Saténové povlečení: sortiment a funkce výběru

Obsah
 1. Popis výrobku
 2. Rozsah
 3. Výhody
 4. nevýhody
 5. Pravidla výběru
 6. Hodnocení zákazníků

Když se po náročném dni v práci vrátíte domů, chcete padnout do měkké postele a zapomenout na všechno na světě. Pro zdravý zdravý spánek je kvalita ložního prádla velmi důležitá. Dnes nám výrobci nabízejí spoustu možností. Liší se cenou, pevností, odolností a mnoha dalšími parametry. Jednou z možností je saténové povlečení. O jeho výhodách, nevýhodách a vlastnostech si povíme v tomto článku.

Popis výrobku

Představte si dokonale rovný povrch s lesklým leskem a krásnými vzory. Tohle bude satén. Na rozdíl od přírodního hedvábí není tak kluzké a studené.

Své jméno získala díky speciálnímu tkaní. Pokud porovnáme špinavou stranu a přední stranu, pak mají významné rozdíly. Ten je velmi hladký a rovný, zatímco rubová strana má jasný vzor tkaní. To je způsobeno tím, že osnovní nitě jsou propleteny nerovnoměrně. Na vnější straně tvoří rovný povrch a zdá se, že všechny leží stejným směrem. To vytváří zvláštní lesk.

Co se týče složení, pro výrobu saténu se tradičně používají vlákna jako bavlna, hedvábí, bambus nebo syntetika v různém poměru. A přestože jsou ve složení zahrnuty syntetické látky, jejich procento je malé. Právě přírodní látky se běžně nazývají satén. Díky tomu mají vynikající vlastnosti. Jejich cena bude přiměřená. Kvalitní saténové spodní prádlo se ale vyplatí, protože vám bude sloužit mnohem déle než běžná kaliko sada.

Rozsah

Stejně jako ostatní sady lze saténové prádlo klasifikovat podle několika hlavních charakteristik: velikost, složení, dekor, doplňkové funkce.

Podle velikosti

Jednolůžkové soupravy jsou nejskromnější velikostí, která se hodí do dětských postýlek. Balení obsahuje povlak na polštář, prostěradlo a povlak na peřinu. Standardní velikosti: povlak na přikrývku - 135 * 200 cm, povlak na polštář (všimněte si, že pouze jeden je součástí sady) - 50 * 70 cm, prostěradlo - 110 * 200 cm.

Jedna a půl sady se od předchozích liší ve větších velikostech a přítomnosti dalšího povlaku na polštář. Ne všechny sady tuto možnost mají, proto zkontrolujte na obalu přesný seznam položek. V anglické verzi bude nápis znít „single“ nebo „1 bad“. Co se týče rozměrového rastru, povlak na přikrývku 1,5 lůžka má rozměr 150 * 220 cm, stejný rozměr bude i na prostěradlo. Oba povlaky na polštáře mají stejný rozměr 70 * 70 cm.

Dvojité sety jsou určeny pro velké postele, i když jejich rozměry jsou skromnější než u „eurovek“. Proto při výběru změřte parametry vaší postele. To vám umožní najít správnou velikost. Sada obsahuje jeden povlak na přikrývku (180 * 220 cm), jedno prostěradlo (200 * 220) a pár povlaků na polštář (70 * 70 cm).

"Euro" je dnes nejoblíbenější velikost PBC, protože většina moderních postelí má vysokou matraci. Velikost prostěradla 240 * 220 cm vám umožní jej snadno naplnit a nebát se, že se během spánku zmačká. Povlak na přikrývku je také velký - 200 * 220. Manželskému páru bohatě postačí přikrývky odpovídající velikosti. Zároveň ji nemusíte přetahovat přes sebe, protože její rozměry umožňují pohodlné sezení dvou dospělých osob. Povlaky na polštáře mají vlastní rozměr - 50 * 70 cm.

Pokud jste zvyklí spát pod oddělenou dekou, pak je rodinná sada určena právě vám. Součástí jsou dva povlaky na přikrývky s parametry 150 * 220. K dispozici je jedno prostěradlo (150 * 220 cm), ale povlaky na polštáře jsou podle očekávání 2 kusy (70 * 70 cm).

Složení

Saténové soupravy mohou být několika typů v závislosti na látce, ze které jsou vyrobeny.

Saténový satén kombinuje všechny přednosti hedvábí a bavlny. Faktem je, že lemovaná strana látky má složení bavlny. Díky tomu je příjemný na tělo a snižuje riziko uklouznutí. Elegantní přední strana je pozoruhodná svou krásou a leskem, protože je vyrobena z hedvábí.

Nechybí ani směsový satén. Na jedné straně přidání polyesteru do tkaniny snižuje její ekologičnost. Ale to dává materiálu větší odolnost proti opotřebení. Hlavní výhodou takového prádla je jeho nízká cena (ve srovnání s přírodním saténem).

Mikrosatin je často nazýván materiálem nové generace. Neroluje se, kresby na něm neblednou a je příjemný na tělo. To je způsobeno přidáním polyesteru do kompozice. Tkanina se dobře hodí k barvení, což umožňuje výrobcům vytvářet na ní nejen jasné výtisky, ale také 3D obrázky.

Saténový žakár může mít buď bavlněný nebo směsový základ. Vyznačuje se objemovým vzorem, který je vytvořen díky speciálnímu propletení nití. K tomu se používají tkací stroje, které jsou určeny k výrobě pouze tohoto typu tkaniny.

Další funkce

Výrobci ložního prádla se snaží, aby jejich soupravy byly nejen kvalitní, ale také snadno použitelné. Při výběru ložního prádla si proto všímejte následujících detailů.

 • Blesk. Přemýšlejte o tom, jak velké potíže může slot pro přikrývku způsobit. Nohy do ní pravidelně padají (ani knoflíky nezachrání), přikrývka se sama snaží proklouznout. Blesk řeší všechny tyto problémy. Přikrývku půjde snadno sundat, když budete potřebovat soupravu vyprat.
 • Elastický... Elastické prostěradlo jej bezpečně drží na matraci. Pokud máte neklidný spánek, pak jste si možná nejednou všimli, jak se ráno na prostěradle tvoří faldíky nebo se ze všech stran úplně mačká a narovnává. Gumička zabrání sklouznutí nebo pomačkání prostěradla.
 • Pokrýt. Některé soupravy jsou navíc vybaveny dekou. To je velmi výhodné, protože to vytváří jednotu soupravy. I když polštáře položíte na přehoz, vytvoří soudržný celek.

Design

Jednobarevná sada je univerzální možností. Aby dokonale zapadl do interiéru, podívejte se na barvy, ve kterých je místnost vyrobena. Ale můžete si také zakoupit sadu jasných kontrastních barev. Tím vytvoříte další akcentní barvu. V tomto případě bude samotná místnost znatelně transformována.

Kombinace dvou odstínů na prádle může být buď kontrastní povahy, nebo ze stejného barevného schématu. Která verze dvoubarevného KPB se hodí do vašeho interiéru, závisí na paletě, ve které je provedena, a také na vašich osobních preferencích.

Tištěná kresba je nyní také populární. Existují dva způsoby, jak jej aplikovat. První je reaktivní. Barvicí pigment zcela proniká do všech vláken. Tím je zajištěna trvanlivost vzoru. Lze jej bezpečně mnohokrát vyprat v pračce. U druhého způsobu - tištěného, ​​bude vzor zdobit pouze přední stranu. Je logické předpokládat, že takové plátno rychleji vybledne a ztratí svou původní krásu.

Nové technologie umožňují výrobci vyrábět skutečná mistrovská díla, jako je 3D kreslení. Výběr vzorů a ozdob je zde neomezený. Jakýkoli obrázek lze přenést na látku. Velmi zajímavě vypadají takzvané fotografie. V celé své kráse přenášejí květinové aranžmá, ilustrace zvířat a divoké zvěře. Děti mají také velmi rády vtipné kreslené postavičky a roztomilá štěňátka a koťátka.

Strap-satén v překladu z angličtiny znamená „pruhy“.Závity v různých částech (pruhy) mají různé směry. Vznikne tak zajímavý látkový dekor.

Navzdory množství technik kreslení je výšivka stále populární a relevantní. Jeho použití při zdobení ložní soupravy činí produkt elegantní a úctyhodný. Je třeba poznamenat, že náklady na takové plátno jsou mnohem vyšší (často v této verzi existují sady kvality Lux).

Mělo by se říci o tak speciálním materiálu, jako je sekačka. Při prvním pohledu na něj okamžitě pochopíte jeho hlavní rys. Plátno vypadá pomačkané. Jeho estetika se přitom neztrácí.

Výhody

Saténové prádlo je oblíbené pro svůj vynikající výkon a krásu.

Saténové soupravy bude potřeba po noci strávené jen doladit a budou vypadat, jako by byly právě vyžehlené. Pokud je po vyprání pečlivě pověsíte, můžete se zdlouhavému žehlení úplně vyhnout.

Satén má příjemný lesk. Není tak sytý jako hedvábí, ale tento materiál také mnohem méně klouže. Hladkost povrchu vypadá velmi esteticky a krásně. Díky speciální technologii tkaní a použití přírodních vláken vydrží saténové prádlo až 200 praní. Toto je solidní ukazatel.

Pro kojence a dospělé se sklonem k alergickým reakcím je indikátor hypoalergenity velmi důležitý. V těchto případech je nepřijatelné používat syntetické tkaniny. I když bude v noci pěkně horko, nebojte se. Koneckonců, prádlo dobře absorbuje vlhkost a zbavuje tělo nepříjemných pocitů.

Když se snažíte obklopit věcmi bezpečnými pro zdraví, je třeba věnovat zvláštní pozornost lůžkovinám. Spánek nám totiž zabere asi 8 hodin denně. Dejte přednost důvěryhodným výrobcům, protože i přírodní vlákno lze barvit nevhodnými barvivy. Firmy, které si váží svého jména, to ve vlastní produkci nedovolí.

Velmi důležitým faktorem je prodyšnost prádla. Kromě dobrých vlastností zadržujících teplo musí dobře procházet vzduchem. Tím je zajištěna potřebná cirkulace vzduchu během spánku.

nevýhody

Saténové prádlo má nejen plusy, ale i mínusy. Ale není jich tolik a mnoho z nich je podmíněných.

 1. Vysoká cena. Kvalitní saténové povlečení nemůže být levné. Ať vám tedy prodejci slíbí cokoliv, zachovejte v této věci racionální úhel pohledu.
 2. Při sušení náchylný ke spálení sluncem. Samozřejmě, že ve městě je těžké si představit, že někdo suší prádlo na ulici. Zůstávají ale balkony, které často slouží jako místo pro sušení mokrého prádla a prádla. Upozornění na tuto vlastnost saténu proto není vůbec zbytečné.
 3. Přílišná hladkost. Pokud se výrobce nepostaral o to, aby byl vnitřek přikrývky drsnější, může přikrývka sklouznout a prostěradlo se může narovnat a zmačkat.

Pravidla výběru

Abychom mohli v obchodě vyhodnotit kvalitu saténového ložního prádla, věnujte pozornost následujícím bodům.

 1. Hustota nití - ne méně než 100 na čtvereční centimetr látky.
 2. Pečlivě prohlédněte celý povrch prádla. Nemělo by na něm být jediné vodítko. Pokud je tkanina dostatečně kvalitní, pak se během doby provozu neobjeví.
 3. Vezměte jednu vrstvu látky a podívejte se skrz ni do světla. Jeho hustota by měla být dostatečně vysoká, o nějaké průhlednosti nemůže být řeč. Při pohledu skrz látku na světlo by se siluety předmětů neměly ani hádat.

Hodnocení zákazníků

   Recenze na saténové povlečení jsou většinou pozitivní. Uživatelé milují jak jas odstínů, tak hladkost tohoto materiálu. Navíc si to stále více lidí objednává prostřednictvím specializovaných stránek, protože sortiment v nich je mnohem větší.

   Výrobci jako Blakit, Tac, Vasilisa mají dobrá doporučení.Kvalitu luxusního ložního prádla z Turecka oceňují i ​​uživatelé, čínští výrobci však u našich spoluobčanů důvěru nevzbuzují.

   Přehled saténového povlečení uvidíte v dalším videu.

   bez komentáře

   Komentář byl úspěšně odeslán.

   Kuchyně

   Ložnice

   Nábytek