Vlastnosti a vlastnosti dětského povlečení popelín

Obsah
  1. co to je?
  2. Tipy pro výběr
  3. Péče

Většina rodičů je s výběrem dětského povlečení velmi pečlivá. Právě ta ovlivňuje především kvalitu spánku dítěte. Povlečení popelinová souprava si na moderním trhu získává stále větší oblibu.

co to je?

Popelín je přírodní tkanina tkaná z bavlněných vláken. Někdy se k němu přidávají syntetické, hedvábné nebo vlněné nitě. Popelín má neobvyklé tkaní nitěmi různé tloušťky, proto je látka tak příjemná na dotek. Díky této vlastnosti je oblíbená při šití dětského spodního prádla. Vzhledem k tomu, že pokožka dětí je jemná a měkká, měkký popelín pro ně vytváří příjemné prostředí pro spánek a odpočinek. Mezi rysy prádla vyrobeného z této látky patří také následující charakteristické rysy.

  • Hypoalergenní, žádné podráždění, protože k vytvoření popelínu se používají pouze přírodní a bezpečná vlákna.

  • Síla. Díky nestandardnímu tkaní vydrží látka až 200 praní v pračce bez výrazné deformace.

  • Kresba nebledne ani nebledne. Barva se nanáší na spodní vrstvu vlákna, takže vzor je i po praní v pračce jasnější a sytější.

  • Dobrá prodyšnost. Spodní prádlo vytváří neviditelnou ventilaci vzduchu a dítě se pod ním nebude potit ani mrznout.

  • Má schopnost zabránit a udržet teplo. Proto lze takovou stavebnici využít v zimní i letní sezóně. V létě dítěti nebude horko a v zimě zima.

  • Atraktivní vzhled a přijatelná cena.

  • Díky lehkosti a měkkosti materiálu se budou cítit pohodlně i miminka.

Z nedostatků takového prádla lze zaznamenat pouze nedostupnost v maloobchodních prodejnách. Ale takovou sadu lze zakoupit v internetovém obchodě výrobce.

Tipy pro výběr

Při výběru popelínového dětského povlečení byste měli v první řadě dbát na ušití a kvalitu výrobku. To ušetří váš rozpočet a nákup vás bude těšit déle než jeden rok. Pozor byste si měli dát i na složení látky. Mnoho výrobců do něj přidává syntetická vlákna, což na kvalitě k lepšímu neubírá. Proto je třeba dát přednost známým a důvěryhodným výrobcům lůžkovin.

Je zde ještě jeden důvod, proč věnovat pozornost zemi původu. Velikosti spodního prádla asijských a ruských značek se mírně liší, ale liší se. Například sada ruského 1,5lůžkového prádla do postýlky bude mít standardní velikosti (150x200 cm) a prádlo vyrobené v Asii bude zpravidla o 3–7 cm menší.

Před nákupem byste měli věnovat pozornost kvalitě výkresu. Mělo by být světlé a dobře potištěné. Ale zároveň odborníci a zkušené matky nedoporučují vybírat spodní prádlo s obrazem agresivních hrdinů nebo barev příliš světlé palety. Spodní prádlo by mělo dítě naladit ke spánku a ne znovu vzrušovat jeho nervový systém.

Péče

Popelinová ložní souprava z bavlněných nití bez přídavku chemických vláken je zpravidla nenáročná na údržbu. Lze jej často prát při vysokých teplotách a vysokých otáčkách odstřeďování. Nebojí se skvrn a rychlého schnutí. Takové spodní prádlo se za jakýchkoli podmínek vrátí do původního vzhledu. Často ho ani není nutné žehlit, jelikož po uschnutí se popelín sám vyhladí.

Pokud jste si zakoupili prádlo se syntetickým přídavkem, mělo by se prát v jemném režimu a při teplotě ne vyšší než 40 stupňů.Pokud se tato pravidla nedodržují, může se zmenšit.

Popelín s hedvábím vyžaduje také jemnou péči. Praní v pračce je možné při nižších otáčkách odstředění a se speciálními tekutými pracími prostředky. Soupravu lze také prát ručně podle pokynů na štítku.

Popelínová ložní souprava při správném výběru a péči bude moci dítěti sloužit déle než jeden rok a zároveň poskytne klidný spánek.

Povlečení z popelínu viz video níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek