Žací stroj na ložní prádlo: vlastnosti, typy a tipy pro výběr

Obsah
 1. Charakteristický
 2. Výhody a nevýhody
 3. Jak se o něj správně starat?
 4. Jak si vybrat?

Ve snaze o originalitu a poptávku zákazníků musí výrobci vydávat stále více mimořádných produktů. Jedním z nich bylo ložní prádlo sekačka, které bylo navrženo tak, aby usnadnilo život hospodyňkám a ozdobilo jejich domov. Je také známo, že prádlo má vlastnosti, které jsou zdraví prospěšné.

Charakteristický

Nemačkavá ložní souprava vyznačující se vysokou pevností je vyrobena z různých materiálů: viskózových vláken, bavlny a polyesterových přízí. Na různých druzích látek, ať už je to krep, satén nebo len, se pomocí speciálních technologických manipulací objevuje výrazný objemový vzor. V tomto procesu lze rozlišit několik následujících fází:

 • tepelné zpracování tkanin;
 • kroucené nitě;
 • míchání přízí z různých materiálů v jedné tkanině po předehřátí.

Žací stroj se nazývá jak výroba látky, tak samotná hotová souprava. Spodní prádlo lze embosovat dvěma způsoby. Na bavlněných látkách se nejčastěji vyvolává jednostranný vzor, ​​na smíšených plátnech oboustranný. Stále oblíbenější varianty s hedvábným topem a bavlněnou hladkou stranou.Nyní na trhu zboží nabízejí mačkané ložní prádlo nejen v přírodních odstínech: bílé a krémové, ale také se vzorem aplikovaným speciální technikou.

Výrobce ujišťuje, že při správné péči látka nepouští ani neztrácí jas barev.

Výhody a nevýhody

Jednoznačnou výhodou takového ložního prádla je, že se nemusí žehlit, což si získalo srdce moderních hospodyněk. Jednoduchá a nenáročná kresba vytváří v ložnici zvláštní atmosféru a zdobí interiér. Tato sada má mnoho pozitivních vlastností:

 • originalita vzhledu díky reliéfnímu vzoru, schopnost vytvořit interiér ve starém autentickém stylu;
 • pevnost sítě, vytvořené v procesu technologického zpracování;
 • schopnost zachovat vzhled po dlouhodobém používání, v souladu s pravidly;
 • nemačká se;
 • zachovává trvanlivost a jas barvy tkaniny;
 • nevyžaduje zvláštní péči a chemické čištění.

Kromě toho jsou zaznamenány příznivé účinky materiálu na zdraví. Hrubá textura prádla působí lehce masážně a zlepšuje krevní oběh, což je jeden z faktorů udržení mladistvosti a zdraví pokožky. Negativní recenze však přicházejí i na materiál. Špatně vyrobená souprava ztrácí tvar a může způsobit nepohodlí během spánku. Proto stojí za to věnovat zvláštní pozornost složení prádla, svědomitosti výrobce.

Často může nesprávná péče vést k nepříjemným následkům v podobě ztráty vzoru nebo smrštění látky.

Jak se o něj správně starat?

Praní v pračce ani odstřeďování nebudou pro sadu zmačkaného prádla děsivé. Je však třeba si uvědomit, že přírodní vlákna vyžadují jemné zacházení. Optimální teplota pro praní není vyšší než 30-40 stupňů, aby byla zachována textura tkaniny. Gelové prací prostředky si povedou lépe na prádlo. Pokud je materiál příliš náročný, například jako hedvábí, je lepší jej prát ručně ve studené vodě. Ruční ždímání by mělo být provedeno ve směru obrázku.

Sušení takového prádla je nutné při přirozené teplotě a vyhýbání se slunečnímu záření. Nevyžaduje žehlení. Po delším používání může látka ztratit trochu reliéfu a vyhlazovat se, ale to je po vyprání fixovatelné.Vlhkost vrací texturu a záhyby na plátno.

Pokud se oděv po vyprání srazí, můžete použít napařování a natahování látky. Tento postup se provádí z nerovné strany. Nepřehánějte to v procesu natahování plátna, abyste předešli poškození nebo ztrátě tvaru. Poté byste měli látku navlhčit a nechat ji zcela rozloženou, aby se vzor vrátil.

Pokud se vám zdá textura příliš tvrdá a nepříjemná, lze prádlo vyprat v pračce při teplotě 60 stupňů. Látka trochu změkne a vyhladí a bude se na ní mnohem pohodlněji spát.

Pomačkanou soupravu je lepší skladovat nesloženou, ale nejprve stočením do svazku nebo svázáním do několika uzlů, aby se vzor na látce uchoval po dlouhou dobu.

Jak si vybrat?

Přednost by měly mít hutné, přírodní materiály, jako je hedvábí, bavlna a len, s výrazným vzorem. Je lepší vybrat soupravy v přírodních barvách: bílá, šedá a krémová, aby se přesně zabránilo ztrátě barvy během praní. Tyto odstíny se navíc nejlépe hodí do každého interiéru. Při výběru produktu byste si měli pečlivě prostudovat složení vláken, vlastnosti a doporučení pro péči. Důležitou roli hraje také pověst výrobce, je lepší důvěřovat velkým továrnám s pozitivními recenzemi a dlouhými výrobními zkušenostmi.

Přehled sekače na podestýlku na vás čeká v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek