Tipy pro výběr povlečení z přírodního hedvábí

Obsah
 1. Vlastnosti hedvábných souprav
 2. Odrůdy látek pro soupravy ložního prádla
 3. Péče

Moderní textilní trh představuje obrovskou škálu povlečení z přírodního hedvábí, které uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta.

Vlastnosti hedvábných souprav

Pro správnou volbu by měl kupující věnovat pozornost některým vlastnostem materiálu. První je hustota hedvábí, ze kterého je povlečení vyrobeno. Je stanovena v hodnotě Mommy, v této hodnotě se měří hmotnost plátna na 1 m2. m. Čím více maminky, tím vyšší je kvalita látky, a tedy odolnější lůžkoviny z ní (optimální z hlediska ceny a kvalitativních charakteristik se považuje za ukazatel 16-20).

Všimněme si hlavních výhod.

 • Jednou z hlavních výhod je hypoalergenní. Takové spodní prádlo je vhodné pro děti, lidi s citlivou pokožkou a dokonce i pro astmatiky, protože se v něm nemohou množit roztoči a jiné mikroorganismy.
 • Soupravy prádla z přírodního hedvábí se vyznačují vysokou tepelnou vodivostí a hygroskopičností. V zimě se rychle zahřeje a v létě naopak chladí. Hedvábná vlákna dokonale absorbují vlhkost a rychle schnou, tato vlastnost je zvláště důležitá v horku.
 • Ložní prádlo může být luxusní dekorací interiéru. Lesklé hedvábí dokonale kryje, je jemné a jemné, při správné péči vzor na něm nevybledne. Přírodní plátno je praktické – je to odolný, pružný materiál, který se nesráží ani nenatahuje.
 • Důležitou vlastností hedvábného povlečení je schopnost léčivého působení na lidský organismus. Hedvábí dokáže zlepšit kvalitu spánku, posílit imunitní systém, příznivě ovlivnit metabolismus a nervový systém. Spaní na takovém povlaku na polštář je výhodné pro každou ženu, protože kontakt pokožky s hladkou látkou snižuje výskyt mimických vrásek.
 • Ložní prádlo ze 100% hedvábí neelektrizuje, na rozdíl od souprav z levnějšího umělého materiálu.

Nelze si nevšimnout ještě jedné vlastnosti věcí vyrobených z přírodního hedvábí - velmi vysoké ceny.

Povlečení vyrobené ze 100% hedvábného materiálu stojí asi pětkrát více než bavlna a jde o luxusní zboží, které vypovídá o vytříbeném vkusu svého majitele.

Odrůdy látek pro soupravy ložního prádla

Existuje několik typů hedvábných látek, liší se způsobem tkaní nití:

 • atlas je poměrně těžká oboustranná a hustá tkanina;
 • vévodkyně - plátno se saténovou vazbou nití;
 • žakár - tkanina, na které se získávají reliéfní vzory;
 • popelín je hedvábný materiál s plátnovou vazbou nití.

Kvalitu prádla navíc ovlivňuje původ suroviny, tedy „plemeno“ bource morušového, jehož larvy produkují nitě.

Strava těchto larev je také velmi důležitá. V závislosti na uvedených faktorech se rozlišují následující typy hedvábí:

 • Moruše produkuje domestikovaný bourec morušový Mori, nejdražší materiál se získává z kokonů jeho larev;
 • tusar se získává z kukly divokého hmyzu, je mnohem levnější a méně kvalitní;
 • eri vlákna se získávají kroucením vláken z několika kokonů najednou;
 • Muga se vyrábí z vláken bource morušového a vyznačuje se jemností, zvýšenou pevností a zvláštní barvou.

Péče

Při výběru ve prospěch souprav vyrobených z přírodního hedvábí byste měli věnovat pozornost pravidlům péče o ně. Tento materiál vyžaduje přísné dodržování všech doporučení týkajících se praní, sušení a žehlení.

Ruční praní je vhodné pro prádlo s máčením při teplotě nepřesahující 40 stupňů. V tomto případě je zvýšené mechanické namáhání, kroucení při předení nežádoucí. Doporučená doba namáčení je 15 minut. Pro praní je nejlepší zvolit mýdlo nebo tekutý prací prostředek, který se zcela rozpustí ve vodě.

Je důležité si uvědomit, že by se nemělo používat žádné bělidlo. Oplachovou vodu je třeba několikrát vyměnit, abyste se ujistili, že nezůstal žádný mycí prostředek.

  Pro zachování jeho vzhledu sušte ložní prádlo mimo dosah topných zařízení a na tmavém místě, vyhněte se přímému slunečnímu záření. Žehlení se provádí v režimu "hedvábí" z nesprávné strany a v mírně vlhkém stavu. Prádlo je nutné skladovat ve větraných prostorách v plátěných nebo papírových pytlích. Hedvábná postel je náročná na péči, ale při dodržení všech zásad dlouho vydrží a udělá na vás spoustu příjemných dojmů.

  Sada povlečení z přírodního hedvábí je skvělou volbou na drahý, až elitní dárek, například na svatbu, k výročí, hodí se i na jinou speciální příležitost. Takový dárek bude oceněn a nezůstane bez povšimnutí. Nejnáročnější kupující zanechávají velmi pozitivní recenze.

  Tipy na výběr povlečení naleznete v následujícím videu.

  bez komentáře

  Komentář byl úspěšně odeslán.

  Kuchyně

  Ložnice

  Nábytek