Výběr obyčejného ložního prádla

Obsah
  1. Výhody
  2. Jaký je nejlepší materiál?
  3. Barevné spektrum
  4. Velikosti sady
  5. Péče

Móda v moderním světě se netýká pouze oblečení, ale všeho ostatního. I v oblasti výroby ložního prádla existují trendy. V poslední době kupující zvýšili poptávku po monochromatických sadách. Monochromatičnost je pohodlné a ziskové řešení. Koneckonců, nemusíte vybírat vzory a vzory pro výzdobu ložnice, hádat se nad kombinací barev a odstínů. A opravdu chci, aby vše v domě vypadalo harmonicky.

Výhody

Povlečení, vyrobené ve stejné barvě, úspěšně zapadne do každého interiéru. Můžete si je bezpečně vybrat, pokud trendy v této oblasti nejsou jasné, nebo pokud je sada spodního prádla zakoupena jako dárek. Sestava, ve které sólo hraje šedou nebo červenou, bude úspěšná v jakémkoli provedení stěny a bude slušet většině barev nábytkových čel.

To je důležité, protože i v posteli je důležité cítit harmonii a relaxaci. A pokud se něco vymyká obecnému obrazu, nemůže to být než nepříjemné. Je lepší okamžitě předvídat vzrušení v tomto ohledu a vyvarovat se chyb.

Šedá souprava povlečení není nudná a nudná. Tato barva má širokou škálu odstínů: ocel, stříbrná, kouřová. Všechny vypadají stylově a sofistikovaně v různých interiérech. Navíc jsou neutrální pro vnímání a jsou příkladem elegance, diskrétně sólovají na pozadí jiných barev.

Pokud se vám šedá zdá příliš jednoduchá, můžete se rozhodnout pro krásné spodní prádlo v setu, který kombinuje šedou s růžovou, modrou se stříbrnou, světle hnědou nebo červenou s ocelí.

Červená sada je příkladem smyslnosti, síly a energie. Prezentováno v šarlatových, granátových, třešňových, korálových, vínových odstínech. Ve spojení s luxusem a zamilovaností vybízí k aktivitě.

Mylně se má za to, že se nehodí na spaní, ale pouze na milostné radovánky. Jedná se o pozůstatek starých standardů zavedených konzervativní minulostí, jejími základy a symboly. Ta zůstala barvou komunismu jen pro starší lidi. Jiní považují jeho ohnivou krásu za elegantní možnost pro zdobení moderní ložnice.

Uveďme si plusy ložního prádla stejné barvy.

  • Elegance. Klasika a zdrženlivost vždy vypadají bezvadně, což dokazuje přítomnost dobrého vkusu.
  • Praktičnost. Nevyžaduje výběr pro výzdobu ložnice. Nevyjde z módy.
  • Modernost. Následovat jednu barvu v interiéru znamená jít s dobou.
  • Harmonie. Pestré vzory na tapetách a textiliích mohou způsobit vizuální nepohodlí. Absence různobarevných dráždidel před očima má blahodárný vliv na kvalitu spánku a odpočinku.

Takové zbarvení prádla neodvádí pozornost a neporušuje koncepci místnosti. Jedná se o výhodný nákup pro jakoukoli věkovou skupinu lidí, páry nebo teenagery.

Jaký je nejlepší materiál?

Výrobci lůžkovin nabízejí širokou škálu látek, které vyhovují všem vkusům a rozpočtům. Nejpraktičtější je ale hladké prádlo z bavlny. Může to být levná bavlněná sada nebo vysoce kvalitní kaliko. Hedvábí je méně pohodlné pro delší spánek a není příliš pohodlné pro tělo v chladném období. A přírodní bavlna je látka pro všechny příležitosti.

Efektně vypadají červené popelínové a perkálové sady, šedé ze saténového žakáru. Ale mezi nimi jsou jen zřídka soupravy bez vzoru.

Bavlna je navíc odolnější proti opotřebení, praní a žehlení.

O tom, jaký materiál vybrat na povlečení, se dozvíte z videa níže.

Barevné spektrum

Tmavé odstíny ložního prádla si déle zachovávají svou vnější krásu. Světlo - vhodné pro většinu interiérů a kombinované s jakoukoli barvou fasád nábytku. Existují ale i variace v provedení souprav, kdy jedna barva má různé odstíny na různých stranách povlaku na peřinu a povlak na polštář, nebo je šitá ve dvou kontrastních barvách. Barevný přechod na látce povlečení vypadá originálně. Přechod z tmavé do světlé umožňuje, aby se jedna barva odhalila ve všech jejích odstínech najednou.

Červené a černé prádlo vypadá bohatě a velkolepě, ale vyžaduje přiměřenou stručnost v designu místnosti. Jinak s takovou sestavou můžete přijít o estetiku prostředí.

Velikosti sady

Ložní prádlo se prodává ve standardních sadách - povlak na polštář, prostěradlo, povlak na přikrývku. Existují ale rodinné sady se čtyřmi povlaky na polštáře různých velikostí (euro a standardní) a dvěma samostatnými povlaky na přikrývky. Ložní povlečení 1,5 se dvěma povlaky na polštář a jedním povlakem na přikrývku je vhodné pro pár nebo jednu osobu. Jedná se o nejoblíbenější velikost, protože se volně vejde na postel o šířce 1,4 m a jednolůžko o šířce 80-90 cm.

Některé obchody, včetně těch, které prodávají online, prodávají lůžkoviny samostatně. To se hodí, pokud je postel nestandardního rozměru nebo potřebujete velké prostěradlo, dvě eura a jeden a půl povlak na peřinu. Konkrétní sadu si můžete sestavit podle svých parametrů. Ale v tomto případě bude výběr stejné barvy velmi problematický. Zde se hodí obyčejné prádlo. I když se odstíny neshodují, bude to vypadat stylově a módně. A rozmanité vzory nejsou vůbec v moderním stylu, mimo vkus a harmonické vnímání.

Velikost povlečení zjistíte z údajů na štítku balení. Všechny odpovědné výrobní závody jej vybavují štítky popisujícími složení materiálu a doporučeními pro péči.

Péče

Lůžkoviny musíte prát často a pravidelně. Proto je důležité si kvalitní stavebnici nejen pořídit, ale také se o ni správně starat. Pak neztratí svůj atraktivní vzhled po dlouhou dobu a zůstane hladký a měkký na dotek.

Barevné prádlo by se mělo prát při nízkých teplotách s pracím prostředkem na barevné tkaniny a kondicionérem, aby se změkčila struktura tkaniny.

Je vhodné nepoužívat zrnitý prášek, ale použít gel, který nezanechává na látce šmouhy. To platí zejména pro tmavé prádlo v sytých odstínech.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek