Vše o grilovacích briketách

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Pravidla výběru
 3. Jak zapálit?

Je obtížné zjistit vše o grilovacích briketách, a to není překvapující, protože dodavatelský trh vždy závisí na poptávce a poptávka po tomto ekologickém druhu paliva je velká, zejména v teplé sezóně.

Kvalita použitého paliva je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících chuť a texturu potravin, jejich stravitelnost. Při vaření masa, ryb a dokonce i zeleniny je nutné udržovat určitou teplotu a rovnoměrně rozvádět teplo. Brikety navíc šetří čas lidem shromážděným na pikniku.

Zvláštnosti

Grilovací brikety jsou alternativou k tradičnímu dřevěnému uhlí, které lze zakoupit v obchodních řetězcích nebo si je vyrobit svépomocí. V moderní realitě se výrobou dřevěného uhlí zabývá jen málo lidí. Kdo si váží času a má ho omezené množství na rekreační aktivity, raději si kupuje hotové možnosti. Uhlí se vyrábí ze široké škály druhů dřeva, od břízy po jehličnany. Nejdražší je kokos, který se získává ze skořápky ořechu a je považován za nejekologičtější.

Pokud posloucháte názor odborníků, dřevěné brikety vyrobené z listnatých odrůd jsou nejlepší pro vaření, protože neobsahují žádné aromatizující sloučeniny a velmi málo vlhkosti, což zajišťuje rychlé vyhoření a výraznější chuť jídla.

Každý zanícený zastánce grilování má své vlastní preference pro určitý druh dřeva a chuť, kterou pokrmům dodává. Uhlí nelze najít ze všech odrůd, takže se někdy vyrábí samostatně, zvláště pokud jsou v zemi pokácené ovocné stromy.

Opravdoví fajnšmekři kupují dřevěné uhlí ve velkých baleních (to je výhodnější) s velkými kusy (pomaleji hoří). Materiál se vaří při vysokých teplotách a není nejlevnější. Kdo chce ušetřit čas a peníze, nebo prostě takovým konvencím nepřikládá velký význam, kupuje palivové brikety. Oba druhy paliva dokonale splňují svůj účel, mají své kladné i záporné stránky.

Mezi vlastnosti briket patří následující.

 • Složení. Kromě dřevěného uhlí mohou obsahovat rašelinu, piliny, obilnou slámu, dřevní odpad nebo vysoce hořlavé látky.
 • Způsob spojování kompozitních komponentů. Používají se různé možnosti: od škrobu a pryskyřice po syntetické lepidlo.
 • Vzhled. Jedná se o snadno použitelné podložky, na rozdíl od běžného dřevěného uhlí, které může být velké nebo malé.
 • Doba vyhoření a schopnost produkovat vyšší teploty po dobu až několika hodin.
 • Kompaktnost a hořlavostzískané výrobou za použití tlaku.
 • Vyšší cena než uhlí.

Estéti venkovního vaření jsou si jisti, že používání briket má více negativních aspektů než pozitivních: od chuti, kterou lahůdky získávají, až po nebezpečí usazování pochybných složek na potravinách. Palivové brikety však mají také mnoho příznivců, kteří preferují rychlou a snadnou přípravu a jsou si jisti, že drahé výrobky jsou bezpečné a šetrné k životnímu prostředí. Někteří lidé s neomezeným rozpočtem nakupují brikety pro vytápění venkovských sídel, krbů v zimních domech a obývacích pokojích.

Pravidla výběru

Odborníci v této oblasti poskytují řadu cenných rad. Prvním z nich je nepoužívat k vaření na grilu uhlí, protože obsahuje toxické látky, které se při takovém vaření usazují na povrchu jídla. Nákup dřevěného uhlí má také své zvláštnosti: neměli byste kupovat obaly v obchodech se sníženými cenami (je pravděpodobné, že se pod rouškou březového uhlí bude prodávat jiný, pochybný původ). Měli byste hledat balík s velkou hmotností (nejlépe 10 kg), který bude stát méně. Je lepší vzít možnosti s nápisem „kalibrováno“, aby kusy měly stejnou velikost.

Gurmáni preferují březové uhlí, protože produkt vyrobený z jehličnatých stromů podle jejich názoru kouří, rychleji vyhoří a dodává jídlu specifickou chuť, kterou ne každý má rád. Jsou si jisti, že takové nákupy se nejlépe provádějí ve specializovaných prodejnách nebo ve velkých obchodních řetězcích.

Prostudování etikety, výběr důvěryhodného výrobce, podrobné informace o složení a autorovi jsou nepostradatelnou podmínkou pro správný výběr, stejně jako vysoká cena.

Existují určité rozdíly ve výběru briket pro vaření na grilu, ale obecně zůstávají zásady stejné.

 • Nákup na důvěryhodných sítíchkde je kvalita výrobků vysoká nebo ve specializovaných prodejnách, kde je zboží vybíráno podle určitých kritérií.
 • Ověřený výrobce. Pokud v tomto odvětví nejsou žádné zkušenosti, můžete vidět hodnocení poptávky, dobu společnosti, recenze odborníků a kupujících. Existují vynikající domácí výrobci (Sevzapugol, Every Day), jejichž zboží je kvalitní, ale spotřebitel neplatí za dopravu a celní odbavení.
 • Chemické složení, což musí být určitě uvedeno v anotaci produktu. Levné brikety mohou obsahovat složky, které ovlivňují udržitelnost a chuť vařené potraviny. V kvalitní briketě převažují přírodní látky rostlinného původu, ke spojení je použit škrob.
 • Velikost balení. Jsou 2 a 2,5 kg a také 10. Platí zde pravidlo, které se uplatňuje ve výrobcích, - za nákup většího množství zaplatí spotřebitel méně. 10kg balení vám ušetří peníze.
 • Doba uvolňování a trvanlivost: čím déle brikety stojí v nevhodných podmínkách, tím je jejich použití obtížnější a spalování horší.

Letitá debata o tom, co je nejlepší použít na grilování jídla, je nesmyslná a zbytečná. Dřevěné uhlí a brikety, vhodné a správně vybrané, jsou ideální pro grilování, opékání a opékání, spalování krbů a kamen. Brikety jsou efektivnější, je jich potřeba méně, navíc kuchař nemusí neustále kontrolovat proces vaření a přikládat palivo. Bude moci relaxovat a věnovat čas členům domácnosti a hostům.

Jak zapálit?

Průmyslová chemie a tisíce let zkušeností s ohněm dávají kuchaři celý arzenál, který lze použít k zapalování briket:

 • kapalina do zapalovače: ekonomická, bezpečná, bez zápachu a netoxická (a v nabídce je jich mnoho);
 • gel pro stejné potřeby: olej nebo parafín, je to ještě bezpečnější a pohodlnější;
 • plynový hořák, pokud je k dispozici v zemi nebo ve venkovském domě;
 • stavba vysoušeče vlasů, vytápění a sušení současně;
 • ventilátor nebo jakýkoli jiný předmět, který dodává vzduch do ohniště spolu s kyslíkem;
 • lidové metody, kterých je mnoho.

Nejjednodušší a nejznámější je papír nebo noviny, které se složí do tuby a vloží se pod správně složené brikety. Zapálením papíru dosáhnete rychlého zapálení, ale za podmínky, že gril je pod přístřeškem nebo nedochází k přirozeným srážkám.

Můžete udělat třísky nebo hranolky a aplikovat papírem. Po pečlivém prostudování sortimentu specializovaných prodejen najdete v regálech březovou kůru, dřevěné role, stejnou třísku nebo třísky určené k zapálení.Na rozdíl od těch, které se nacházejí v lese nebo v přírodě, jsou sušené a hermeticky balené, takže rychle hoří a efektivně zapalují palivové suroviny. To vše se vám bude hodit, pokud kuchař není voják a ne zkušený turista, který jednou zápalkou rozdělá oheň. Zapálení je snadné díky získaným dovednostem: profesionálním nebo získaným v podmínkách naléhavé potřeby.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek