Charakteristika a vlastnosti ručníků z mikrovlákna

Obsah
 1. Vlastnosti tkaniny
 2. Výhody a nevýhody
 3. Rozměry a použití výrobků
 4. Jemnosti péče
 5. Recenze

Ručníky ze syntetických vláken dnes často najdete v mnoha maloobchodních prodejnách. Výrobky z mikrovlákna jsou velmi oblíbené, protože mají mnoho pozitivních vlastností. Dnes se na podobné produkty podíváme blíže a seznámíme se se všemi jeho vlastnostmi.

Vlastnosti tkaniny

Mikrovlákno je moderní materiál sestávající ze syntetických vláken s minimální tloušťkou. Mezi jednotlivými nitěmi jsou v této látce drobné mezery. Vzhledem k tomu, že vlákna v mikrovláknech jsou co nejtenčí, je tento materiál extrémně lehký. Mikrovlákno je navíc pevná a odolná látka, která se jen tak nepoškodí nebo neroztrhne.

Dnes je mikrovlákno široce používáno v různých průmyslových odvětvích. Vyrábějí se z něj nejen odolné a otěruvzdorné ručníky, ale také různé speciální oděvy - vojenské uniformy, vybavení pro turistiku a sport.

Mikrovlákno je perfektní produkt pro úklid prostor.

Tento typ tkaniny je v naší době velmi relevantní. Vyrábí vysoce kvalitní oblečení, které lze bezpečně nosit v podmínkách působivé fyzické námahy a v extrémních podmínkách. Mikrovlákno nenarušuje tepelnou výměnu, ale účinně odvádí přebytečnou vlhkost, takže tělo uživatele může "dýchat", nemrznout ani se nepřehřívat. Je třeba mít na paměti, že výrobky z mikrovlákna téměř nic neváží, takže se snadno a jednoduše používají.

Z mikrovlákna jsou vyrobeny různé ručníky. Mohou se lišit ve své struktuře. Existují tedy nejen froté, ale také vafle nebo netkané výrobky, stejně jako velmi jemné a na dotek příjemné vzorky. Často je materiál vyroben ze syntetických vláken, který je velmi podobný papíru nebo plsti. Nabídka moderních ručníků z mikrovlákna je velmi široká a pestrá. Můžete si vybrat ideální možnost pro jakýkoli účel.

Výhody a nevýhody

Ručníky z mikrovlákna jsou dnes velmi oblíbené a jsou po nich záviděníhodná poptávka. Relevance takových produktů je způsobena řadou výhod, které jsou pro ně charakteristické.

 • V první řadě je třeba poznamenat, že ručníky z mikrovlákna jsou velmi lehké, takže je lze v případě potřeby snadno nosit s sebou v tašce nebo speciálním pouzdře.
 • Takový ručník je super savý. Do své struktury absorbuje poměrně hodně přebytečné vlhkosti.
 • Výrobky z mikrovlákna jsou ve většině případů skladné a nezaberou mnoho místa v domě ani v tašce/pouzdru.
 • Tyto ručníky jsou příjemné na dotek a jemné.
 • S takovými plátny se můžete setřít bez nepohodlí, i když jsou mírně vlhká.
 • Rychleschnoucí ručník z mikrovlákna. Navíc se dá snadno vyždímat do zcela suchého stavu. Ne každý produkt se může pochlubit takovými vlastnostmi.
 • Takový výrobek lze bez problémů umýt. Případné nečistoty a skvrny lze z povrchu mikrovlákna snadno odstranit.
 • Ručníky vyrobené z této látky nevyvolávají alergické reakce a v jejich struktuře nežijí mikroby a jiné škodlivé mikroorganismy.
 • Ručník z mikrovlákna je odolný. Postupem času nezačne získávat froté a neztratí svou vizuální přitažlivost.

Ale nemyslete si, že ručníky z mikrovlákna jsou dokonalé.Takové produkty nejsou bez nevýhod. Pojďme se s nimi seznámit.

 • Samotné mikrovlákno nemá příliš v oblibě vystavení vysokým teplotám. Ručník z tohoto materiálu se nedoporučuje sušit na radiátoru ani žehlit velmi horkou žehličkou.
 • Velké a kvalitní ručníky z mikrovlákna jsou drahé.
 • Výrobky některých výrobců nemají příliš příjemnou vůni. Podle mnoha kupujících tyto ručníky příliš dlouho nevydrží.

Jak vidíte, ručníky z mikrovlákna mají své klady i zápory. Samozřejmě hodně záleží na konkrétním výrobci, který produkt vydal. Výrobky nízké kvality tedy mohou špatně absorbovat vlhkost a vylučovat specifický zápach.

Ve skutečnosti vysoce kvalitní mikrovlákno naopak absorbuje vodu v co nejkratším čase a nemá drsné aroma.

Rozměry a použití výrobků

Jak již bylo zmíněno, ručníky ze syntetických vláken se nacházejí v mnoha obchodech a jsou k dispozici v široké škále možností. Mohou se lišit nejen barvou a strukturou, ale také velikostí. V regálech je možné najít jak kompaktní exempláře 40x40 cm, které se běžně kupují do ruky, tak větší (60 x 120 cm) a dokonce i obrovské plátna spadající do kategorie pláž / vana.

Je třeba také poznamenat, že ručníky z mikrovlákna jsou multitaskingové a všestranné. Používají se v celé řadě oblastí. Zde jsou některé z nich.

 • Ve většině případů se k sušení vlasů nebo nádobí používají utěrky z mikrovlákna (obzvláště oblíbené jsou kuchyňské možnosti). Kromě toho lze takový výrobek bezpečně použít jako dětský ručník - nepoškodí dítě a bude příjemný pro tělo.
 • Často se ručník z mikrovlákna používá jako improvizovaná pokrývka hlavy, když je za oknem horké počasí. Jednoduše se nasadí na hlavu a široké konce se vzadu zavážou. S takovým přídavkem se uživatel nebude cítit dusno, protože mikrovlákno je pozoruhodně profouknuté.
 • Tento ručník je ideální pro turistiku a cestování. Může to být například horská túra v podmínkách nízkých teplot a vydatných dešťů. Pomocí takové utěrky z mikrovlákna bude možné odstranit kondenzaci z materiálu, ze kterého je stan vyroben.
 • Pokud je za oknem velmi horké počasí, pak lze ručník z mikrovlákna mírně navlhčit a poté uvázat kolem zápěstí. Takový improvizovaný „náramek“ bude velmi vhodný k otření potu z obličeje a krku. Vlhký ručník navíc poskytne příjemný chládek a velmi rychle absorbuje pot od těla.
 • Velmi často se velké a pestrobarevné ručníky z mikrovlákna používají jako skutečné vlajky při výletech na kajaku. Takové doplňky se nebojí atmosférických srážek a mohou být použity jako zdroj stínu.
 • Ručník z mikrovlákna je ideální na pláž nebo k bazénu. V kabelce nebo kufříku vám nezabere mnoho místa.
 • Některé dívky si pro výrobu improvizovaných sukní vybírají ručníky z mikrovlákna. Potřeba těchto prvků zpravidla vzniká, pokud chce dáma navštívit chrám nebo klášter.
 • Pokud během túry přišel studený a nárazový vítr, který nahradil teplo, můžete si vyrobit malý šátek z ručníku z mikrovlákna a uvázat ho kolem krku. Takové příslušenství nejen ochrání uživatele před chladem a průvanem, ale bude také dýchat.
 • Pokud jste během výletu nebo výšlapu upadli a zranili se, například utrpěli modřinu nebo výron, lze ručník použít i v tomto případě. Bude z toho nádherná čelenka. Lví podíl takových výrobků prochází antibakteriální úpravou, takže z nich lze udělat savý a fixační obvaz.
 • Pokud venku náhle začne pršet, lze jako útulnou pláštěnku použít velký ručník z mikrovlákna.Uvedený výrobek absorbuje veškerou přebytečnou vlhkost a nedovolí uživateli zmrznout a zmoknout.

Jak vidíte, ručníky z mikrovlákna jsou velmi funkční a praktické. Mohou být použity v nejneočekávanějších situacích. Za zvážení také stojí, že dobře zvolené produkty mohou sloužit jako dekorativní doplněk interiéru, například v kuchyni.

Existuje spousta aplikací pro tyto věci, díky čemuž jsou žádané a oblíbené.

Jemnosti péče

Ručník vyrobený z vlákna, jako je mikrovlákno, vyžaduje určitou údržbu, stejně jako jakýkoli jiný tkaný předmět. Pokud se o takové výrobky správně staráte, vydrží déle a neztratí svůj původní vzhled.

Látky používané jako plážové, kuchyňské a venkovní plátna lze prát v pračce i ručně. Hlavní věc je mít na paměti, že teplota by neměla být vyšší než 40 stupňů. Výrobky z mikrovlákna je přípustné prát jak s použitím jednoduchého mýdla, tak s kvalitním pracím práškem.

Nikdy nepoužívejte granulované čističe, bělidla nebo kondicionéry, které obsahují chlór.

Pokud tento zákaz zanedbáte, pak v budoucnu bude ručník z mikrovlákna absorbovat vlhkost mnohem hůře a jeho antibakteriální vlastnosti se nevyhnutelně sníží.

Takové výrobky není dovoleno sušit nad otevřeným ohněm, na horkých kamenech nebo pomocí elektrických topných zařízení. Lepší je pověsit tyto ručníky na lano na čerstvém vzduchu. V takových podmínkách plátno velmi rychle vyschne, ale zároveň to nijak neovlivní jeho pozitivní vlastnosti.

Pokud dodržíte všechny uvedené vlastnosti péče, pak vám ručník bude sloužit po dlouhou dobu a neztratí své pozitivní vlastnosti. Především jej nevystavujte příliš vysokým teplotám a vyhněte se čisticím prostředkům na bázi chlóru.

Recenze

Ručníky z mikrovlákna dnes preferuje mnoho spotřebitelů. Používají se k nejrůznějším účelům – hodí se jak v kuchyni, tak na túře nebo na pláži. Zvažte hlavní výhody, které pro sebe identifikovalo mnoho kupujících:

 • soudě podle recenzí jsou takové výrobky lehké a skromné, takže je vhodné je nosit s sebou i v obyčejné kabelce;
 • tyto ručníky snadno a v krátké době absorbují vodu;
 • vyschnou velmi brzy, aniž by ztratily svůj tvar a původní rozměry;
 • některé modely jsou doplněny gumovými závěsy - je velmi vhodné tyto možnosti použít;
 • vysoce kvalitní věci během praní neztrácejí jas barev;
 • snadno omyvatelné z různých skvrn, takže se často kupují do kuchyně;
 • podle zákazníků je mikrovlákno velmi měkká a jemná tkanina, která nepoškozuje pokožku;
 • takové výrobky si zachovávají svou prezentaci po dlouhou dobu, což potěšilo mnoho spotřebitelů.

Mnoho lidí nezaznamenalo jedinou nevýhodu používání těchto ručníků. Existují však tací, kteří si sami všimli některých nevýhod. Soudě podle recenzí spotřebitelů mají ručníky z mikrovlákna následující nevýhody:

 • někteří se potýkají se skutečností, že zakoupené ručníky velmi špatně absorbují vlhkost (v tomto případě hraje důležitou roli kvalita konkrétního vybraného modelu a výrobce, který jej vydal);
 • mnoha kupujícím se nelíbilo, že velké ručníky mají často nepřiměřeně vysokou cenu (zde vše závisí na prodejně a její cenové politice);
 • někteří se setkali s ručníky, které vydávají specifické pachy, které vzbuzují pochybnosti o jejich kvalitě a bezpečnosti.

Abyste nenarazili na zaznamenané nevýhody, je nutné zakoupit ručníky z mikrovlákna v důvěryhodných maloobchodních prodejnách.

Je vhodné vybírat produkty od známých a oblíbených výrobců.

Více o utěrkách z mikrovlákna se dozvíte v jejich dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek