Velikosti euro povlaků na přikrývky

Velikosti euro povlaků na přikrývky
 1. Stávající velikosti
 2. Určete velikost
 3. Jakou látku zvolit

Velikosti povlaků na přikrývky podle evropských norem se výrazně liší od jejich ruských protějšků. A mají široký záběr. Mezi nimi si můžete vybrat jeden a půl, dvojité a dokonce mega velikosti, stejně jako produkt pro děti a rodiny. Proto, abyste si tento produkt koupili, musíte přijít do obchodu připraveni.

Stávající velikosti

Ale před výběrem stojí za to rozhodnout o typech povlaků na přikrývky. Nejběžnější jsou jeden a půl a dvojitý formát. Odpovídají následujícím parametrům:

 • jeden a půl - 215x155 cm;
 • dvojitý - 200x220 cm;

Tyto velikosti jsou považovány za standardní. A sady, které obsahují takové povlaky na přikrývky, se obvykle nazývají "Standard", "Euro 1".

Existují ale formáty, které pod pojem „standardní“ nespadají. Takové povlaky na přikrývky se svou velikostí liší od normy.

 • Euromaxi, u kterého má plátěný potah objemy 220x240. Taková sada se také nazývá "Euro 2", "Euro Plus". A také "King Size", jejíž přikrývka je určena na obří přikrývku o rozměrech 260x220.
 • Rodinná sada obsahuje 2 povlaky na přikrývky o rozměrech 215x143.

Pokud jde o náhlavní soupravu pro děti, existují dvě možnosti.

 • Školka: 147 x 112. Tato sada je určena pro novorozence. Dá se ale používat i déle, až cca 2 roky. V tomto případě stojí za to zvážit růst dítěte.
 • Dítě: odpovídá standardnímu povlaku na peřinu jeden a půl. A je vhodný pro děti, které již spí na běžné posteli. Od produktu z běžné sady se odlišuje pouze jasnou, dětskou kresbou.

Pokud přikrývka vůbec neodpovídá normě, je příliš malá nebo velká, budete si pro ni muset ušít povlečení sami nebo na zakázku.

Určete velikost

Povlak na peřinu je věc, která chrání peřinu před znečištěním a nepříjemnými pachy z okolí a také před kontaktem s těly pod ní spících lidí. Velikost euro povlaku na přikrývku se volí podle velikosti přikrývky. Podle měřítka se dělí na jeden a půl, dvojitý a euro. Pokud se vám ale zdá obtížné porovnávat váš produkt a tyto koncepty, pak je nejjednodušší změřit deku samotnou. Výrobek má zpravidla obdélníkový tvar.

Proto musíte zjistit jeho délku a šířku:

 • připravte si centimetr nebo metr;
 • délka se měří ve svislém směru od horního okraje plátna ke spodnímu, přísně kolmému;
 • šířka je určena rozložením odpovídající strany přikrývky a centimetru vodorovně podél přímky, od levého okraje k pravému.

Deka ne vždy vizuálně koresponduje s obdélníkem. Například velikost 210x220 vypadá jako čtverec. Jeho šířka a délka ale nejsou stejné. Proto, ať se výrobek zdá jakkoli hranatý, měřte jej podle pravidel.

Znáte-li formát vašeho spacího produktu, nebude těžké vybrat pro něj kryt. Při výběru povlaku na přikrývku mějte na paměti, že jeho rozměry musí striktně odpovídat povlakům na přikrývky. Nesoulad rozměru je povolen maximálně 5 cm, ale je lepší směrem k většímu rozměru přikrývky.

Například po změření přikrývky byly získány následující údaje: 200x230 cm V tomto případě musí povlak na přikrývku odpovídat těmto údajům. Nebo maximum, které si můžete dovolit, je 205x235. Pokud je přikrývka větší než samotná přikrývka, bude neustále bloudit jedním nebo druhým směrem. Pokud méně - plátno půjde v záhybech, ohne se. To vše ovlivní kvalitu vašeho spánku.

Stojí za to věnovat pozornost ještě jednomu bodu: kde je štěrbina v povlaku na přikrývku. Je nepravděpodobné, že by se v euro povlečení nacházely výrobky s dírami uprostřed. Zbývají dvě možnosti.

 • Malá dírka na boku. Navlékat do něj deku je krajně nepohodlné.
 • Velký rozparek se zipem nebo knoflíky umístěný na jedné straně na šířku je ideální pro snadné navlékání potahu.

Povlak na přikrývku si můžete zakoupit spolu s kompletní sadou lůžkovin nebo samostatnou položku. V každém případě musí být velikost vyznačena na obalu. Může snadno určit, zda je tento produkt vhodný.

Jakou látku zvolit

Při výběru povlaku na přikrývku je zvláště důležitá látka, ze které je vyroben. Pokud je zvolena syntetická tkanina, je obtížné předvídat, jak se budou chovat po vyprání. Možná se scvrknou a pak bude těžké přikrývku do potahu vejít.

Je lepší dát přednost přírodním bavlněným tkaninám. Jejich rozmanitost je velmi velká. Calico, chintz, cambric jsou nejčastějšími zástupci této skupiny. Nejkvalitnější jsou ale satén a perkál.

Satén je velmi krásná látka. Má přirozený lesk připomínající hedvábí. Tato tkanina se velmi snadno používá. Prakticky se nemačká, neroluje a dobře drží teplo. Liší se vysokou odolností proti opotřebení a dostupnou cenou. Po vyprání se nesráží, takže se kupující nemusí starat o velikost výrobku.

Perkál patří mezi elitní, drahá plátna. Na povlečení je ale ideální. Materiál je měkký a příjemný na dotek, dobře prodyšný. Docela pevné a odolné. Za zvážení ale stojí fakt, že se jeho povrch časem mírně zvrásní kvůli vysoké hustotě nití. To vede ke smrštění hmoty asi o 2 %.

Vhodné látky pro povlečení jsou hedvábí a len. Také neztrácejí svou prezentaci po dlouhou dobu a nedeformují se.

Pozornost byste měli věnovat i barvě povlaku na přikrývku. Klasický tón je bílý. Je ideální pro zdravý a harmonický spánek. Stejný efekt mají barvy modrá a růžová. Příliš velké vzory na ložním prádle vzrušují nervový systém a drobné prvky na něm naopak působí relaxačně.

Výběr správného povlaku na peřinu není obtížný, pokud dodržíte všechna doporučení. A rozmanitost sortimentu umožní vybrat si produkt i těch nejneuvěřitelnějších velikostí.

Informace o tom, jak správně určit velikost povlečení, naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek