Vlastnosti výběru dětských ručníků

Vlastnosti výběru dětských ručníků
 1. Rozdíl mezi dětským a dospělým ručníkem
 2. Výběr materiálu a textury
 3. Tvary a velikosti výrobků
 4. Design
 5. Funkce péče
 6. Užitečné tipy

Při výběru dětských ručníků se můžete setkat s určitými nuancemi. Například s tím, že ručníky pro dospělé nejsou vhodné pro novorozence a ještě větší děti. Před nákupem věnujte zvláštní pozornost materiálu výroby, struktuře a vzhledu produktu.

Rozdíl mezi dětským a dospělým ručníkem

Výběr dětského textilu je třeba brát maximálně zodpovědně, protože obyčejný dospělý ručník dítě použít nemůže. A nejde ani tak o různé velikosti doplňků. Tyto ručníky jsou často velmi tvrdé a mohou poškrábat jemnou dětskou pokožku.

Mohou být také vyrobeny ze syntetického materiálu, na který bude citlivá pokožka miminka reagovat alergiemi. Obyčejné ručníky jsou navíc velmi často šity z látek s použitím barviv (zejména u světlých modelů), což obecně není příliš užitečné a dokonce i křehké dětské tělo může působit bolestivě.

Výběr materiálu a textury

Je velmi důležité vybrat správný materiál a nepřepočítat se s texturou, na tom závisí 90% úspěchu. Následující látky jsou považovány za nejlepší materiály pro výrobu dětských textilií.

 • Bavlna. Mezi látkami na výrobu věcí pro děti se právem řadí na první místo. Nezpůsobuje alergie ani podráždění a je stejně neškodný pro dětskou i dospělou pokožku. Jde o hygroskopický přírodní materiál, který dobře saje vlhkost a nepromokne. Někdy v kombinaci s eukalyptovými vlákny, díky čemuž jsou výrobky hedvábné, měkké a odolné vůči usazování prachu. Mezi nedostatky - bavlna se rychle otírá, takže musíte zásobit ručníky pro budoucí použití.

Pozornost! Pokud na etiketě vidíte slova „M bavlna“ nebo „PC bavlna“, znamená to, že do přírodního materiálu byla přidána umělá vlákna nebo polybavlna. Pro dítě budou tyto doplňky nadbytečné. Pozor také na výrobce, je lepší se rozhodnout pro 100% bavlnu z Egypta nebo Pákistánu.

 • Bambus. Materiál je méně oblíbený než bavlna, ale ve většině vlastností se od něj neliší. Jedná se o stejné přírodní a hypoalergenní plátno, které jen trochu vlhne. Jde ale o velmi odolný prodyšný materiál s antibakteriálními vlastnostmi. Takový výrobek stojí za to podle vlastností, navíc vyžaduje přesnější péči a dlouho schne. Často v kombinaci s bavlnou. Vzhledem k jejich odolnosti vůči vysokým teplotám a přítomnosti přirozeného antiseptického účinku je dobré vzít si do vany bambusové ručníky.
 • Prádlo. Lněná plátna pozoruhodně "dýchají", jsou velmi hustá. Jedná se o materiál šetrný k životnímu prostředí, který nemůže poškodit ani dospělého, ani dítě.
 • Mikrovlákno. Tento materiál dokonale absorbuje vlhkost, nezpůsobuje alergie a je dobrý v provozu. Je odolný, lze jej snadno umýt, protože je zcela nenáročný na péči. Za zmínku stojí také micromodal – další inovativní materiál, který dokonale absorbuje vlhkost. Ale je to méně běžné než mikrovlákno.
 • Froté ručník - nejlepší přítel dítěte. Je nadýchaný, měkký, příjemný na dotek, neublíží.

Syntetické materiály jsou kategoricky nevhodné pro dětské textilie, způsobují alergie, a co je horší, absorbují vlhkost. Zapomeňte také na vaflové ručníky. Jsou drsné, mohou poškodit citlivou pokožku miminka, poškrábat ji.Špatné hygroskopické vlastnosti.

Pamatujte na délku hromady. Například bavlněné ručníky mají optimální výšku vlasu 6 mm. Ručníky s vlasem menším než 6 mm špatně sají vlhkost a s delším rychle ztrácejí na atraktivitě a srolují se. Mimochodem, je lepší se rozhodnout pro ručníky, které jsou těžší a husté na dotek. Vydrží déle, méně se třou a obecně se chovají méně náladově.

Tvary a velikosti výrobků

Tvar a velikost produktu závisí na tom, k čemu jej chcete použít. Na běžné utírání miminka se tedy hodí čtvercový nebo obdélníkový ručník - obyčejný, klasický, 30 na 30 centimetrů nebo o něco více. Používá se k otírání obličeje, rukou, nohou. Pokud však budete ručník používat k zabalení miminka, měl by být větší a mít trochu jiný tvar.

Velký ručník může mít rozměry od 75x75 do 100x100 centimetrů. Je vhodné mít doma dva malé a dva velké ručníky, případně si pořídit sadu, která bude kromě těchto typů obsahovat osušky, na koupání a intimní hygienu.

Ideálním řešením by byl ručník s kapucí (roh). Miminko do něj můžete po koupání zabalit, klidně ho odnést do jiné místnosti, aby se zahřálo a nebálo se sebemenšího průvanu, protože ručník zakrývá ouška i hlavičku dítěte. Jejich použití je velmi pohodlné: není třeba se starat o to, kterou hranu ručníku omotat. Nejprve si na hlavu nasaďte kapuci a poté tělo zabalte do volné látky.

Pončo ručník se používá méně často, hlavně na dovolené. Jde o široké plátno s otvorem pro hlavičku, které miminku poskytne pokoj na hraní a zároveň ho ochrání před chladem. Někdy má i kapuci. Standardní rozměr je 100x150 centimetrů. Model je dobrý v tom, že umožňuje dítě dlouho nezabalit a neotírat: jednoduše si oblékne pončo a miminko může dál běhat a hrát si.

Někdy se používá i župan. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že bez ohledu na to, jak se miminko brání zavinování a povoluje ruce a nohy, bude cestou do pokojíčku stále spolehlivě skryto před studeným vánkem.

Design

Zvláštní pozornost věnujte barvě látky. Mělo by být jednotné, bez lysin a pruhů, skvrn. Aplikace, pokud existují, by měly být co nejjemnější, ne hmatové, aby nedráždily dětskou pokožku. O korálcích, mašličkách, knoflících či korálcích nemá cenu ani mluvit, mohou poškodit pokožku miminka nebo navíc skončit v jeho jícnu.

Pokud mluvíme o starších dětech, pak si můžete vybrat ručník s krásným vzorem nebo roztomilým vzorem. Například s postavami svých oblíbených karikatur v tomto věku již děti dokážou ocenit takový doplněk. Bude od vás velmi milé a prozíravé, když svému miminku koupíte personalizovaný ručník a necháte si ho na památku. Dá se objednat nebo najít v dětském obchodě. Až dítě povyroste, rádo se podívá na dětskou osušku se svým jménem.

Ručník s kapucí je velmi často zdobený legračními ušima, které osloví děti jakéhokoli věku. Barva ručníku pro novorozence nebo starší dítě by měla být matná. Pastelové odstíny, světlé odstíny nebo bílé jsou nejlepší, protože mají nejmenší množství barviva, které může způsobit alergickou reakci.

Funkce péče

Kromě toho, že ručník by měl být optimálně sladěný, je třeba se o něj správně starat. Nesprávné použití, čištění nebo sušení ručníku může vést k alergii nebo příliš citlivé reakci dítěte, a to i na dříve milovaný produkt.

 • Před prvním použitím zakoupeného ručníku je nutné jej vyprat. Nejlepší je nyní i v budoucnu používat režim Delicate se dvěma mácháními. Nastavte teplotu vody na 60 stupňů, odstřeďte při 800 ot./min.
 • Na dětské oblečení používejte speciální prací prostředky, gely a aviváže. Dají se sehnat v dětských odděleních nebo kosmetických obchodech. Na každém balení je uvedeno, od jakého věku lze produkt používat.
 • Pokud ručník po prvním vyprání ztratí měkkost, vybledne, zdrsne nebo ztratí barvu, nemusíte jej používat.
 • Ručníky je nutné žehlit, ale při teplotě ne vyšší než 150 stupňů. Žehlení je nejlepší způsob, jak dezinfikovat dětské věci.
 • Froté ručníky s úpletem uvnitř dlouho schnou, takže když se objeví skvrna, není vůbec nutné hned celou látku prát. Skvrnu stačí umýt a pověsit, aby uschla, v extrémních případech vysušit fénem.

Užitečné tipy

Výběr dětské osušky, stejně jako jakéhokoli jiného produktu pro miminko, neprobíhá rychle. Rodiče často chodí z obchodu do obchodu, aby našli tu nejlepší kombinaci kvality a ceny. Před nákupem je lepší vzít si s sebou do obchodu seznam materiálů, které jsou ideální pro miminka, ale nezapomeňte také na své vlastní pocity. "Otestujte" ručník v obchodě: přiložte si ho na krk, prohmatejte si jeho měkkost, ujistěte se, že nepíchá a neškrábe. Materiál by se neměl drolit a zanechávat za sebou stopy - chmýří, hromadu atd.

Vůně z ručníků by měla být přirozená, čistá, bez jakýchkoliv chemických nečistot. Nedoporučujeme kupovat ručníky jasných barev: při výrobě bylo použito barvivo, které může u dítěte způsobit alergie.

Ručník je nepostradatelnou součástí péče o dítě. Je svým způsobem unikátní: dá se použít k zamýšlenému účelu (utření miminka po koupání) nebo jako provizorní přikrývka / přikrývka, přičemž dítě například leze z místnosti do místnosti. Na výběru textilu pro miminko nešetřete, závisí na tom nejen jeho pohodlí a dobrá nálada, ale i zdraví.

Informace o tom, jak vybrat ručníky pro děti, naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek