Froté povlečení: výhody a nevýhody, jemnost výběru

Obsah
 1. Specifikace
 2. Výhody a nevýhody
 3. Jak si vybrat?
 4. Tipy na péči
 5. Uživatelské recenze

Mnoho lidí si froté povlečení spojuje s nadýchaným obláčkem, který je velmi měkký a pohodlný na spaní. Na takovém spodním prádle se dají snít dobré sny a tělo se dokonale uvolní a odpočine. Po zakoupení sady froté má o něm člověk pouze pozitivní zpětnou vazbu.

Specifikace

Froté (frotte) je látka na přírodní bázi s dlouhým vlasem nitě tvořeným stahovacími smyčkami. Hustota a stupeň froté látky závisí na délce vlasu. Čím delší je hromada, tím je původní produkt nadýchanější. Frotte může mít jednostranný nebo oboustranný vlas. Tkanina s oboustranným froté se často nachází v každodenním životě. Používá se k šití ručníků, županů, pyžama a bot do pokojů. Povlečení se vyznačuje jednostrannou froté tkaninou. Základem jsou obvykle přírodní a syntetické tkaniny.

 • Bavlna. Lídr ve výrobě ložního textilu. Má spoustu výhod: je šetrný k životnímu prostředí, hypoalergenní, dokonale absorbuje vlhkost a má dlouhou životnost. Bavlněné výrobky jsou však poměrně těžké.
 • Prádlo. Má všechny výhody bavlny, ale len je velmi lehký.
 • Bambus. Na první pohled je velmi těžké rozeznat od bavlny. Froté bambusové povlečení je téměř beztížné, rychle schne a působí antibakteriálně.
 • Mikrovlákno. V poslední době se stala velmi populární. Snadno prodyšný, nebledne, snadno se čistí a nemačká se. Má však své nevýhody, mikrovlákno má tendenci přitahovat prach a nesnáší vysoké teploty. Povlečení z čistého mikrovlákna se tedy nevyrábí.

Froté povlečení se dnes vyrábí jen zřídka z jednoho druhu látky. Nejčastěji se skládá ze směsi přírodních a syntetických nití. Použití různých druhů materiálů při výrobě ložního textilu má několik důvodů. Přírodní tkaniny umožňují prát froté povlečení na vysoké teploty, aniž by došlo k jeho poškození. A syntetika prodlužuje životnost produktu a dodává mu potřebné vlastnosti a vlastnosti.

Froté se vyznačuje výškou, hustotou struktury a kroucením vlasové nitě. Tyto indikátory neovlivňují kvalitu produktu, ale mění pouze vzhled. Moderní výrobci vyrábějí evropské a klasické teplé prostěradla. Výhodou klasické verze bez gumy je možnost použít prostěradlo jako přehoz nebo lehkou přikrývku.

Rozměrový rastr froté povlečení se neliší od běžného. K dispozici jsou standardní velikosti lůžkovin.

Pro dětskou postel musíte zvolit teplou variantu podle jednotlivých velikostí, protože mřížka dětských velikostí není regulována.

Výhody a nevýhody

Froté textilie najdete téměř v každé domácnosti. Nadýchané sady na zdřímnutí jsou oblíbené u žen v domácnosti z mnoha důvodů.

 • Odolnost ve srovnání se saténovými nebo saténovými soupravami.
 • Praktičnost. Mahra má vysokou odolnost proti opotřebení. Vlákna si zachovávají svůj původní vzhled po dlouhou dobu.
 • Produkty nejsou náročné na péči. Nemusí se žehlit, což je velmi časově nenáročné.
 • Mají dobré absorpční vlastnosti. Díky tomu lze froté prostěradla použít jako velké osušky.
 • Příjemné na dotek a příjemné na tělo.
 • Nezpůsobují alergie, protože se obvykle skládají z 80 % z přírodních vláken.
 • Barví se pouze přírodními barvivy, což nemá vliv na lidské zdraví.
 • Univerzální. Mají velký rozsah použití.
 • Velmi dobře udržují teplo. Současně prochází vzduch.
 • Mají masážní účinek, který vám umožní relaxovat a naladit se na zdravý spánek.

Froté povlečení nemá prakticky žádné nevýhody. Lze poznamenat pouze několik nedostatků. Takové produkty schnou velmi dlouho.

A při neopatrném používání se mohou objevit nevzhledné obláčky.

Jak si vybrat?

Při nákupu froté věnujte pozornost údajům uvedeným na etiketě výrobku. Obvykle se zde uvádí složení a rozměrové charakteristiky. Pokud na štítku taková informace není, neměli byste takovou věc brát. Je lepší zakoupit ložní soupravy v důvěryhodných obchodech. Hustota vlasu je také uvedena na štítku produktu. Na tomto indikátoru závisí životnost produktu. Průměr je 500 g/m². Ložní prádlo by mělo být vyrobeno z přírodních materiálů. Přítomnost malého množství syntetických vláken však textilii pouze doplní dobré vlastnosti, jako je pevnost a pružnost.

Tipy na péči

Správná péče zachová funkční vlastnosti a vzhled výrobku. Froté povlečení lze velmi dobře prát v pračce. Můžete jej prát v ruce, ale stojí za to pamatovat na to, že při namáčení froté set značně zvýší svou váhu. Dodržujte teplotu praní uvedenou na štítku produktu. Pro praní v pračce nastavte minimální možnou rychlost, abyste zabránili vzniku potahů.

Froté povlečení lze v případě potřeby předem namočit. Froté by se nemělo žehlit, zničí se tím struktura vlasu. Vlivem vysokých teplot se zhoršuje vzhled výrobku a zkracuje se životnost. Froté textilie skladujte složené ve skříni.

Skladování v plastových sáčcích je zakázáno, protože výrobek musí „dýchat“.

Uživatelské recenze

Téměř všechny recenze froté povlečení jsou pozitivní. Lidé poznamenávají, že takové soupravy jsou velmi jemné a příjemné. Je snadné se o ně starat. Spát pod nimi v létě není tak horké. A v zimě tato prostěradla dobře zahřejí. Slouží dlouhou dobu a zachovávají si svůj krásný vzhled.

Froté povlečení se pro mnohé stalo trvalým atributem ložnice. Doporučuje se příbuzným a přátelům. Několik negativních recenzí naznačuje, že tělo z froté souprav velmi svědí, takže je nepříjemné na nich spát. Ale to jsou spíše subjektivní pocity jednotlivců než nějaká pravidelnost.

Více o froté povlečení se dozvíte v následujícím videu.

1 komentář

Velmi zajímavý a užitečný článek.

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek