Popis napouštěcích zařízení pro vanu a jejich instalace

Obsah
 1. co to je?
 2. Co jsou?
 3. Populární modely
 4. Tipy pro výběr
 5. Kroky instalace

Lázeňský dům je jedinečným místem, kde můžete nejen absolvovat vodní procedury, ale také relaxovat ve společnosti. Jeho návštěva je rituál, který zahrnuje řadu bodů. Prohřátí v sauně, ochlazení na sněhu nebo v jezeře, odpočinek. Ale pokud v blízkosti domu nejsou žádné vodní plochy, řeky nebo jezera, můžete postavit bazén. Bohužel ne každý má tuto možnost. Ideální volbou v tomto případě (která zabere málo místa) je tedy sprchové zařízení.

co to je?

Mnoho lidí ví, že polévání studenou vodou otužuje. Zvláště dobré je to udělat po pobytu ve vaně. Tento efekt je často srovnáván s kontrastní sprchou.

Dříve, když ve vaně nebyla instalována tekoucí voda, se voda tahala v kbelících pro nádrž na ohřev vody. Nebylo proto potřeba speciální licí zařízení. Vzal kbelík a vyšel na ulici.

Postupně, když bylo možné provést vodovodní systém, mnoho lidí mělo otázku, jak nyní přelévat. Odpověď je jednoduchá – nalévací zařízení. Ale co to je?

Licí zařízení se skládá ze tří hlavních částí, a to:

 • Kbelík;

 • upevňovací prvky;

 • plovák, který řídí hladinu kapaliny.

Patří sem i lana, kvůli kterým se kbelík převrací.

Takové zařízení je instalováno ve vaně, umývárně, sauně, koupelně nebo na speciálně určeném místě (nad písmem). A také někteří instalují tuto strukturu na ulici, na místě vhodném pro sebe.

Zařízení má řadu výhod, kterým byste měli věnovat pozornost.

 1. Dostupnost. Kbelík na sprchování najdete v každém specializovaném obchodě. Stačí pouze požádat konzultanta a vybrat požadovanou velikost a další prvky.

 2. Dlouhá životnost. Tato jednotka nemá omezenou dobu používání, což se přiklání k jejímu nákupu.

 3. Environmentální materiály. Kbelíky jsou většinou dřevěné (můžete si vybrat i dřevo podle svého vkusu).

 4. Snadná montáž a instalace. Taková konstrukce může být nezávisle sestavena a připevněna.

Jak to funguje? Kbelík je naplněný vodou. To se dělá schválně předem, aby dřevo nabobtnalo a kapalina neprotékala škvírami. Probíhá nábor požadovaného objemu. Pokud je do systému přiváděna voda, pak bude hladinu vody řídit speciální plovák, který po dosažení předem stanovené hladiny vypne přívod vody. Pokud zatáhnete za lano, kbelík se převrhne a plovák začne znovu pracovat a naplní nádobu.

Co jsou?

Samotné konstrukce nalévacích zařízení se nijak neliší. Hlavní rozdíly jsou pouze v materiálu a princip fungování je stejný. Ale stále stojí za to zvážit, jaké to jsou.

V zásadě se kbelíky od sebe liší. Průměrný objem zvolený pro jednu osobu je 20 litrů.

Objem 30 nebo 40 litrů je poměrně velký a většinou ho volí lidé, kteří se otužují delší dobu a jejich tělo je odolné vůči tak velkému množství studené vody.

Lidem, kteří tento systém teprve začali používat, se stále vyplatí obrátit pozornost k 10litrovým kbelíkům. To vám umožní zvyknout si na postup a nebude to šokovat tělo.

Jako materiál výroby se obvykle volí masivní dub, cedr nebo modřín.Toto dřevo nepodléhá hnilobě vlivem vody, takže vydrží dlouho.

Moderní systémy "Vodopád" mají schopnost přímo doplňovat vodu bez zásahu člověka. K tomu je nutné připojit přívod vody k systému a plovák bude zodpovědný za úpravu náplně.

Ale přesto má dřevo v průběhu času tendenci vysychat, takže existují speciální plastové vložky. Buď se dokupují samostatně pro požadovaný průměr, nebo se zabudovávají do samotné lopaty.

Na stejném principu existují i ​​modely s nerezovou vložkou pro prodloužení životnosti. A je to také docela pohodlné, protože pokud je systém umístěn přímo v samotné lázni, pak takové vložky neumožní zahřátí nádoby.

Populární modely

Několik možností je považováno za oblíbené modely mezi nalévacími zařízeními.

 • "Vodopád". Zaujímá jedno z prvních míst, protože jeho princip fungování je nejjednodušší. Stažením lana dolů se kbelík překlopí a voda se neustále vylévá ve vodopádu. Pro tuto schopnost systém dostal takové jméno.

 • Druhou oblíbenou možností je Tumbler. Docela zajímavý model. Jeho princip činnosti spočívá v tom, že je nutné stáhnout lano dolů, jako by se spustil mechanismus, a nádoba se převrátí a houpe a vylévá kapalinu.
 • Easysteam "Cascade" je moderní model nalévacího systému. Je kompletně z nerezové oceli, často čtvercového tvaru. Jeho princip účinku je podobný jako u sprchy. U tohoto modelu je spouštěčem řetěz. Pokud za ni zatáhnete, voda bude vytékat tryskami jako přes konev. S podobným principem existuje mechanismus "Rain".
 • "Kolobok", jako výše uvedený model, je moderní verze nalévacích zařízení. Je celý vyroben z nerezové oceli, má tvar válce a na horní straně má malý odtokový otvor.

Tipy pro výběr

Po horké parní komoře je vždy příjemné se polít studenou vodou, abyste „shodili“ veškeré teplo. To je nejen příjemné, ale také velmi užitečné. Pokud je to možné, vyplatí se takový systém pořídit.

Na co si ale dát pozor? Po dlouhém studiu odrůd nalévacích zařízení stojí za to přemýšlet o tom, jaký objem přesně musíte koupit. V průměru je to 20 litrů na osobu. Existují ale modely s velkým počtem litrů.

Věnujte pozornost tomu, že pokud si jako materiál vyberete pouze dřevo, budete se o něj muset dále starat. Vodu v sudu se nevyplatí neustále držet, protože má vlastnosti stagnace a zamrzání. Voda by proto měla být vždy vypuštěna. Vysychání se lze vyhnout volbou potahovaného kbelíku (plastového nebo ocelového). To samozřejmě není nutné, ale životnost se výrazně zvýší.

Hlavní je velikost, tedy výška. Kvůli nízké výšce se někdy tento nebo ten model nemusí hodit a zkazit proces sprchování.

Proto se před zakoupením toho či onoho systému musíte ujistit, že rozměry montáž opravdu umožňují.

Kroky instalace

Vlastní montáž nevyžaduje speciální znalosti, ale přesto budou vyžadovány určité dovednosti. Musíte vědět, jak přivádět vodu, jak správně připevnit rám, jakou zvolit výšku a hlavně, jak vybrat správné místo.

Výběr sedadla

Při instalaci je první věcí, kterou musíte udělat, vybrat místo. Pokud je vana velká a má speciální mycí místnost, bude zařízení instalováno přesně tam, protože místnost je již vybavena odtokovým systémem, přívodem vody, stěny odpuzují vlhkost.

Konstrukce je také instalována venku, bez přívodu vody. Před každým použitím jednoduše sami naplňte nádrž.

Když jsou parní místnost a umývárna kombinovány (kvůli malé ploše vany), je nejlepší instalovat systém vedle přívodu vody.

Nejobtížnější věcí při instalaci je správný výpočet výšky. Na jaké úrovni by mělo zařízení viset. To je obzvláště obtížné provést v místnostech s nízkým stropem, protože pak musíte vymyslet, na co si sednout (malá židle).

Pokud vám však výška stropu umožňuje vzít si kontrastní sprchu ve stoje, pak se v průměru bere v úvahu výška osoby plus asi 50 cm. To znamená, že pokud je osoba vysoká 1,70 m, měl by systém být na úrovni 2,20 m.

Je také nutné vybrat správné upevňovací prvky, protože celková hmotnost vodní nádrže je asi 60 kg.

Zdroj vody

Pokud je vana vybavena tekoucí vodou, nebude vůbec obtížné přivést vodu do kbelíku. Vodovodní potrubí by mělo být zvednuto na úroveň nástavce kbelíku, samotný kohout pro přívod vody do nádrže je namontován v průměrné výšce 1,5 m od podlahy. Z kohoutku je do kbelíku vedena ohebná hadice. Po ukončení dodávky vody se namontuje vědro, hadice z kohoutku se napojí na plovák tak, aby reguloval průtok vody.

Popis napouštěcích zařízení pro vanu a jejich instalace ve videu níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek