Recenze sprchových zařízení "Rain" a jejich výběr

Obsah
  1. obecný popis
  2. Různé modely
  3. Provozní tipy

Lázeňský dům je důležitou součástí ruské kultury. Má svůj specifický původ a tradice, které přetrvaly dodnes. Jednou z nich je studená sprcha hned po koupeli, která posílí tělo a dodá procesu neobvyklý pocit. Pro takové případy jsou sprchová zařízení umístěna v koupelně, mezi nimiž lze rozlišit "Rain".

obecný popis

Nalévací zařízení "Rain" jsou vědra pro vanu se specifickým designem a způsobem ovládání. Stojí za to to říci tato technologie je patentovaná, proto takové produkty nejsou označeny pouze jedním názvem, ale jsou produkty jednoho výrobce - VVD.

Samotnou konstrukci představuje vědro z nerezové oceli o tloušťce 1 mm. Tento materiál je dobrý, protože není náchylný ke korozi a je také lehký, díky čemuž je snadné toto zařízení přemisťovat a přepravovat.

Ovládání se provádí pomocí řetězu, který se aktivuje poté, co jej člověk přitáhne k sobě. Opačná akce vrátí kbelík do původní polohy.

Důležitým rozdílem od podobných produktů jiných výrobců je přítomnost rozdělovače. Tato část je nezbytná pro zlepšení použitelnosti rovnoměrným dávkováním vody. Provedení přepážky je mřížové s tenkými přihrádkami. Umožňují proudění studené vody z kbelíku po celé jeho délce. Lidské tělo je tak zcela pokryto. Odtok je způsoben prací tří ventilů, které jsou řízeny vyvažovacím mechanismem.

Pokud jde o vodovod, ten je zajištěn napojením nalévacího zařízení na vodovod. Nádrž se plní přes vstupní hrdlo G 1/2. Takový systém se používá v mnoha domácích vodovodních přípojkách, takže jej výrobce shledal spolehlivým a jednoduchým zároveň. Navíc díky tomu je zařízení docela univerzální.

Pokud tyto produkty porovnáme s produkty jiných výrobců, pak má řada VVD řadu výhod, díky kterým je výhodnější nákup.

Různé modely

Slevová zařízení se dělí podle objemu a rozměrů. Tím se liší od ostatních typů obalů, protože pojmou hodně vody, což jim nakonec umožní po vapování úplně vychladnout. Mimochodem, VVD má nejprostornější produkty, protože jejich objem je 36 a 50 litrů. Klasická zařízení a modely "Kolobok" mají kapacitu 15-20 litrů, což často nestačí pro milovníky sauny. Přirozeně jsou také důležité rozměry, protože samotná koupelna je malá.

Z tohoto pohledu nejsou zařízení Rainfall úplně pohodlná, protože 50litrové modely mají výšku 50 cm a ve skutečnosti je třeba je instalovat nad průměrnou výšku člověka. Ukazuje se, že je nutné umístit tyto kbelíky ve výšce 2-2,2 metru, to znamená, že vana by měla mít poměrně vysoké stropy, nejméně 2,5 metru. Co se týče méně prostorného 36litrového kbelíku, je pouze o 10 cm nižší, takže problém s možnými rozměry samotné vany zůstává aktuální. Pokud má spotřebitel letní lázeň, je instalace mnohem jednodušší díky otevřené horní části konstrukce.

Pokud vám stropy ve vaší místnosti umožňují správné umístění lišty VVD, pak bude nejpreferovanější variantou díky své účinnosti, spolehlivosti a objemu studené vody. Existují také rozdíly v závislosti na vzhledu. Spotřebiteli se nabízí několik možností, mezi nimiž je na výběr. Nejlevnější zařízení je standardní se skrytou instalací bez dřevěného rámu. Navenek tento produkt vypadá jako obyčejný nerezový kbelík se štípačkou. Hmotnost zařízení v tomto případě dosahuje 13 kg.

K dispozici jsou celkem tři dekorativní povrchové úpravy kbelíků. První možností je světlé dřevo. Používá se nejčastěji díky své textuře, která spolu s osvětlením zcela zapadá do designu. Druhou povrchovou úpravou je mahagon, který vypadá esteticky v saunách s podobným tmavým vzhledem. Novinkou je třetí možnost – termo. Má nažloutlý odstín a ve srovnání s běžným dřevem vypadá docela přirozeně. Samotný design povrchové úpravy tvoří lamely.

Ozdobná část výrazně přidává váhu kbelíku, jehož ukazatel je 19 kg. Mění se také cena, která stoupá ze 17 na 24 tisíc rublů. Stojí za to věnovat pozornost upevňovacímu systému, který je vyjádřen ve formě speciálních dílů. Montují se na stěnu/strop a zabraňují převrácení kbelíku, což se často stává u nalévacích zařízení jiných společností. Výrobek upevněný na 6 samořezných šroubech bude držet pevně a bezpečně. Pokud se i jeden z lidí v lázních dotkne kbelíku, pak se s jeho designem nic vážného nestane.

Provozní tipy

Zpočátku výrobce doporučuje správně určit místo instalace na základě preferencí spotřebitelů a přípustných výškových norem. Nezapomeňte, že konstrukce je podepřena konzolou, která je široká 240 mm a dlouhá 130 mm. S ohledem na tyto informace můžete kbelík připojit. Šířka samořezných šroubů musí být alespoň 6 mm, jinak bude konstrukce viklá a nespolehlivá. Poté připojte zařízení k vodovodnímu systému pomocí armatury.

Protože je vyroben z plastu, utáhněte jej pevně, ale bez zauzlování, jinak tato část rychle selže. Nainstalujte uzavírací ventil před sprinkler. Když ji otevřete, do nádržky začne proudit voda a naplní ji jen na požadovanou hodnotu.

Reguluje se pomocí plováku, který je velmi podobný systému, který se instaluje do splachovací nádržky klozetu. Poté zkontrolujte funkci resetovacího mechanismu zatažením za řetěz a jeho uvedením do původní polohy.

Po vypnutí celého systému by měl sbírat vodu a opět stagnovat v poloze nastavené plovákem. Výrobce poskytuje záruku 12 měsíců. Současně je zakázáno provádět nezávislé plnohodnotné opravy, protože v tomto případě VVD nenese odpovědnost za kvalitu zboží.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek