Ručníky na nohy: typy, design a kritéria výběru

Ručníky na nohy: typy, design a kritéria výběru
  1. Pohledy
  2. Jak si vybrat
  3. Design a skladování

Ručníky na nohy jsou hygienické předměty, které vytvářejí pohodlí a pohodu po absolvování vodních procedur. V sortimentu se liší velikostí, materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, hustotou, designem, účelem. Při nákupu ručníků do koupelny je třeba věnovat pozornost jeho vlastnostem.

Pohledy

Ručník na nohy má obvykle obdélníkový tvar a používá se k osušení nohou. Při používání je vhodné vyvarovat se kontaktu s podlahou. V životě se objevují případy onemocnění kůže, nohou nebo nehtů. Pokud mají členové rodiny takové nemoci, pak se zpracování, mytí provádí pravidelně a důkladně, protože na tom závisí zdraví každého.

Někomu vyhovuje utírat obě nohy současně. V tomto případě je nejlepší mít jeden velký ručník.

Někteří lidé v koupelně rádi vycházejí na suchou, měkkou, neklouzavou podložku na ručníky, která saje vodu. Poté lze zbývající vodu z různých částí těla odsát velkou osuškou. Standardní rozměr ručníku je 50 x 70 cm.

Jak si vybrat

Ručníky musíte vybírat podle jeho výkonu.

Látka použitá k šití musí mít vysoký stupeň hygroskopičnosti, rychle absorbovat množství vody při utírání nohou a zanechávat na podlaze minimum vlhkosti. Dobrá prodyšnost látky pro zkrácení doby schnutí. Vlhké prostředí je živnou půdou pro bakterie a plísně.

Složení materiálu by nemělo dráždit pokožku osob citlivých na syntetická vlákna, barviva, chemické pachy. Hypoalergennost je v naší době důležitá jak pro děti, tak pro dospělé. Nekvalitní věc může během praní zanechat na pokožce stopy barvy, žmolky nebo loupání. Velké množství syntetických přísad zlevňuje ručník.

Nejpreferovanějším materiálem pro koupelnový doplněk je froté bavlna. Je měkký, odolný proti opotřebení, šetrný k životnímu prostředí, hygroskopický. Postup stírání se promění v potěšení. Doporučuje se zvolit hustotu ručníku ne méně než 500-800 gramů na metr čtvereční, délku vlasu do 5 mm, protože froté s krátkými smyčkami nebude dobře absorbovat vodu.

Méně běžně se v koupelně používají ručníky z vaflové bavlny, kvůli určitému propletení nití, které tvoří buňku. Látka dokonale saje vodu, odolává intenzivnímu praní a častému používání.

Velurový materiál vypadá reprezentativně, měkký na dotek, liší se bohatými barvami, ale není příliš praktický při použití: hůře absorbuje vodu, klouže.

Kvalitní prošívání se skrytým švem, pevná nit a overlockové zpracování okrajů zabrání deformaci osušky a prodlouží její životnost.

Design a skladování

Ručníky jsou důležitou součástí interiéru koupelny. Jejich design pomocí vzorů, výšivek, barev pomůže místnost oživit a obvyklá výměna ručníků osvěží její vzhled.

Často lze doplňky nalézt obyčejně barvené, vyrobené z bělených vláken, s jejich následným zbarvením. Abyste se vyhnuli problémům s barvivy, je nejlepší zvolit textilie v klidných, pastelových nebo neutrálních barvách.

Příjemné jsou hygienické potřeby v hladkých žakárových vzorech vytvořených díky různým délkám klků. Příkladem takového produktu je ručník na podlahu. Pěkný, bavlněný, měkký kobereček dodá sprchování pohodlí a teplo.

Ručníky na nohy s pestrým žakárovým vzorem se obtížně vyrábějí, ale výsledné pestrobarevné modely se vzory vás rozveselí. Výběr dekorativních možností je skvělý a jejich cena je vyšší než u ostatních. Pro děti jsou vhodné ručníky s kreslenými postavičkami, pohádkovými postavičkami. Od mládí budou zvyklí na hygienu a udržování čistoty těla.

Existuje několik pokynů, jak a kam uložit ručníky v koupelně. Jednou z nich je suchá místnost. Tímto způsobem lze zabránit růstu nežádoucích bakterií a nepříjemných pachů. Vyplatí se zbavit opotřebovaných, nepoužitelných věcí, protože již nejsou efektivní při používání. Nepoužívejte stejné příslušenství po dlouhou dobu. Doporučuje se měnit ručníky každé dva dny.

Míst pro jejich uložení je mnoho. Mohou to být háčky na stěny a různé povrchy (s přísavkami), zásuvky, nádoby, ozdobné koše, police, nástěnné držáky, police do výklenků, skříňky s dvířky a mnoho dalších zařizovacích předmětů a kusů nábytku.

Pro včasné sušení, čistotu a hygienu můžete použít sušáky, věšáky, lana.

Jedná se o cenově nejdostupnější možnosti umístění a údržby ručníků. Správně vytvořené podmínky poskytnou pohodlí v každé koupelně.

Jak si vybrat perfektní ručník, viz video níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek