Výroba grilu z armatur

Obsah
  1. Projekty
  2. Co je potřeba?
  3. Jak to udělat?

Pokud se rozhodnete jít grilovat, pak byste se měli o gril postarat předem. Takové návrhy lze zakoupit ve specializovaných prodejnách, ale domácí gril bude nejjednodušší a nejlevnější možností. Dnes budeme hovořit o tom, jak vyrobit tento produkt z kování vlastníma rukama.

Projekty

Existuje mnoho možností pro vytvoření tohoto designu pro vaření kebabů. Ze všech charakteristik těchto pánví je konstantní pouze výška bočních částí. Zpravidla se pohybuje v rozmezí 13-15 centimetrů.

Pokud strany zmenšíte, uhlíky, které jsou umístěny blízko, začnou maso připalovat, a pokud je zvednete výše, budete potřebovat příliš mnoho uhlíků pro dostatečné propečení.

Všechny ostatní rozměrové parametry lze volit nezávisle v závislosti na několika faktorech. Šířka bude záviset na délce použitých špejlí. Délka konstrukce je určena počtem špejlí. Výška nohou může být téměř jakákoli. Nejkratší podpěry se zpravidla nacházejí v kompaktních přenosných grilech (25-30 centimetrů).

Projekty a výkresy také odrážejí tloušťku kovu použitého pro výrobu. Pokud plánujete svařovat konstrukci, pak by měly být upřednostněny základny o průměru 10-15 milimetrů. Pokud se jedná o prefabrikovaný výrobek, postačí tenčí vzorky. Je lepší okamžitě odrážet všechny rozměry na výkresu, aby nedošlo k záměně při výrobě konstrukce. Každý jednotlivý detail si také můžete načrtnout na papír.

Armatura je poměrně trvanlivý a odolný materiál, takže konstrukce z ní vyrobené se nezhroutí a nedeformují. Je také považován za ohnivzdorný, takže odolá i nejvyšším teplotám a účinkům ohně. Současně má výztuž relativně nízkou cenu.

Braziry lze vyrobit i ze starých nepotřebných zbytků.

Co je potřeba?

Abyste si mohli postavit domácí gril, budete potřebovat následující materiály a nástroje.

  • kovová výztuž o tloušťce 12, stejně jako 10 milimetrů (pro vytvoření nohou);
  • svářecí zařízení;

Jak to udělat?

Nejprve si označte materiál tváří v tvář. K tomu můžete použít běžné pravítko. Podle projektu jsou všechny rozměrové hodnoty jednotlivých prvků grilu přeneseny na kovovou základnu. V hotové podobě by měl mít výrobek kónický tvar se špičkou směřující dolů.

Předem byste měli z výztuže vyrobit dva kroužky.

Jeden bude držet boční díly pohromadě nahoře a druhý dole. Dále je výztuž rozřezána na samostatné segmenty. Pro kompaktní mobilní gril stačí části 25-30 centimetrů.

Navíc musí být všechny stejně dlouhé.

Když jsou všechny díly připraveny, můžete začít svařovat. Všechny kovové části jsou pečlivě přivařeny ke dvěma kroužkům. Výsledkem by měla být struktura komolého kužele. Boční díly musí být mezi sebou rovnoměrně rozmístěny. Poté, co je kovová základna připravena, můžete začít vyrábět nohy.

Podpěry jsou nutné k udržení pánve ve svislé poloze, zatímco spodní část výrobku by měla být odstraněna 8-10 centimetrů od země. Na užší část takového domácího grilu by měly být připevněny podpěry. Široká část slouží jako místo pro přívod paliva.

Pro bezpečné uchycení budou stačit pouze tři díly. Doporučuje se je dodatečně zpevnit železnými vzpěrami, které jsou rovněž z výztuže. Pod spodní část vyrobené konstrukce bude třeba položit kovový plech. Pokud jde o tloušťku plechového materiálu, kov 2 milimetry může být vhodný pro prefabrikované konstrukce, ale pro dno je stále lepší vzít třímilimetrovou kovovou základnu.

Aby plech pevně držel, lze jej k pánvi připevnit pomocí několika šroubů, ale v případě potřeby bude obtížné takový výrobek rozebrat.

Pro výrobu grilu z kování se podívejte na video.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek