Finský styl v designu interiéru a exteriéru domu

Obsah
  1. Specifické rysy
  2. Jak se registrovat?
  3. Krásné příklady

Finsko má své tradice ve stavebnictví, lidé se zde chovají k přírodě s úctou a péčí a jejich domy vždy zapadají do krajiny. Obytné objekty nelze nazvat jednoduchými, otevřené terasy dodávají budovám barvu a objem. Výzdoba interiéru se neliší přítomností mnoha doplňků, nejsou zde žádné hromady předmětů pro domácnost.

Útulnost v takových domech vzniká díky dřevěným obkladům, jemným a matným barvám, textiliím.

Specifické rysy

Budovy ve finském stylu mají své vlastní individuální vlastnosti. Na základně domu je položen sloupový základ - když jsou pilíře ponořeny do země do určité hloubky a jsou vzájemně spojeny rozpěrkou. Takový základ je potřebný k vyrovnání reliéfu, protože výstavba se často provádí na místech s prudkými poklesy úrovně terénu.

Finsko je bohaté na naleziště přírodního kamene - pískovec, steatit, břidlice. S jeho pomocí se zpevňuje půda a základ.

Ve výzdobě domu nebo bytu v moderním finském stylu je vždy přítomen kámen a dřevo. Pro dekoraci fasády, pro dekoraci interiéru, pro zahradní dekoraci - tyto materiály jsou přítomny všude. Pozemek v blízkosti domu je nutně zdoben kameny ve formě balvanů nebo balvanů. Zpočátku se může zdát, že tato příroda vše vyzdobila tak chaoticky, ale ve skutečnosti projekt vytvořili architekti a designéři.

Venkovní krb je dalším výrazným prvkem stylu. Venkovní krb se nejčastěji instaluje u hlavního vchodu. Kolem krbu nebo v jeho blízkosti je terasa.

Jak se registrovat?

Nejdůležitější věcí při zdobení venkovského domu ve finském stylu je, že všechny doplňky jsou harmonicky vzájemně kombinovány. Ačkoli se obecně uznává, že k výzdobě interiéru se používají ručně vyrobené věci, můžete úspěšně vyzvednout moderní předměty pro domácnost vytvořené pomocí nejnovějších technologií.

Kamna nebo krb je hlavním bodem, od kterého začíná oprava a dekorace domu. Obyvatelé Finska milují klasické krby, ale přesto před nimi preferují starožitné krby, které najdou své místo jak v kuchyni, tak v kanceláři. Hospodyňky v takových pecích někdy pečou i chleba.

Už samotný název „finský dům“ napovídá, že místnost by měla mít hodně prostoru a světla. Světlé dřevo, mnoho kovaných lamp a zrcadel zdobených stříbrem - zde musíte dodržet míru, aby design zůstal vynikající. Nábytek je také světlých barev a skříně na knihy a věci jsou dřevěné a masivní.

Vnější

Dřevěná výzdoba domu zvenčí umožňuje hodně ušetřit a díky konstrukci pomocí rámové technologie je stavba postavena co nejrychleji.

Konstrukce jsou tvořeny převážně ze dřeva. Charakteristiky profilovaného lepeného materiálu jsou vhodné pro použití po celý rok, dřevo nepraská a nedeformuje se.

Tradiční dům ve finském stylu má jedno obytné patro a sedlovou střechu. Na žádost spotřebitele navrhují designéři a architekti další druhé patro, terasu, lázeňský dům nebo saunu.

Poměrně často začal být finský styl doprovázen panoramatickými okny. Takové zasklení umožňuje pronikání světla do domu na maximum. Venku jsou okenní lišty téměř vždy dodávány s průzory.

Interiér

Dřevo má svou zajímavou strukturu, je to teplý a příjemný materiál. Pokud chcete tento finish ještě více zjemnit, můžete použít matný lak.

Byt nebo dům ve finském stylu je uvnitř vždy téměř prázdný - velké množství malých dílů a nábytku je nepřijatelné. Ručně vyrobené věci, které se předávají z jedné generace na druhou, pomáhají správně vyzdobit prostor v místnosti. Různé figurky vyrobené z porcelánu nebo hlíny, tkané ubrousky nebo koberečky - každý takový předmět má svou vlastní historii.

Tradiční barvy jsou modrá, bílá, zelená a šedá. Nejčastěji se používají jako pozadí, na kterém se později vytvoří zbytek nápadů. Jasné a chytlavé barvy se nepoužívají.

V moderním finském stylu můžete často v interiéru pozorovat různé rozpory. - třeba jednoduchá starožitná pohovka před obrovským kinem. Nebo krb na elektřinu a poblíž je hromada dříví na ozdobu.

Jakýkoli volný prostor by měl být využíván racionálně a neměl by být vyplněn všemi druhy nábytku. Do rohu místnosti se skvěle hodí například praktická rohová skříňka.

Dětský pokoj lze zařídit i ve finském stylu. Zde návrh neznamená jasné zónování, zvláště pokud v místnosti budou žít dvě děti. Není potřeba instalovat příčky, řešením bude rozdělení do zón podle barev – stěny, podlaha, různé koberečky. Pokud oblast není příliš velká, stojí za to se blíže podívat na kompaktní kusy nábytku. Dětský pokoj s patrovou postelí, šatní skříní pro dva, stolkem se židlemi ponechá dětem dostatek prostoru na hraní.

Zvláštní pozornost si zaslouží finské sauny – jsou oblíbené po celém světě. Jejich hlavním rozdílem od jednoduchých koupelí a saun je vzduch. Zde je sucho a může dosáhnout teplot 120-130 °C. Košťata se prakticky nepoužívají, ve vzácných případech mohou být vyrobeny z břízy nebo jalovce. Sauna ve formě sudu se stala neobvyklou a žádanou, tento design se velmi rychle zahřeje.

Ve Finsku je sauna nepostradatelnou součástí kultury, takže ji lze instalovat nejen v soukromých domech, ale i v bytech. Pokud je ve finské rodině pozván host, aby se zahřál v sauně, je to projev úcty a naprosté důvěry.

Krásné příklady

Zvažte několik neobvyklých možností designu pro prostory.

  • Poměrně útulná varianta designu kuchyně, kterou ocení každá rodina. U takového stolu budete chtít strávit celý život.
  • Ložnice ve finském stylu jsou na první pohled spíše monotónní, postrádají světlé detaily. Ale i přes to se místnost ukáže jako velmi světlá a elegantní.
  • Dětský pokoj může být zařízen v podobných barvách, ale přidejte světlé židle nebo koberec, aby byly děti pohodlnější. Ale i bez toho tento styl ocení každé dítě.
  • Koupelna je působivá. Ve většině ruských domů jsou stěny kachlové, ale zde je pouze dřevo.
  • Důležitý je také krásný design exteriéru. Domy ve finském stylu obvykle vypadají takto.

Jak vypadá finský rámový dům 196 m2, viz následující video.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek