Výběr litinových kroužků pro pec

Obsah
 1. Výhody a nevýhody
 2. Populární výrobci
 3. Tipy pro výběr

Spousta lidí, kteří mají v domácnostech kamna, si na ně instaluje kamna. Často se jim říká podlahy na vaření. Jedná se o strukturu skládající se z několika prstenců. Dnes budeme hovořit o pecních prstencích vyrobených z litiny.

Výhody a nevýhody

Litinová pecní kola mají mnoho výhod.

 • Inerciální přenos tepla. Litinové povrchy, postupně ochlazující, prohřejí rovnoměrně celou místnost.
 • Pevnost a požární odolnost. Takové konstrukce prakticky nejsou vystaveny mechanickému namáhání, mohou sloužit co nejdéle bez deformace nebo zlomení. Navíc snesou nejvyšší teploty.
 • Korozivzdorný. Toho je dosaženo pomocí speciální vrstvy nanesené na litinu.
 • Trvanlivost. Litinové výrobky mohou vydržet více než 40 let.
 • Šetrnost k životnímu prostředí. Při správné péči jsou litinové kuchyňské výrobky pro člověka absolutně bezpečné, nevyzařují škodlivé složky.

Ale takové kruhy pece mají také některé nevýhody.

 • Relativně křehký materiál. Montáž a přeprava litinových výrobků bude vyžadovat opatrnost.
 • Značná hmotnost. Předměty vyrobené z takového materiálu mají velkou hmotnost, což komplikuje jejich instalaci a přepravu.
 • Pohlcuje pachy. Nejčastěji se to děje v důsledku dlouhodobého skladování různých potravinářských výrobků na litinových površích. Kromě toho může samotné jídlo ztmavnout.

Pamatujte si, že pokud nebudete dodržovat jednoduchá pravidla péče, taková kuchyňská deska se rychle pokryje rzí. Po každém použití je třeba strukturu umýt, lze k tomu použít téměř jakýkoli detergent.

Pokud se přesto na povrchu objeví rezavá vrstva, bude nutné ji očistit železným kartáčem.

Populární výrobci

Nyní se blíže podíváme na některé výrobce takových litinových výrobků pro pece.

 • "Kaiser". Tato výrobní společnost vyrábí desky složené z několika litinových prstenců. Sortiment zahrnuje modely s různými průměry. Tloušťka kruhů je minimálně 10 milimetrů. Konstrukce se instalují na přírubu. Kaiser vyrábí plechy do trouby o hmotnosti 8-10 kilogramů.
 • Vesuv... Společnost vyrábí a prodává masivní a prefabrikované deskové modely. Kruhy, ze kterých je konstrukce sestavena, mají různé průměry. Všechny lze použít jako plnohodnotné varné zařízení pro přípravu různých pokrmů.

Tipy pro výběr

Před zakoupením takových kruhů pro zařízení pece musíte věnovat zvláštní pozornost některým nuancím. Nejprve se rozhodněte, jakou velikost by produkty měly mít. Nejprve je třeba vzít v úvahu jejich průměr.

Nejčastěji ve specializovaných prodejnách mohou zákazníci vidět prsteny o průměru 120, 180, 240, 350 mm. Lze z nich sestavit jednu varnou desku. Do každého kruhu se vejde kotlík určité velikosti.

Sestavené na takové konstrukci můžete vařit pokrmy na pánvi, v hrnci a jiném nádobí.

Také před nákupem byste měli pečlivě zkontrolovat sami materiálze kterého jsou prsteny vyrobeny. Nejlepší je vybrat modely se speciálními ochrannými povlaky. Některé produkty jsou vyrobeny z chromu. Takové varné desky mohou vydržet co nejdéle.

V dnešní době se vyrábějí i smaltované prsteny. Nereziví ani po dlouhodobém používání.Na povrchu se nebudou tvořit třísky a škrábance.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek