Jak všít zip do povlaku na polštář?

Obsah
 1. Způsoby zajištění zámku
 2. Potřebné nástroje a materiály
 3. Pokrok
 4. Užitečné tipy

Povlak na polštář je nepostradatelným prvkem ochrany polštáře, který je přítomen v každé sadě ložního prádla. Tato část povlečení může o svém majiteli prozradit mnoho zajímavých informací. Například o preferovaném stylu. Podle stavu povlaku na polštář lze předpokládat, jaký život jeho majitel vede, jak často je doma, zda je dobrým majitelem.

Velmi zajímavým faktem je stav látky. Na spaní se častěji používají povlaky na polštáře, které ztratily svou prezentaci, protože materiál se častým praním stává měkkým a poddajným.

Kromě povlaků na polštáře na spaní se staly docela populární dekorované látky na dekorační polštáře. Jejich zvláštnost spočívá v přítomnosti zipu pro zapínání.

  Moderní ženy v domácnosti se snaží upustit od zvyku nakupovat podobné zboží v obchodě a stále více dávají přednost výrobě povlaku na polštář vlastníma rukama a vybírají harmonický vzor materiálu pro interiér místnosti.

  Způsoby zajištění zámku

  Před zahájením hlavní práce se musíte podrobně seznámit s procesem šití povlaku na polštář. Pochopte, jaké materiály by měly být použity. Pochopte nuance a složitosti výběru látek, vyberte ten správný zip. Poté je nutné se rozhodnout, na kterou stranu bude zámek všívat, spodní nebo boční díl.

  U dekorativních polštářů se obecně předpokládá boční zapínání a u spacího prvku je vhodnější vyrobit zámek s tajným zapínáním.

  Po zahájení procesu šití musí být zip připevněn k látce. Pro ty, kteří dávají přednost ručnímu šití, můžete použít fixaci zámku běžnými nitěmi. Ale pro větší jistotu a sílu je lepší použít špendlíky.

  Každá hospodyňka dokáže správně všít tajný zip do povlaku na polštář a trávit tak minimum času. Ale konečný výsledek bude trvat dlouho. Ne nadarmo se říká, že to, co jste udělali vlastníma rukama, vydrží staletí.

  Potřebné nástroje a materiály

  V moderním životě ložní soupravy na zip výrazně usnadnily práci hospodyňkám. Přikrývka v povlečení nevysouvá, ale pevně drží na prezentované ploše. Povlaky na polštáře na zip vyvolávají oddělené pocity pohodlí a pohodlí. Polštáře zůstávají neustále ve tvaru a není třeba je před spaním načechrat. Kromě toho není šití povlaků na polštáře obtížné, hlavní věcí je správně připravit požadovaný materiál.

  • Textil. Zpočátku si musíte vybrat barvu. Například pro dekorační polštáře je třeba zvolit barevnou látku. V postýlce, respektive uklidňující odstíny. Než začnete tvořit, je třeba látkový materiál vyprat. Po vyprání se srazí a bude se z něj snadněji šít.
  • Blesk. Délka zámku by měla být o deset centimetrů menší než požadovaná strana polštáře.
  • Vlákna. Pro vybranou látku musíte vybrat vhodné odstíny nitě. Pokud má materiál jasné barvy, je nejlepší nejchytlavější odstín nebo neutrální. Pro uklidňující tóny látky jsou zvoleny sirkové nitě.
  • Šicí doplňky. Nejdůležitější je šicí stroj. Nezapomeňte na nůžky na stříhání nití a špendlíky pro upevnění zipu k materiálu látky.

  Pokrok

  Abychom pochopili a ponořili se do složitosti procesu šití povlaku na polštář s tajným zámkem, stačí si pečlivě přečíst doporučení zkušených řemeslníků.

  V pokynech pro začátečníky je každá fáze práce uvedena krok za krokem.

  Nejprve musíte vystřihnout dva kusy látky, které budou představovat přední a zadní stranu povlaku na polštář. Abyste to neriskovali, měli byste k velikosti polštáře na každé straně přidat jeden a půl centimetru, aby vznikl šev.

  K dosažení rovného řezu je nejlepší použít šicí frézu. Jeho zvláštnost spočívá v kulaté, nabroušené čepeli. Pokud takový nástroj neexistuje, vezmou se nůžky a látka se ořízne podél naznačené čáry.

  Dále přistoupíme k upevnění zámku. Zip je aplikován po celém okraji materiálu. Počáteční a koncové značky jsou provedeny pomocí zavíracího špendlíku. Je důležité si ujasnit, že značky jsou umístěny na samotné látce, není třeba připínat zámek.

  Nyní můžete zahájit proces šití. Přidělený jeden a půl centimetru pro šev se sníží a od okraje látky po špendlík na obou stranách se vytvoří úhledný steh. Je důležité, aby byl šev rovný a rovný. A mezi kolíky musíte udělat stehovou linii, ale v žádném případě neutahujte nit. Po práci se ho budete muset zbavit a utažená nit shromáždí materiál na hromadu, jejíž odvíjení může trvat dlouho. Kromě toho bude trpět samotný materiál.

  Udělaný šev je třeba rozžehlit a poté na něj nasadit zip. Je důležité si uvědomit, že v tomto případě musí zámek ležet lícem dolů. Fixace se provádí špendlíky, poté přichází na řadu šicí stroj.

  Při umístění blesku na správné místo byste měli použít speciální nohu, který je přítomen v konstrukci moderních šicích strojů. Konce zipu musí být prošity. Je důležité si uvědomit, že závit by měl být co nejblíže zubům zámku. Tento faktor ovlivňuje možnost použití hotového povlaku na polštáře s jakoukoli výplní, žádné mezery a záhyby nezkazí vzhled.

  Po dosažení samotné spony nebude fungovat šití rovné linie. Abyste prošli touto fází práce, musíte být velmi opatrní. Noha šicího stroje se bude muset mírně zvednout, zámek se odepne, pes se vezme ve směru hotových švů, nožka se bude muset opatrně spustit a šití bude pokračovat. Stejné akce budou muset být provedeny na druhé straně.

  Šev, který byl vytvořen na samém začátku mezi kolíky, musí být odstraněn. Nit by měla být opatrně vytažena z látky, aby nedošlo k utažení švu. Pro pohodlí by měl být zip otevřen alespoň ze dvou třetin.

  Takže skrytý zip je již všitý do budoucího povlaku na polštář. Zbývá pouze spojit okraje látky. Na každé straně je vytvořeno odsazení jeden a půl centimetru a upevněno kolíky. Po projetí hlavní vzdálenosti šicím strojem je nutné určit, jaké by měly být „uši“. Pro pravý úhel stačí stroj držet až na konec, pak jen odříznout nepotřebnou část závitu. Pokud by špičky polštáře měly být ve formě "uší", budete muset trochu pracovat. Když hlavní délka látky skončí, musíte látku rozvinout o čtyřicet pět stupňů a nakreslit diagonální čáru. Zbytky nití se odstraní nůžkami.

  Posledním krokem je uklidnění. Spočívá v překrytí okrajů hotového povlaku na polštář. Hlavní věcí je nezapomenout nainstalovat speciální trysku na stroj, jinak budete muset opravit chybu, která stráví neomezeně dlouhou dobu.

  Tato mistrovská třída ukázala, že vyrobit povlak na polštář s tajným zámkem vlastníma rukama není obtížné. Zvláště pokud máte šicí stroj. Ti, kteří rádi šijí rukama více, budou muset vyčlenit mnohem více času, aby získali konečný výsledek.

  Užitečné tipy

  Aby šití povlaku na polštář neuvedlo hospodyňku do strnulosti a konečný výsledek předčil všechna očekávání, je nutné dodržovat některé tipy sdílené zkušenými řemeslníky.

  • Začátečníci v šití budou muset poprvé použít vzor. Díky vzoru vzorů s požadovanými rozměry bude možné materiál přesně připravit.
  • Při výběru zipu nezapomeňte, že kovové zámkové systémy jsou v tomto případě nepřijatelné. Pouze plastové modely nebo plastové. Důležité je také věnovat pozornost zoubkům spony. Neměly by být příliš měkké, jinak se po několika pohybech se psem může stroužek odlomit.
  • Všechny švy musí být rovné. Přední strana povlaku na polštář závisí na tom. Lehce vychýlený z přímého směru získá povlak na polštář zakřivený vzhled.
  • Než půjdete podél švu šicím strojem, musíte přeložené okraje zafixovat kolíky nebo zajistit volnou nití.
  • Před řezáním materiálu několikrát změřte připravenou látku. Při znalosti přesné délky polštáře se na každé straně přidá jeden a půl centimetru. Tento kousek je na šev.
  • Při šití dekoračního polštáře je důležité pamatovat na to, že základ se vyrábí jako první. To znamená, že samotný povlak na polštář se připravuje. Poté se na něj přišijí další dekorativní prvky.
  • Pokud má vybraná tkanina dekorativního polštáře speciální vzor, ​​bude muset hosteska tvrdě pracovat. Zvláště, když obraz musí být ve středu. Budete muset provést ultra přesný výpočet a teprve poté začít zpracovávat látku.
  • Poměrně často se k fixaci látky používají zavírací špendlíky. Jsou velmi tenké a nepřekáží noze šicího stroje. Ale pro pohodlí hostesky je nejlepší je upevnit ne v přímé linii švu, ale kolmo. Pak je snáze sundáte z prošité látky.

  Jak všít zip do povlaku na polštář, viz následující video.

  bez komentáře

  Komentář byl úspěšně odeslán.

  Kuchyně

  Ložnice

  Nábytek