Vanová hliníková fólie

Obsah
 1. Charakteristický
 2. Odrůdy
 3. Kritéria výběru
 4. Funkce aplikace

Každý ví o léčivých vlastnostech koupele již velmi dlouho. Aby však vlastnoručně postavený lázeňský dům skutečně byl, je nutné provést vysoce kvalitní izolaci. Jednou z nejjednodušších, cenově nejdostupnějších, ale zároveň účinných izolací je hliníková fólie. Mnoho van je izolováno fólií. O tom, jaké vlastnosti má, co se děje, a také jak jej správně vybrat, bude diskutováno v článku.

Charakteristický

Jak víte, hliníková fólie je topidlo z toho důvodu, že odráží více než 97 % infračervených paprsků, které na ni dopadají. Hliníková fólie pro vanu je tedy schopna zajistit vysokou teplotu v koupelně po dlouhou dobu (to znamená, že teplo zůstane ve vaně na maximální úrovni).

Samotný materiál snadno odolá teplotě vzduchu až 300 stupňů Celsia a zároveň se nestane zdrojem různých par a sekretů.

Mezi výhody patří nízká hmotnost materiálu a také jeho dostupnost. Fólie nerezaví, nepropouští páru, nevlhne, je pružná. Hlavní charakteristikou materiálu je však jeho tloušťka - na ní závisí cena, stejně jako účinnost. Nejběžnější modely jsou 100 md (mikronů) a 50 md.

Odrůdy

Když mluvíme o typech hliníkové fólie, často se jedná o materiál s různými tloušťkami.

 1. Největší tloušťka tohoto materiálu pro izolaci vany je 100 mikronů. Obvykle se prodává v rolích po 10 metrech. Šířka role je 120 cm, plocha 1 role samozřejmě vystačí na pokrytí 12 m2. m. Takový materiál stojí asi 2 000 rublů na roli.

 2. Druhá nejsilnější odrůda tohoto materiálu má velikost 80 mikronů. Role se často prodávají také v objemech po 10 metrech a mají stejné pokrytí jako předchozí verze. Rozdíl spočívá v ceně - náklady na jednu roli se pohybují od 1200 do 1500 rublů.

 3. Ještě tenčí fólie o tloušťce 50 mikronů má cenu asi 700-800 rublů na roli. Obvykle se jedná o minimální tloušťku fólie, kterou lze komerčně nalézt.

 4. Ve vzácných případech můžete zakoupit materiál 30 md. Cena - ne více než 50 rublů za roli.

V širším měřítku lze všechny fólie do vany rozdělit na několik dalších typů. Zde jsou některé z nejoblíbenějších.

 • Obyčejná fólie bez podkladu. Je považován za nejnezlomitelnější ze všech ostatních druhů. Při montáži se „položí“ na předem smontovaná topidla.
 • Kraftová fólie. Vždy má papírový, někdy také polyetylenový základ. Známý jako Isolar. Materiál se velmi snadno instaluje, ale neodolává teplotám nad 100 stupňů. Při použití tohoto typu fólie se obejdete bez instalace izolace.
 • Folard. Jedná se o materiál vyztužený sklovláknitou síťovinou. Rozměry každé buňky sítě jsou obvykle 4x4 mm. Může mít dvě nebo jednu vrstvu fólie. V prvním případě je síťovina umístěna mezi dvěma vrstvami fólie. Odolává až 300 stupňům. Existují tři typy tohoto materiálu: fólie typu "A" obsahuje jednu vrstvu fólie, teplotní rozsah je od -40 do 150 stupňů; materiál typu "B" se skládá ze dvou vrstev a odolává teplotám od -40 do 300 stupňů; výrobek typu "C" má také jednu vrstvu, ale má také lepicí základ, odolává teplotám od -40 do 80 stupňů.
 • Folgoizolon. Jedná se o pěnový polyethylen, ale s fóliovým povlakem. Zpravidla se používá spíše ke snížení tepelných ztrát, než k jeho odrazu (na rozdíl od fólie). Z výhod - prakticky nepodléhá mechanickému namáhání a také se snadno řeže a instaluje.

Kritéria výběru

Nezapomeňte vzít fólii s podložkou. Jak již bylo zřejmé, jako substrát se obvykle používá kraftový papír, pěnový polyethylen, minerální vlna a síťovina ze skleněných vláken (poslední fólie je vyztužena). Zadní kryt se snadněji nasazuje. Na rozdíl od produktu bez podložky je odolnější. Taková "plátna" se snáze skladují a přepravují, lépe se připevňují. Je nutné vzít v úvahu vlastnosti podkladového materiálu. Ten by měl mít relativně vysoké parametry tepelného odporu.

Měl by být vybrán materiál s odrazivostí větší než 95 %. Vysoké procento odrazu svědčí o kvalitě materiálu a schopnosti udržet teplo. Paropropustnost materiálu by neměla být větší než 0,01 g na metr čtvereční.

Fólii je nutné vybrat po předchozím prostudování a výběru výrobce. Doporučuje se přečíst recenze. Nejlepší je rozhodnout se pro výrobce, který používá materiál šetrný k životnímu prostředí – fólie by při zahřívání neměla uvolňovat žádné látky a výrobce to musí zaručit. Pokud jde o záruky, stojí za zmínku, že je nejlepší nakupovat produkty se záruční dobou.

Fólii doporučujeme osobně prohlédnout – neměla by se snadno poškodit nebo poškodit na povrchu.

Funkce aplikace

Materiál můžete připevnit ke stěnám (za předpokladu, že jsou dřevěné) pomocí hřebíků nebo stavební sešívačky. Někdy se stává, že je potřeba listy fólie k sobě připevnit. K tomu můžete použít fóliovou pásku.

Po instalaci materiálu je nutné ponechat mezeru mezi fólií a krycím lakem. To platí zejména pro saunu. Díky tomuto "vzduchovému prostoru" bude fólie lépe odrážet teplo, a tím umožní, aby místnost zůstala déle teplá.

Je zřejmé, že materiál dobře vede proud, a proto je nutná izolace elektrického zařízení. Kabeláž je třeba brát vážně.

Nejlepší je umístit fólii před kamna a to platí zejména pro dřevěné vany. Při tomto uspořádání je veškeré odražené teplo nasměrováno do místnosti a stěny se prakticky nezahřívají. Pokud je materiál umístěn jinak, dřevěné stěny se mohou zahřát a vznítit.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek