Rozměry povlaku na polštář

Obsah
  1. Rozměry povlaku na polštář
  2. Výběr povlaků na polštáře
  3. Tkaniny

Ve snu trávíme třetinu svého života. Náš spánek a s ním i naše pohoda obecně závisí na vytváření pohodlí během odpočinku. Jedním z faktorů kvalitní relaxace je velikost polštáře.

Rozměry povlaku na polštář

Při výběru povlaku na polštář je důležité zvážit, pro koho konkrétně je atribut postele zakoupen. Musíte znát parametry této osoby a také podmínky použití povlaku na polštář. Před výběrem je třeba změřit polštář na výšku a šířku (vertikálně a horizontálně) a přidat dva centimetry na každé straně, protože jsou šity s nízkou přesností pro bezplatnou údržbu a dodatečnou výměnu vzduchu.

Standard čtvercového povlaku na polštář 70x70 cm je určen pro polštář 68x68 cmkterý je pro většinu lidí vhodný ke spánku na zádech. Jsou zaměřeny na anatomické rysy: vzdálenost (délka) od začátku ramene k okraji polštáře. Lidé se širokým ramenním pásem volí větší modely.

Povlaky na polštáře 60x60 cm se blíží standardním, dobře podepřou krk a hlavu, nejspíše se uplatní na polštářích pro dospělé a děti, které dávají přednost odpočinku na zádech.

Zahraniční výrobci zavedli na ruský trh s lůžkovinami pojem „euro“. Tato charakteristika platí pro každou jednotlivou zemi, její charakteristiky, kde se textilie vyráběly. Obdélníkový evropský standardní rozměr 50 x 70 cm na polštář 48 x 68 cm je vhodný pro ty, kteří spí v různých polohách.

Do dětských postelí se používá rozměr 40x60 cm, povlak na polštář je vybrán s okrajem 3-4 cm, aby se polštář během spánku nebo odpočinku neztratil.

Do postýlky a kočárku jsou vhodné rozměry 40x40 a 35x35 cm. Dospělí je budou moci použít libovolně nebo jako dekoraci, zejména pro přeměnu interiéru domu nebo bytu.

Výběr povlaků na polštáře

Při nákupu prádla se musíte nejprve řídit velikostí dostupných polštářů. Funkcí povlaku na polštář je chránit naše tělo před výplní. Je důležité věnovat pozornost švům a jejich provedení: neměly by být sestaveny, rovnoměrné, tenké, neprocházejí vlákna, chmýří, peří, prach a tak dále otvory z jehly nebo vzácných stehů.

Pro kvalitní odpočinek je důležitý způsob uzavírání povlaku na polštář. Nejběžnější je, když se jeden okraj povlaku na polštář navléká do druhého. Zip je vhodný, pokud je kvalitní, úhledně šitý s dvojitým švem, bez vyčnívajících nití. Dnes je velmi vzácné vidět sponu v povlaku na polštář, vyrobený pomocí knoflíků. To je to, co odlišuje vysoce kvalitní značkové povlečení nebo povlečení na míru.

Designové detaily povlaků na polštáře ve formě volánů, lemů, volánů, stuh, výšivek by neměly zasahovat do obličeje a ovlivňovat jejich snadné použití.

Tkaniny

Materiál na ložní prádlo je vybírán na základě jeho vlastností: přírodní vlákna, absorpce vlhkosti, lehkost, prodyšnost, odolnost.

Nejdostupnější a nejlevnější budou povlaky na polštáře chintz. Postupem času se při používání výrobků z této látky objevují nevýhody: po praní se výrobky smršťují a při častém používání je vzor vymazán.

Saténové prádlo je dražší, ale zanechává příjemný hmatový vjem - látka je hladká, téměř se nemačká, dlouho slouží svému majiteli, drží barvu.

Povlečení je obdařeno vynikajícími přírodními vlastnostmi, ale takový povlak na polštář má drsný povrch, bude se zdát drsný, zejména po vyprání, je obtížné žehlit.

Moderní technologie nabízí mikrovlákno, jehož povlaky na polštáře mají téměř všechny kvality bavlny. Navíc mají měkkou strukturu a dobře udržují teplo.

Povlak na polštář vyrobený z přírodních nebo podobných materiálů vytvoří všechny podmínky pro radost ze spánku a obnovení síly.

Informace o tom, jak vybrat správné povlečení, naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek