v ní hádat mořské motivy, měla by přispívat k relaxaci - ať už to budou rodinné večery u stolu s dary středomořské kuchyně nebo kreslení pro sebe v sobotu večer.

Styl se často dělí na italský a řecký. V řeckém směru je barevná paleta zastoupena bílou, modrou, smaragdovou a citrónově žlutou. Růžová a červená se používají jako akcenty velmi odměřeným způsobem. Italský trend je považován za jasnější: nejběžnější jsou aktivní žlutá, zelená, zlatá, hnědá a olivová. A italské Středomoří je také považováno za nejvíce vintage, takže drsnost a drsnost povrchů v interiéru jsou vítány.

Materiály a barvy

Ať už se jedná o malý byt nebo moderní velkou chatu, v každém případě je třeba vypracovat projekt budoucí proměny. Stojí za to určit, jaký bude povrch, jaké materiály budou použity. Podívejme se blíže na to, jak správně zařídit dům.

 • Strop... Obvykle je namalován v klidných odstínech a bílá je samozřejmě hlavní barvou. Dřevěné trámy mohou být umístěny podél obvodu stropu (a častěji jejich imitace).Stretch strop se nachází, i když dnes stále více tíhnou k ekologickým materiálům ve výzdobě.
 • Stěny... A mohou být zdobeny mozaikami, malovány, zdobeny dekorativní omítkou, imitovaným zdivem. Povrch stěn bývá matný nebo drsný. I vytváření speciálních nerovností je běžným designérským trikem.
 • Podlaha... Není nic populárnějšího než přírodní dřevo, ale dlaždice a laminát se již dávno zabydlely ve středomořském interiéru, takže je lze použít. Obvykle je podlaha tmavší než strop a stěny. Barevné provedení je v terakotových odstínech.
 • Nábytek... Masivní a pohodlné, pokud to samozřejmě umožňuje plocha místnosti. Velká a praktická náhlavní souprava je doplněna o kované prvky. Vrcholem středomořského interiéru může být nábytek, který je designově podobný, ale malovaný v různých barvách. Bude to světlé, útulné a letní veselé. Preferovány jsou odstíny dřeva, standardní šatní skříně a komody doplní dřevěné truhly.

Ručně vyráběné proutěné židle a křesla, malé proutěné komody jsou běžnými atributy středomořského stylu.

 • Osvětlení... V místnosti by mělo být hodně světla. Obvykle se nešetří na lustrech, lampách a svícnech, protože v takovém prostoru zřídka vládne tlumené světlo a soumrak.

Samozřejmě si nelze představit design bez dekoru, malých akcentů, které dodávají interiéru individualitu. Vhodné jsou různé řemesla a panely z mořských kamenů a mušlí. Světlé květináče se zelenými rostlinami jsou nejlepším doplňkem k základním klidným barvám v designu. Keramické nádobí s motivy mořské krajiny doplní atmosféru letní dovolené u moře. Sluší zde barevné fotorámečky, skleněné vázy různých zajímavých tvarů, rolety i nejlehčí vzduchové clony, hřejivé textilie.

Jak ozdobit fasádu?

Architektonický obraz takové budovy bude kolektivní... Kombinuje jak tradiční řešení, tak rozpoznatelné vlastnosti a to, co je dnes módní a žádá si design. To platí také pro malé jednopatrové domy a chaty a letní chaty a jakékoli projekty moderních venkovských domů.

Při zdobení fasády stojí za to použít následující hlavní rysy stylu:

 • jednoduchá řešení prostorového plánování;
 • stěny jsou natřeny světlými nebo pastelovými barvami;
 • střechy domů jsou ploché;
 • dlouhé terasy, prostorné balkony;
 • vysoké ploty;
 • dům je organicky spojen s terénem, ​​přírodou, obklopen zelení a stromy.

A pak bude nutné určit, ke kterému konkrétnímu směru se odkázat Projekt domu. Řečtina a italština nejsou jedinou možností, dům je možné vyrobit ve světlejším a velmi etnicky výrazném marockém stylu. Ale Provence - styl jihu Francie, španělský i turecký - lze připsat středomořskému stylu.

 • Řecký styl se vyznačuje sloupy, hlavicemi, oblouky, štíty s převisem... A nejsou pouze dekorativní: tyto prvky pomáhají vytvářet stíny a podporují volnou cirkulaci vzduchu.

Stěny takového domu jsou bílé nebo modré (zde stojí za to připomenout kykladský styl, který nepřipouští nic jiného než bílou omítku na fasádách).

   • Dům v italském stylu - jedná se o hnědé tóny ředěné bílou, jedná se o mříže na oknech, pergolách a prostorných terasách-galeriích, které buď sousedí s hlavní budovou, nebo jsou umístěny pod stejnou střechou.
   • Španělské i jihofrancouzské destinace Středomořský styl znamená společné rysy: okna jsou vyšší, ale také užší, mnoho balkonů s květinovými záhony. Budovy jsou většinou dvoupatrové, s plochými střechami a červenými nebo hnědými taškami.
   • Turecké a marocké destinace Jsou sedlové střechy, půlkruhové věžičky s obloukovými okny, balustrády a arkády. A samozřejmě jsou to nutně zaoblené stěny, které působí masivním dojmem.Široká okna, terasy a asymetrický dekor dělají takový dům elegantní, plný vzduchu a příjemného tepla.

   Nápady na interiér pro různé místnosti

   Je zajímavé sbírat interiér kousek po kousku, najít originální, ale v zásadě správné, pokud jde o styl, řešení pro každou místnost. A taková oprava je opravdu hodně práce.

   Koupelna

   Tradice řeckého designu se zde prosí o sebe jako žádná jiná. Co může být v koupelně lepší než modré a bílé barvy, plné svěžesti a vzduchu? A tyto barvy jsou spojeny s mořským vzduchem. A aby byl interiér koupelny důkladně středomořský, nemusíte se bát do tohoto prostoru umístit rostliny. Vaničky s bylinkami velmi osvěží a oživí koupelnu. Jako dekor je těžké nebrat jako základ mozaiku, která zdobí hranici nebo dokonce vytváří panel na jedné ze stěn.

   A tady pokud zvolíte italský směr, barvy stěn budou spíše terakotová, béžová, hnědá. Bílý kámen vypadá dobře spolu se dřevem. A stále velmi často v takové koupelně jsou "kamenné" stěny ve spodní části dokončeny "proutěnými" tapetami.

   Kuchyně

   Ve středomořských domech vaří chutně a vaří hodně, takže přístup k designu kuchyně je uctivý. Design jako celek vyžaduje prostor... Ale tím, že se pustíte do práce důkladně, můžete v Chruščovovi vytvořit atmosféru středomořského stylu. V takovém interiéru by měla být spousta nádobí, nebo spíše keramiky s mořskou tématikou. Vítány jsou zde i kované výrobky, různá autentická skladovací zařízení – od malých košíčků až po ty největší.

   Zástěra zdobená mozaikami se může stát hlavním dekoračním prvkem interiéru.

   Mimochodem, stůl můžete ozdobit mozaikami (a dokonce i rozbitými dlaždicemi) - bude to velmi zajímavé a poskytne místnosti příjemný chlad. Pokud se používá standardní kuchyňský nábytek, je žádoucí, aby se jeho fasády obešly bez leštění. Hrubá dřevěná kuchyně je skvělým řešením.

   Ložnice

   Mělo by to být co nejpohodlnější. Pokud je ložnice prostorná, s velkými okny, je lepší s tím nepřijít. Řecký směr znamená bílé stěny a nábytek z tmavého dřeva. Strop je také bílý. Květináče a vany s pokojovými rostlinami rozhodně nebudou nadbytečné.

   Italským směrem barvy jsou obvykle větší. Velmi často je v ložnici aqua barva v kombinaci s bílou. Z nábytku je vždy masivní postel a komoda na prádlo. Velké zrcadlo ve velkém dřevěném rámu je perfektním řešením do ložnice. Svícny nad postelí, obrazy - není třeba šetřit na dekoru.

   Dětské

   Upřednostňují se modré obložení stěn a stropu. Zde se nejvíce hodí vše, co souvisí s mořem. Pokud dítě očekávalo, že uvidí téma hrdinů My Little Pony nebo Marvel, musíte si s ním předem promluvit o alternativním řešení. Tapeta je možná, zejména pokud je nalezena možnost s dětským příjemným mořským potiskem. Kompromisním řešením bude téma pirátských dobrodružství nebo třeba malé mořské víly.

   Můžete si hrát s námořní tématikou, např. výběr postele v podobě lodi s ozdobným provazovým žebříkem a různými atributy statečných námořníků... Podlahu lze v tomto případě dokončit světlým laminátem, na který se pohodlně usadí bílo-modrý pruhovaný koberec. Na okno je lepší zavěsit římské rolety, které dosahují až na parapet. Ale s celým tímto designem je třeba si uvědomit, že prostor a svěžest by měly zůstat neotřesitelnou podmínkou pro krásnou středomořskou školku.

   Obývací pokoj

   Je dobré, když je obývací pokoj prostorný, skvělé je, když jsou v něm okna oblouková. Pro konečnou úpravu se často používá omítka a dřevo. Stěny lze jednoduše natřít teplou béžovou nebo krémovou barvou. Závěsy jsou vybrány lehké a vzdušné, aby se příjemně vlaly pod osvěžujícím vánkem z ulice. Celý obývací pokoj by v ideálním případě měl vypadat jako za oknem nebo krásným výhledem na moře nebo zahradu ponořenou do zeleně.... Pokud se vám podaří navodit takový dojem, vše se povedlo.

   A to lze udělat, i když ve skutečnosti za oknem jsou sibiřské mrazy.

   Krásné příklady

   A vizuálním doplňkem přehledu jsou příklady krásných interiérů ve středomořském stylu, které inspirují designové změny. Zvažte 15 fotografických motivací, které oslavují středomořský styl.

   • Příklad místnosti, kdy vůbec nezáleží na tom, co je za oknem, ponoří vás do atmosféry Středomoří, zahalí ji útulností a zdá se, že do místnosti vtrhne mořský vánek.
   • Typický italský obývací pokoj, prostorné a pohodlné, vhodné pro rodinné večery, přijímání hostů a relaxaci v jakékoli z jejích variant.
   • Velmi atmosférická kuchyně, které bude velmi těžké opustit, jak je to útulné a pohodlné. Měli byste věnovat pozornost zajímavému designu stropu a trámů natřených modrou barvou.
   • Pokud je obývací pokoj malý ale přesto to chcete provést ve středomořském stylu, musíte hledat kompromisní možnosti, jako je tento. Velmi vyvážený interiér, klidný a zároveň lehký a veselý.
   • Když chcete spojit Středomoří s rustikálním, dostanete něco takového. Velmi dobré řešení pro jednoduchý venkovský dům, který se netváří pompézně, ale velmi útulně a pohostinně.
   • Jednoduché, ale stylové řešení pro spojení dvou zón - kuchyně a obývacího pokoje. V tomto interiéru je vše kombinováno a stále není eklektický. Jednotnými prvky budou podlaha a strop a spojí tak různé části stejného prostoru.
   • Příklad toho, jak se ve standardní kuchyni v Chruščovovi může zrodit středomořský styl. A příznivě odvádí pozornost od skromné ​​stopáže.
   • Světlý obývací pokoj není největší, velká okna zachraňují situaci. Zajímavým způsobem je proveden strop a stylově si evidentně hraje i vrtulový lustr.
   • Obývací pokoj pro venkovský dům, plný léta a mořského chladu, a v různých denních dobách je to jiné díky hře světla. V tomto příkladu jsou obrázky neuvěřitelně dobře vybrané.
   • Světlá ložnice, ve které se klasický design nehádá s moderními inkluzemi, jako je televize - všechno se spojilo. Ale aby plazma nepůsobila cize, tak je dobrý pojem s černým kovaným čelem.
   • A tuto možnost lze posunout i do reality typických slovanských bytů. Zrcadlové skříně jsou dokonalým nálezem a barevná kombinace je vkusně zvolena a dokonale doplňuje středomořskou estetiku.
   • Spousta bílé, dlažba na podlaze, proutěná křesla, hrubý nábytek - typické rysy stylu, který není obtížné znovu vytvořit, pokud obrázek podrobně rozeberete.
   • Tato ložnice je blíž Marocký směr středomořský styl.

   Pokud je místnost velká, může v ní být skutečný krb nebo kamna, ale imitace někdy prostor hodně promění.

   • Nádhera italských interiérů v jednom jednoduchém obrázku - vše je zde v souladu. Nejsou zde žádné barvy mořského tématu, ale vrtulový lustr už naznačuje místo, kde je vždy velmi teplo a pohodlí, kde se chcete ochladit.
   • Mnoho oken, a dokonce i velkých, řeší problém osvětlení místnosti. Pokud však tento interiér chce být ztělesněn ve standardním obývacím pokoji běžného bytu, místo oken, která v tolika oknech neexistují, mohou být zrcadlové dekorativní vložky.

   5 nápadů pro interiér ve středomořském stylu, viz další video.

   bez komentáře

   Komentář byl úspěšně odeslán.

   Kuchyně

   Ložnice

   Nábytek