Jak ručník kompaktně složit?

Obsah
 1. Druhy ručníků
 2. Klasické způsoby skládání výrobku
 3. Dekorativní figurky
 4. Rada

Racionální využití užitné plochy skříní, komod a cestovních tašek není snadný úkol pro každou hospodyňku. Většina rodin bydlí ve standardních bytech, kde často není možné vybavit šatny nebo instalovat vestavěné skříně s velkým počtem polic. Zkušené ženy v domácnosti se naučily tento problém vyřešit kompaktním skládáním nejen šatních předmětů, ale také ložního prádla a ručníků. Úhledně složené věci a pořádek na policích mohou nejen zlepšit náladu všech členů rodiny, ale také výrazně zvýšit kapacitu skříně, protože zabírají méně místa.

Tato procedura nezabere mnoho času a může být vzrušujícím zážitkem pro všechny členy rodiny.

Druhy ručníků

Na pultech specializovaných prodejen najdete velké množství textilních výrobků. Pro výrobu ručníků používají výrobci různé materiály, jejichž výběr závisí na účelu produktu:

 • vafle - do kuchyně, na nohy, obličej a ruce;
 • prádlo - do kuchyně a rukou;
 • bavlna - univerzální typ výrobku;
 • velur - pro vanu a sprchu;
 • bambus - moderní typ bytového textilu s antibakteriálními a hypoalergenními vlastnostmi, takové výrobky mají dlouhou trvanlivost a jsou vhodné pro děti;
 • mikrovlákno - umělý typ ručníků, které jsou lehké a nevyžadují žehlení.

Klasické způsoby skládání výrobku

V knihách o domácím hospodářství a v rubrikách ženských časopisů o péči o domácnost můžete najít několik nejběžnějších způsobů kompaktního skládání ručníků:

 • klasický - třikrát složte výrobek podél délky a poté každý okraj do středu a spojte okraje;
 • Francouzština - složte čtvrtou část produktu do středu a opačnou stranu do středu, složte ručník na polovinu a pak ještě třikrát;
 • lázeňská metoda - složte jednu stranu produktu pod úhlem a poté na polovinu. Srolujte výrobek do role a roh vložte do vzniklé kapsy.

Chcete-li složit velkou osušku, vezměte dva rohy na krátké straně a složte dva kusy ze tří kusů dohromady. Velikost složené textilie se bude rovnat poslední části. Zbývající část musí být srolována ve středu a připojena k jejím okrajům. Složte oděv tak, aby menší záhyb zůstal na dvou třetinách ručníku. Ruční výrobky je třeba vzít za rohy na dlouhé straně a složit na polovinu. Když vezmete složený okraj ručníku, musíte jej složit na tři části. Dále musí být umístěn na polici skříně se složenými okraji uprostřed.

Přípravek na obličej se na čistém a rovném povrchu přeloží napůl a poté by se měl postup opakovat. Metoda trojitého skládání umožňuje použít lemování jako dekorativní prvek. Tato metoda se může stát základem pro skládání produktu ve formě trojúhelníku.

Posuvné předměty jsou nejoblíbenější metodou umisťování velkých předmětů nejen na police ve skříních, ale také do zásuvek komody, kufrů a cestovních tašek. Dobří odborníci na úklid doporučují vertikální skladování, které co nejvíce šetří místo a umožňuje úhledně uspořádat velké množství položek.

Metoda American roll je vhodná pro různé velikosti ručníků.Unikátní metoda vyžaduje málo času a nedovolí, aby se produkty mačkaly. Chcete-li roli dodat zvláštní vzhled, lze ji svázat ozdobnou páskou nebo prýmkem.

Dekorativní figurky

Novým trendem v dekorativním skládacím bytovém textilu je vytváření různých tvarů. Neobvyklé výrobky zdobí nejen police v koupelně, ale také šatní skříně v ložnicích dětí a dospělých. Na stránkách speciálních časopisů můžete najít obrovské množství příkladů vytváření tvarů a podrobný popis práce. Nejoblíbenější tvary ručníků jsou:

 • Labuť;
 • páv;
 • opice;
 • slon;
 • had.

Labutě vyrobené z velkých ručníků na posteli v ložnici nejen překvapí vašeho milovaného, ​​ale také vytvoří atmosféru romantiky. Chcete-li je vytvořit, musíte si vzít dva velké bílé ručníky a rozložit je na povrch postele. Spodní rohy veďte směrem ke středu výrobku a opatrně je srolujte do ruličky. Společným základem se stane ptačí nos a střední část bude labutí krk. Zbytek produktu se stane tělem. K vytvoření křídel budete potřebovat další malý textilní výrobek. Vonné svíčky a okvětní lístky růží harmonicky doplní tuto kompozici.

Starostlivé maminky budou moci potěšit své děti zajímavými figurkami zábavných zvířat. Rozpustilá opice vaše dítě jistě pobaví a rozesměje. K jeho vytvoření je třeba vzít dva ručníky různých velikostí a ramínko na šaty. Miminku potěší i slon, krab, myš a had. Chcete-li je vytvořit, musíte pečlivě prostudovat speciální schémata, která jsou prezentována v časopisech mladých žen v domácnosti.

  Barevnost textilií hraje prim při tvorbě dekorativních zvířat.

  Bytový textil složený do podoby košile nebo kravaty bude harmonicky vypadat na pánské poličce. Práce s domácími ručníky je kreativní proces a není vůbec nutné striktně dodržovat standardní schémata. Fantazie a mimořádné myšlení jsou hlavními asistenty každé ženy v domácnosti.

  Rada

  Než vyprané věci krásně složíte, musíte je úplně vysušit. Skladování vlhkých ručníků může vést k nepříjemnému zápachu a plísním. Spóry plísní se nejen začnou šířit po celém výrobku, ale mohou se rozšířit i do dalších regálů. Aby vaše oblíbené věci měly nejen dlouhou dobu používání, ale také nepoškozovaly vaše zdraví, zkušené ženy v domácnosti doporučují dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  • mytí koupelových produktů po šesti použitích;
  • přední a kuchyňský textil se doporučuje měnit třikrát týdně;
  • používejte ručník na nohy ne déle než čtyři dny;
  • aby se zabránilo vzniku nepříjemného zápachu, odborníci doporučují větrat prostory a kontrolovat úroveň vlhkosti;
  • neustálé používání aviváže při máchání snižuje savost látky;
  • použití plastových kuliček dodá produktu měkkost a vzdušnost;
  • opláchnutí ve slané vodě klky narovná a povrch učiní příjemným a jemným;
  • třídění produktů podle barvy je povinným postupem před praním;
  • tekutý prášek je nejvhodnější prací prostředek pro praní bytového textilu;
  • starat se o věci v souladu s doporučeními výrobce umístěnými na štítku produktu;
  • pro racionální využití prostoru bytu můžete ukládat ručníky nejen do skříněk, ale také použít háčky, organizéry upevněné na stěně, koše ze dřeva nebo plastu a police pod dřezem.

  Každodenní péče o domácnost je těžká práce, která padá na bedra žen. Udělat dům čistý, útulný a pohodlný je hlavním úkolem všech hospodyněk. Racionální péče o domácnost se předává z matky na dceru, ale moderní trendy diktují nová pravidla.Mladé ženy v domácnosti vědí, jak věci ve skříních nejen správně skládat, ale také jim dávat různé dekorativní formy pomocí všech druhů životních hacků.

  To nepochybně zdobí interiér a dělá dům útulným a jedinečným. Estetický vzhled dekorativních výrobků závisí nejen na technické dovednosti hostesky, ale také na způsobu péče o domácí ručníky a kvalitě mytí. Figurky vyrobené z dobře upraveného textilu s pestrou paletou barev budou ozdobou koupelny a ložnice.

  Informace o tom, jak skládat ručníky, najdete v dalším videu.

  bez komentáře

  Komentář byl úspěšně odeslán.

  Kuchyně

  Ložnice

  Nábytek