Osika koště do koupele

Obsah
  1. Zvláštnosti
  2. Jak si dát parní lázeň?
  3. Jak se připravit?
  4. Jak skladovat?

Osika koště je v sauně nenahraditelná věc. Z tohoto článku se dozvíte o jeho užitečných vlastnostech a také o tom, jak používat, připravovat, skladovat.

Zvláštnosti

Speciálním hostem v lázních je osika koště. Křehká, v nešikovných rukou se drolí a mění se v ubohé větvičky. Milenci se nemilosrdně bičují v parní lázni, to nevypadá. Každý, kdo umí s tímto nástrojem správně zacházet, si ho určitě vezme s sebou, zná jeho cenné kvality.

Naši předkové považovali za zvláštnost osiky schopnost přijímat energii. Osika koště chránila lidi před zlými duchy, odnášela hněv, poškození, zlé oko.

Prospěšné vlastnosti dřeva jsou vysoce ceněny. Tříselné a silice z listů, které mají antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti, příznivě působí na lidský organismus:

  • vyčistit pokožku, urychlit regeneraci tkání;

  • zlepšit pohodu při onemocněních bronchopulmonálního a genitourinárního systému;

  • pomoc při exacerbacích revmatismu a dny;

  • posilují imunitní systém, mají pozitivní vliv na nervový systém.

Jak si dát parní lázeň?

Chcete-li napařit osiky koštětem s potěšením a užitkem, je důležité jej správně připravit na práci. Ventilátor se ponoří do studené vody, aby se listy rozprostřely. Poté se na 15 minut ponoří do kbelíku s teplou vodou o teplotě ne vyšší než 40 ° C a poté jdou do parní lázně. Po nalití vody do kamenů se koště narovná a třese s ním v oblaku páry. Smeták je připraven.

Zkušení lazebníci radí lehké šlehání, poklepávání koštětem bez extra námahy, aby se neztratily cenné listy. Jemné hlazení je věnováno ženám a dětem. Jsou také napařeny na způsob "šikmé". Horká košťata se přikládají na tělo, zejména na bolavá místa, a přikryjí se prostěradlem.

Parní mistři také používají suché produkty, které protřepávají nad dobře napařeným tělem. Předpokládá se, že šustění listů má magický účinek na zlepšení fyzického zdraví.

Jak se připravit?

Broom blanking je kreativní proces, který se skládá z několika fází.

Sběr materiálu

Větve se řežou, když jsou mladé listy spolu se slunečním zářením nasyceny energií a nahromadily užitečné látky. Sklízí se větve stromů středního věku. Mladé a staré osiky nebudou fungovat. Jejich listy nejsou plastové, koště se rychle zkazí. Ideální jsou výhonky s celou růžicí listů na konci. Jejich velikost by měla být "od lokte" - od lokte ohybu ruky až po konec dlaně.

Výroba koštěte

Větve jsou položeny na rovný povrch lícem dolů, vzájemně se překrývají, takže "koruna" produktu je svěží. Větvičky se kladou úhledně, větvičky na větvičkách odřezávají, aby bylo „pomelo“ dokonale rovné. Po dosažení středu udělejte druhou stranu koštěte a otočte větve lícem nahoru. Smontovaný výrobek se sváže přírodním motouzem a posílá se vyschnout na čerstvý vzduch.

Sušení

Po vysušení venku se výrobky suší v chladné, větrané místnosti. Aby košťata uvnitř nezplesnivěla, používají řemeslníci speciální rozpěrky. Hotové výrobky jsou svázány a umístěny pod lis, aby vytvořily správný tvar. Někteří milovníci páry přidávají do produktu březové a dubové větve. Koště zesílí, ale aroma osiky, mísící se s březovým a dubovým duchem, ztrácí své jedinečné kouzlo.

Jak skladovat?

Smeták je cenným nástrojem pro ty, kteří rádi napařují. Je důležité ji umět správně konzervovat, aby neztratila své blahodárné vlastnosti.Košťata skladujte uvnitř, kde je tma, chlad a vlhko. Jedná se o podkroví, přístřešky, sklady. Sklad musíte neustále větrat, neměl by obsahovat vlhkost a chemické pachy, které listy mohou absorbovat a dát do parní komory místo kořenité lesní vůně.

Pokud pro tento účel nemáte místo, zavěste je ke stropu v šatně zabalené v bílém papíru, který nepropouští světlo. V městském bytě můžete košťata uložit na balkon tak, že je zabalíte do silného savého papíru a zavěsíte výš, aby nikomu nepřekážely.

Předměty můžete složit do vhodné papírové krabice. Položte je jeden na druhý a rozprostřete je novinami. Udělejte v krabici malé otvory pro větrání a předtím smetáky vysušte. Truhlíky dejte na suché místo, ale pamatujte, že pokud listy na větvičkách uschnou, vaši mazlíčci do koupele už nebudou k ničemu.

Další informace o koštěti osika do koupele naleznete ve videu níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek